Anketa

Koji DIZEL točite najčešće?

Običan tj. redovan
25 (40.3%)
Bolji tj. sa aditivima
27 (43.5%)
Zavisi od situacije i $$
10 (16.1%)

Ukupno glasova: 62

Autor Tema: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...  (Pročitano 19040 puta)

0 članova i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ljusasd

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #30 poslato: Februar 13, 2014, 04:56:05 posle podne »
Pošto sam Škodu 1.9 TDI 110 KS sa avatara prodao, za nju ću reći da je za 11 godina kod mene progutala raznoraznog goriva. Naravno da je gledano da se sipa kvalitetno gorivo. Čak sam u periodu od 2006-2010 godine povremeno sipao kod poznanika iz kante za 15 din. jeftinije od aktuelne cene goriva i potpisujem da je to gorivo bilo najbolje gorivo sipano u Škodilaka a da je sa našeg područja. Naravno ne računajući ono što sam sipao van Srbije.

Njoj sam na kratkim (oko 12 km.) relacijama ravniog puta bez brdašaca izvlačio neverovatnih 3,8 lit./100km.  sa petom u male obrtaje brzinom oko 40 km/h. Ali naravno da je nerealno. Potrošnja mi se kretala u gradu od 5.5 do 6.8 lit/100km, a na otvorenom od 4.6 do 5.2 lit/100 km. stim da je njena optimalna potrošnja 5 lit/100 pod raznoraznim opterećenjima.

Sada u drugi auto 90 % sipam na NIS-u jer su renovirali dve pumpe kod nas, pa smatram pošto su rezervoari novi nema problema sa gorivom(valjda ga ne krste).

Takođe ponekad sipam i na OMV-u i to MaxMotion, ali vikendom kada je kod nas akcija pa dođe 1 din. skuplje od običnog evro dizela (redovna cena).

Na LUKOIL-u povremeno sipam gorivo. Tu pumpu je uzeo moj poznanik u franšizu i tvrdi mi za evro dizel da dolazi iz inostranstva, a ne iz NIS-a.

Kada sam na putu prema NS obavezno u povratku sipam na PETROLU Šimanovci, a  to važi i kada sam u Kragujevcu ili prolazim kroz njega, sipam na PETROLU na ulazu u KG.

MOL  i EKO nemamo kod nas ali sam par puta sipao na obe i odličan je.

U suštini meni je sada na drugom autu gradska potrošnja prosek 12.8 lit. a na otvorenom je prosek 10 lit.
  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style i još po nešto

Van mreže ljusasd

« Odgovor #31 poslato: Februar 14, 2014, 11:21:51 posle podne »
Juče sam na relaciji SD-BG-SD magistrala i auto put, sa uključenim tempomatom na auto putu na 100 km/h (smorio sam se) u oba pravca i laganom vožnjom po BG (do Mirijeva i nazad) i po magistrali uspeo da dovedem potrošnju na 8,2 lit/100km. Gorivo iz NIS-a.

Na mreži NebaTopic starter

« Odgovor #32 poslato: Februar 24, 2014, 01:02:40 posle podne »
Markiranje goriva dobro po nas potrosace ?  ???

Ovo su reci koje sam cuo, pa ako neko zna vise nek dopise:
Od nedavno je pocelo markiranje goriva u rafineriji, markiranje se vrsi dodavanjem veoma malog % markera u gorivo. Ovim bi trebalo da se zastiti kvalitet goriva od rafinerije do rezervoara. Naime bilo koja mutljavina razblazivanje - dodavanje u gorivu ce poremetiti % markera u istom sto se lako utvrdjuje na samoj pumpi.

ostaje samo da se kontrola i zaista sprovodi, sto je moglo i bez markera, ipak je ovo zemlja Srbija medj sljivama ....
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže krcaerdoglija

• Laurin&Klement
  • Total likes: 2
  • Ugled L&K: 54
  • ERDOGLIJA KINGDOM
« Odgovor #33 poslato: Februar 24, 2014, 08:47:33 posle podne »
mislim da je sve jasno.konacno kvalitet!!!                                                         http://www.merz.gov.rs/lat/aktuelnosti/poceo-proces-obelezavanja-markiranja-goriva-u-srbiji
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000
Skoda moj znak

Van mreže nebojsar

« Odgovor #34 poslato: Februar 24, 2014, 09:12:17 posle podne »
Juče sam na relaciji SD-BG-SD magistrala i auto put, sa uključenim tempomatom na auto putu na 100 km/h (smorio sam se) u oba pravca i laganom vožnjom po BG (do Mirijeva i nazad) i po magistrali uspeo da dovedem potrošnju na 8,2 lit/100km. Gorivo iz NIS-a.

Sa Mercedesom? Koliko ti on inace trosi po gradu a koliko na otvorenom u nekom normalnom rezimu voznje?
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže ljusasd

« Odgovor #35 poslato: Februar 25, 2014, 09:55:23 posle podne »
Vidi ovako od resetovanja km. (nakon kupovine ML-a) pa do sada na oko 56000 km pri svim režimima vožnje, grad, auto-put, magistrala, čakanja na semaforima, granicama, vožnja od 20 km/h pa sve do 230 km/h i da ne dužim  :)) potrošnja na bordu mi pokazuje 11,6 lit/100 km.

Na otvorenom oce i 9 lit. da trosi kad ga mazis a normal mi je 10 lit. a gradska oko 12 - 13 lit.

Na ovom klipu pokazuje na 101 km/h potrošnju 7,3 lit.

http://www.youtube.com/watch?v=sTnYff2wn94

Zato sam i probao to vece da vidim da li mogu da dovedem potrosnju na taj nivo. Razlika je 0.9 lit. Kod njega je komplikovano jer na bordu nema  trenutnu potrosnju kao kod Skode, nego racuna prosecnu.

Ali mislim da bi i meni spustio potrosnju posle 200 i kusur km. pri toj brzini. Samo sto bi ja tesko terao  200 i kusur km. sa 100 km/h.

Opet s obzirom da je auto tezak oko 2300 kg. ima 224 ks 3000 ccm V6 masinu, permanentni pogon na 4 tocka "4 matic" automatski menjac i vozaca sa teskom nogom na gasu ;D i nije velika potrosnja. Kako ja u sali nekad kazem na pitanje o potrosnji "Trosi ko Yugo"  ;D ;D

« Poslednja izmena: Februar 25, 2014, 10:03:40 posle podne ljusasd »

Na mreži Karlheinz

« Odgovor #36 poslato: Februar 25, 2014, 10:54:04 posle podne »
Opet s obzirom da je auto tezak oko 2300 kg. ima 224 ks 3000 ccm V6 masinu, permanentni pogon na 4 tocka "4 matic" automatski menjac i vozaca sa teskom nogom na gasu
Baš tako, kad se sve ovo sabere, taj auto ti troši malo.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže nebojsar

« Odgovor #37 poslato: Februar 26, 2014, 09:04:10 posle podne »
Vidi ovako od resetovanja km. (nakon kupovine ML-a) pa do sada na oko 56000 km pri svim režimima vožnje, grad, auto-put, magistrala, čakanja na semaforima, granicama, vožnja od 20 km/h pa sve do 230 km/h i da ne dužim  :)) potrošnja na bordu mi pokazuje 11,6 lit/100 km.

Fantastican rezultat, to sto je V6, i ta težina jednostavno ide zajedno, taj motor dobro vuče tu težinu i da imaš npr noviji ML 250, (2.2l) verovatno bi isto trošio. Plus taj motor je trajniji. To je ono što me oduševljava kod premijum brendova (Mercedes, Audi, Bmw) što iako imaju veće kubikaže mogu da imaju krajnje ekonomične motore. Da imam mogućnosti ja bih verovatno išao na bmw-a, 530xd...
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže ljusasd

« Odgovor #38 poslato: Februar 27, 2014, 05:32:51 posle podne »
Fantastican rezultat, to sto je V6, i ta težina jednostavno ide zajedno, taj motor dobro vuče tu težinu i da imaš npr noviji ML 250, (2.2l) verovatno bi isto trošio. Plus taj motor je trajniji. To je ono što me oduševljava kod premijum brendova (Mercedes, Audi, Bmw) što iako imaju veće kubikaže mogu da imaju krajnje ekonomične motore. Da imam mogućnosti ja bih verovatno išao na bmw-a, 530xd...

Ne da vuce nego je stvarno ozbiljna masina, bez obzira sto je SUV. Strasno stabilan auto narocito kao moj sa AIRMATIC vesanjem sa vazdusnim jastucima. Kad ga stavim u SPORT rezim auto se za koji cm. spusti ukruti i veruj mi u krivinama lezi bolje nego neki putnicki auto, a do 200 i kusur stize mnogo brzo. Pa ubrzanje mu je od 0-100 km/h 8,6 sekundi.

Sto se tice potrosnje opet kazem da je za njega odlicna, ali realno za nase uslove je i to velika potrosnja, ali posto sam preduzetnik i kako sam ispunio jedan od snova da posedujem ovakav auto, onda tu potrosnju nekako lakse sazvacem.

Cinjenica je da me vise boli registracija nego potrosnja, ali nekako uspevam da se i sa tim nosim. Da je taj novac namenjen osiguranju (kao na Zapadu) onda bi drugacija prica bila.

Inace lep ti je izbor i koliko znam da su ti 3.0 motori kod BMW-a odlicni, jos upareni koliko sam mogao da primetim sa X-drive pogonom, VRH!!   

Na mreži Karlheinz

« Odgovor #39 poslato: April 01, 2014, 12:23:16 posle podne »
Samo da prenesem reči majstora da je izvađeni (i zamenjeni) filter za gorivo (koji je bio originalni iz ovlašćenog servisa,  u autu je od prošlog juna) bio prilično zaprljan posle 13.000km, a da gorivo sipam sigurno 75-80% na MOL pumpi, redovni ED. Menjam pumpu?! Još jedno loše iskustvo sam čuo juče sa ED na MOL-u, da li se kvalitet ED kod njih pokvario?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži fobia24

« Odgovor #40 poslato: April 01, 2014, 11:31:35 posle podne »
Još jedno loše iskustvo sam čuo juče sa ED na MOL-u, da li se kvalitet ED kod njih pokvario?
To iskustvo je sa mojim drugim autom koji koristi ED, a pri tom je čipovan. Kod poslednjeg sipanja na MOL-u je lošije vukao i počeo da blago secka na malim obrtajima (ispod 2000). Do tada sam sipao samo na MOL-u i Petrolu. Od tada, samo na Petrolu.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Na mreži 2 Busy

« Odgovor #41 poslato: April 02, 2014, 06:54:05 posle podne »
NIS Sentandrejski put Novi Sad.Natočio 43 L prešao 897 km od toga 560 km na otvorenom,a ostalo po gradu.

2 Busy from Sony Miro

V.A.G.-Volkswagen-Škoda-Audi-Porsche-Seat-Bugatti-Bentley-Lamborghini-Ducati-Scania

Van mreže krcaerdoglija

• Laurin&Klement
  • Total likes: 2
  • Ugled L&K: 54
  • ERDOGLIJA KINGDOM
« Odgovor #42 poslato: Avgust 21, 2014, 11:19:44 posle podne »
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000
Skoda moj znak

Na mreži NebaTopic starter

« Odgovor #43 poslato: Septembar 25, 2014, 11:01:25 posle podne »
Jel neko probao ovaj Ulra D ? Koja mu je cena ?
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži jovan.ilic.89

• RallyeSport
  • Total likes: 8
  • Ugled L&K: 51
« Odgovor #44 poslato: Septembar 26, 2014, 12:26:02 pre podne »
Ја тренутно тестирам...кад испразним овај резервоар сипам још један па ћу имати неку слику...јављам у сваком случају :)
Када сам се распитивао био је 159,хх динара, када сам сипао након неколико дана био је 161,хх...