Autor Tema: Iskustva s benzinskim stanicama 2018.  (Pročitano 776 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži fobia24

Odg: Iskustva s benzinskim stanicama 2018.
« Odgovor #15 poslato: Septembar 09, 2018, 08:08:18 posle podne »
Zavisi i od godišta auta, vrste motora, snage da li će osetiti razliku između lošijeg i boljeg goriva po pitanju oktanske vrednosti ili C broja dizela.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Van mreže jabreTopic starter

« Odgovor #16 poslato: Septembar 10, 2018, 09:39:41 pre podne »
Ja uglavnom najviše pređem u Srb sa eko gorivom i nis.... jer pravim dosta kilometražu, upravo sam došao iz Makedonije.... sipao pun na mak petrolu kod Skoplja 64 denara (128rsd) evrodizel....
Poneo sam i neku malu kantu taman kad sam došao kući sipao sam stalo je do vrha.... sad ću da vidim posle 100 km koliko će da stane pa javljam.... 

Što se zaleđivanja tiče auto mi je na otvorenom i pre godinu dve sipam neku naftu u balon za golfa 1 koji vozi ćale na Nis... ostavim pored auta jer je bilo kasnu lao ajd sutra u po danu.... sutra zavejalo ne vidi se balon.... posle par dana da uzmem ti naftu kad se malo skinuo sneg al možda -4 je bilo kad unutra led..... takođe i pasat mi je bio s nisovim evrodizelom zamrzo....

Tražim na pumpi sipaj 20l ed i 2l benzina jer tako zimi godinama i ubedi me onaj pumpadžija kao sipaj samo ed ovo je zimski ima sve aditive....  psovao sam mu sve žensko 5 kolena unazad jer sam razleđivao na minus 10 auto kao idiot....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

• Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Na mreži lipovaccc

« Odgovor #17 poslato: Septembar 10, 2018, 12:25:11 posle podne »
Sva sreća pa ne voziš CR dizela inače to što dodajes benzin bio bi haos ...
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže jabreTopic starter

« Odgovor #18 poslato: Septembar 10, 2018, 01:43:49 posle podne »
Znam.... vozim TD iz '92. koji ide i na zejtin preko  leta i to već nekih pola miliona bez problema.... zimi ed + benzin i nikad stao nije.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

• Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #19 poslato: Jul 23, 2019, 09:39:44 pre podne »
Da podelim ovde svoje iskustvo od pre nekih godinu dana.
Kolega ima poznanika na Cryo pumpi, pa nam uzeo kartice sa popustom za firmu.
Vaš u to vreme sam pazario auto, Ford S-Max, pa sam maltene svako obavio na Cryo, jer mi je usput. Bude tu otprilike 3 puna rezervoara svakog meseca. Nakon nekog vremena vozim auto na prvi mali servis, tj drugi jer sam prvi obavio čim sam ga kupio.

Stojim sa majstorom i komentarišemo auto, kad malićan koji menja ulje izadje i pita me šta sipam u Maksu, da ga to ne vozim na lož ulje Mislim zeza se, kad me pozva da udjem i pogledam. A tamo, kuku lele...

Ovako izgleda taj dizel kad su ga ispumpali:

Malo je reći jezivo

Od tada sam, po preporuci drugara mehaničara, prešao na Petrol i više nisam imao ovakvih problema.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TDI 4x4 DSG / Golf Plus 1.9 TDI

Van mreže djordje48

• RallyeSport
  • Total likes: 10
  • Ugled L&K: 20
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #20 poslato: Jul 23, 2019, 12:25:50 posle podne »
izbegavajte te male privatnike sem z ametan npr, eto metan ima na cryo gasu. Nis i knez petrol pljackaju drzavu uz pomoc drzave. :( knez toci u nisu ali ranije je mesao dizel i evroziel pa tu smesu prodavao kao evro dizel i tako varao kupce. 99 posto benzina je kupljeno od nisa jer ima ogromen proizvodne kapacitete i takve cene kojima uz odnos cena/kolicina na lep nacin ucenjuje sve ostale pa im se ne isplati uvoz. Lukoil u svoje skladiste u doljebvcu zeleznicom doprema dizel iz sofije (skaldiste Ilijenci) a tu gorivo dolazi cevovodom iz rafinerije iz Burgasa. dakle juznio deo dobija original lukoilov dizel za koji kazu da je bolji od nisovog iz Panceva. Ipak, izbegavao bih sve sem Nisa, Lukoila, Eko, Omv i Shella..ovde niko sem skladista Naftachem u sremskim Karlovcima koje je sada zakupio Mol nema pravilno aditiviranje goriva. Za rafineriju ne znam da li ima protocni sistem aditiviranja kakav imaju u Burgasu. radio sam u naftnoj ind pa zato pricam. Od kako su rusi kupili Nis, gorivo zadovoljava sve evropske norme, ali jos uvek nemamo biodizel npr sa 7%. Svaku sarzu prati deklaracija na kojoj mora da pise iz kog je rezervoara ta cisterna utocena. Jedino cete tako znati odakle je vase gorivo doslo
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!