Autor Tema: Krovna oprema  (Pročitano 185 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje48Topic starter

• RallyeSport
  • Total likes: 9
  • Ugled L&K: 20
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
Krovna oprema
« poslato: Jul 23, 2019, 12:45:28 posle podne »
Zanimljiva tema, mozda ima vec ovde ali nisam uspeo da je nadjem. :bravo:

Naime, i za fabiju i superb sam uzeo krovne sine plus posle nosac za bajs. Krovni kofer je u toku nabavke bravo2

Frapantne cene iz lav auta su me naterale da trazim alternativne prodavnice, a sem Thule ne zelim da bilo koji drugi brend stavljam na auto jer smatram da nije dovoljno bezbedno.

Fabricka oprema je prilicno skupa a Thule nije nista losiji od toga. Elem, dve sine sa sapama, nosac za bajs su me uzasli 280 evra u sloveniji a u lav autu je to bilo 420 eura. toliko o cenama.

Trazio sam ponude na vise mesta, a najbolju ponud je dao Avto Markovič iz Skofije Loke. I lik mi sve lepo namontirao na licu mesta. Napominjem da j potrosnja za oko 0.8 l  veca pri cemu na superbu jerje limuzina zbog poremecen aerodinamike iznad 80 kmh buka ubija. ali moze se izdrzati kome ova oprema treba naravno

Za krovni kofer jurim polovan, jer hocu najveci od 650l....

Nisam gledao polovnu opremu na KP npr. Iznervirao me covek iz Rume koji prodaje polovne kofere pa preporucujem da ga izbegavate jer su mu cene nerealne,. on misli da je krovna oprema rezervisana samo za bogate ljude koji imaju novca za putovanja. Pokusao je polovan krovni kofer koji je bio 100 000 nov u lav autu, a 70 000 u sloveniji da mi proda isti takav polovan za 800 evra jer kaze da je nov bio 1500. mislim brt angry!

https://www.avtomarkovic.si/katalog/8/thule
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Krovna oprema
« Odgovor #1 poslato: Jul 23, 2019, 12:52:06 posle podne »
Ja sam na bivšoj Astri imao italijanske Cam nosače, mislim da se model zvao Totus driver ili tako nekako, u pitanju su bili odlični čelični nosači pri tome sa veoma pristupačnom cenom.
Što se tiče vožnje, na njima sam uvek nosio Thule kofer od 440 lit, dužine preko 2m, vozio i do 160km/h i nikad nisam imao nijedan problem...
Mislim da je Thule malo precenjen i nepotrebno skup...
  • Vozi: Skoda Octavia A7 1.2 TSI 63kW/86HP Ambition MY2016, Revochip 129HP 215Nm

Van mreže -nebojsa-

« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2019, 06:16:19 posle podne »
Thule kofere svi zivi nude kao svoje, ima ih i kod nas u Toyoti, cak su mislim i neki din. jeftiniji nego po radnjama. Mogu da proverim ako nekoga zanima.
Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made

• RallyeSport
« Odgovor #3 poslato: Jul 23, 2019, 10:31:25 posle podne »
ne znam za druge ali mi se svidja sto je kod Thule-a sve plug and play. I sine su saluminijumske ali imaju i jeftinije celicne. Nazalost vec smo navikli u kapitalizmu da plavcamo ime (moj potpis kaze sta mislim o svemu tome).  Hvala Bogu da je skoda tu, da nije skode, morali bi da vozimo seat i VW ili audi a to kosta...no hyundai and kia allowed nono

Na mreži dexterslab011

• Style
  • Total likes: 3
  • Ugled L&K: 9
  • Da sam Sejn...
« Odgovor #4 poslato: Jul 24, 2019, 12:08:32 pre podne »
Ja sam na Fabiu stavio CAM nosace koji su predvidjeni za Rapida, samo sam morao da promenimcsrafove za fiksiranje,jer su bili predebele glave pa su cepali keder na vratima, sem toga, leze savrseno. Pored toga sam kupio i kofer Cam Sport 431. U sustini sam prezadovoljan za one potrebe, koje ja imam. Kada vozim porodicu preko 110 - 120 ne vozim ni bez kofera, tako da mi to nije bio problem. Mislim da sam sve ukupno dao oko 200-250e i od 2016. sam ga koristio citava 4 puta...tako da ne bih u zivotu dao vise para za to. Ali naravno, ako neko ima za skuplje i kvalitetnije, ne osporavam. 😀
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2019, 09:41:41 pre podne »
ne znam za druge ali mi se svidja sto je kod Thule-a sve plug and play. I sine su saluminijumske ali imaju i jeftinije celicne. Nazalost vec smo navikli u kapitalizmu da plavcamo ime (moj potpis kaze sta mislim o svemu tome).  Hvala Bogu da je skoda tu, da nije skode, morali bi da vozimo seat i VW ili audi a to kosta...no hyundai and kia allowed nono

I kod drugih je sve Plug and Play, CAM ima kompletnu liniju proizvoda, nosace ima u celicnoj i aluminijumskoj varijanti, sa i bez bravica, kofere ima u 3 serije Basic, Sport i Premium, pa bira sta ko voli a za manje novca nego Thule gde ipak placas ime...
  • Vozi: Skoda Octavia A7 1.2 TSI 63kW/86HP Ambition MY2016, Revochip 129HP 215Nm

Na mreži Joe

« Odgovor #6 poslato: Jul 24, 2019, 10:34:23 pre podne »
Ne bih baš rekao da se kod kupovine Thule proizvoda plaća samo ime. Po kvalitetu Thule je daleko iznad svih ostalih. Mozda nije baš toliko kvalitetniji koliko je skuplji, ali svakako su br.1.
Ja sam pre tri godine krenuo u kupovinu nosača i kofera sa početnim stavom kako je Thule samo ime i kako je bezobrazno i nerealno skup. Nagledao sam se svega i svačega i na kraju se ipak odlučio za Thule iako je bio iznad planiranog budžeta i iako sam krenuo u potragu za koferom s namerom da izbegnem Thule i nadjem neku alternativu.
Po mom mišljenju sve u odnosu na Thule deluje jako nekvalitetno, plastika,  šarke, mehanizmi,bravice, zatim samo postavljanje i skidanje sa auta je neuporedivo bolje nego na svim ostalim.
U saobraćaju kad vidim Thule kofere svi izgledaju kao novi i tek stavljeni, a svi ostali mi izgledaju ofucano, izbledelo, izgrebano, sa popucalom farbom i sl.

• RallyeSport
« Odgovor #7 poslato: Jul 24, 2019, 01:48:49 posle podne »
Zlajo znas mene, mora da bude XXXXL, a CAM nema kofere iznad 500 L. Samo Thule ima od 630 i 650. Uzecui polovan ali i to je sad pitanje koliko je bezbedno jer plastika gubi svoja svojstva vremenom. Ali rizikovacu je polovan kosta 400 evra a nov oko 900 evra ;)
 Sa jedne strane mi je i drago sto thule toliko kosta jer je neko ulozio svoje vreme i rad i trud da nesto osmisli. Postoje zemlje gde se placa ljudski rad

« Odgovor #8 poslato: Jul 24, 2019, 03:18:37 posle podne »
Nisam siguran ali mislim da CAM ima isto tako veliki kofer, ipak ti proveri, trenutno mi je gepek dovoljno velik za sve potrebe pa se ne bavim istraživanjem krovnih kofera.
Inače sam pre par godina na bivšoj Astri merkao da uzmem neki CAM ali sam igrom slučaja dobio Thule kofer na korišćenje.