Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

K: Skoda. Fabia Vrs Mk1 ivanm
[danas u 09:23:18 pre podne]

Lampica u obliku auta sa kljucem u dnu buzald
[danas u 09:20:01 pre podne]

Lampica za kolicinu tecnosti bugarin
[danas u 09:18:48 pre podne]

Variranje obrtaja 1.4MPI 8v Vladimirvlada
[danas u 01:14:27 pre podne]

Octavia vRS (Typ 5E) 2013/7 - .... nidza
[danas u 12:24:38 pre podne]

Fabia 3: Slike i Video Karlheinz
[danas u 12:23:13 pre podne]

Škoda Kodiaq RS Karlheinz
[juče u 11:23:46 posle podne]

High beam assist fault -nebojsa-
[juče u 09:01:16 posle podne]

Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke LEZA
[juče u 08:58:15 posle podne]

Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018/19 Kide1978
[juče u 05:45:40 posle podne]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Kupovina SUV je potreba, trend ili...?  (Pročitano 1546 puta)

Na mreži Hidroponika

• Style
  • Član od: Jun 2017
  • L&Ke: 5
Odg: Kupovina SUV je potreba, trend ili...?
« Odgovor #45 poslato: Mart 12, 2018, 10:23:25 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Sto ljudi sto cudi. Na kraju svako za svoje pare kupi sta se njemu svidja ali mislim da vecina ni ne razmislja realno nego to mu je servirano kao moderno i on to kupuje. Npr karoq je skuplji od octavie kodiaq od super b a u obe varijante dobijes losiji auto za vece novce. Ali opet ja nisam kompetentan ja tezim kupeu limuzinu trenutno vozim zbog porodice ali cim mi se bude stvorila prilika moj izbor ce biti auto tipa audi a5, mercedes c kupe bmw serije 4. Ja npr obozavam aute sa dvoje vrata, i sto nize asfaltu.

Na mreži Karlheinz

• Administrator
    • Član od: Mar 2013
    • L&Ke: 94
    « Odgovor #46 poslato: Mart 12, 2018, 11:49:11 pre podne »
  • 1
  • 0
  • SUV je nametnut od strane proizvođača kao (u većini slučajeva/kupovina nepotreban) trend. Iz Škode jasno (i javno) kažu da sve više prelaze na taj segment vozila jer istraživanja kažu da su kupci spremni da plate više za takav tip automobila - pa zašto im ne bi uzeli novce, dodajem ja.

SUV je vozilo koje spaja sve dobre karakteristike ostalih vrsta vozila ali za mnogo veću cenu. (od realne).

Primer: ljudi (deca npr.) su oduvek (npr. pre 15-20 godina, a i danas) želeli da imaju što jači hardver u svom računaru, koji košta mnogo više, a u realnosti su u proseku koristili samo 5% mogućnosti tih mašina dok je 95% mogućnosti nikad nisu (ni mogli, ni imali prilike) da koriste.

Slično je i kod telefona, imati aparat od 900 eur je trend i pomodarstvo, a ne potreba.

Sve je isto i kod automobila, samo što su mnogo veći novci u igri. Po meni nije racionalno davati bar 50% više para za vozilo (cena vozila + održavanje + gorivo) čije ćeš karakteristike u samo 5% vremena provedenih u njemu upotrebiti tj. koristiti. Npr. voziš SUV-om a ne silaziš sa asfalta. Ako putuješ jednom godišnje na more ili na skijanje, to je svakako moguće (uvek bilo i biće) i bez SUV-a.

Ljudi koji žive i brdsko-planinskim predelima možda imaju mnogo više razloga i potrebe da voze SUV, npr. tamo gde nema asfalta, imaju loš put, sneg je često i dugo na putu, ili oni kojima bi život (posao/privatno) bio lakši jer npr. imaju potrebu za svakodnevnu off road vožnju.

Jedan od praktičnih i realnih razloga za veće vozilo (SUV) može da bude elektrifikacija koja stiže pa će gomile teških i glomaznih baterija biti lakše smestiti (sakriti) u vozilo većih dimenzija nego u neki hečbek.

Da dodam, ne bežim od toga da (možda jednog dana) i sam kupim SUV, samo sam svestan (iz ove vremenske perspektive) da ću da puknem novce bez realnih potreba i razloga.

« Poslednja izmena: Mart 12, 2018, 11:57:14 pre podne Karlheinz »
    • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže t.salai

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 42
    • Skoda SUPERMAN
    « Odgovor #47 poslato: Mart 12, 2018, 12:20:01 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Veliki, glomazni, bespotrebni, losi na cesti, losi van ceste, nikakvi u gradu, skupo odrzavanje i gume itd itd...

Ne vidim apsolutno nikakav smisao osim vece sigurnosti u frontalnom udaru.

Ako zelis auto dobro na cesti, kupi normalno, ako hoces dobro van ceste kupi nekog predvidjenog za off roada, ako zelis puno prostora uzmi karavana, ako hoces skupo uzmi neku premium limuzinu.

Ovaj trend SUV-ova spaja od svega pomalo, ali ustvari nije ni zasta. SUV je kao gimnazija, od svega znas ponesto ali sam ne znas raditi apsolutno nista  :B=)
    • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže observer

• Style
    • Član od: Sep 2016
    • L&Ke: 11
    « Odgovor #48 poslato: Mart 12, 2018, 12:36:35 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Za ono za sta danas ljudi koriste SUV (i prema onome sto sam procitao u ovih par strana), nekada je posao zavrsavao obican Reno 4 ;)

Vremena se jesu promenila - ljudi su se razmazili (gle cuda, ne mozes da se spakujes za more, a nekada se islo Golfom 1/Stojadinom/Jugom na more sa prtljaznikom od 220-290 litara...)
    • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži jovan.ilic.89

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 42
    « Odgovor #49 poslato: Mart 12, 2018, 12:55:28 posle podne »
  • 3
  • 0
  • Nidza је лијепо објаснио, сложио бих се и са Karheinz-ом, сјајно поређење са телефонима/рачунарима bravo2

Разумијем аргументацију за понудом простора. Возим Фабију караван, само и једино из практичних разлога - има нас хвала Богу и просто ми је неопходан већи гепек него што га има "обична" верзија, а и даље је то Б сегмент = мали градски аутомобил. И Фабију сам спуштао, чиповао, стављао веће фелне ради сопственог ужитка, а није да није било оних који кажу да сам луд, питају шта ће ми то и сл. Једноставно волим, потребу за тим је сигурно тешко аргументовано доказати, али има је, и осмијех на лицу и мало адреналина је некад сасвим довољно. У већини случајева тресемо се сви у кабини од тврдоће вјешања преко попречних неравнина, али шта је ту је. Заглавим се ја у снијегу са спуштеним аутом, истина, али се и не нагињем много у кривини са 90km/h...то бих имао са неким RS-ом, и много боље и лакше уживао у вожњи, али и са Karoq-ом никад не бих могао запињати и одваљивати шусплех на мјесту гдје сам то урадио са својим аутом, а имао бих више простора у гепеку него сада. Нису потребни ивичњаци, некад је довољан колотраг или залеђена "средина" на неком паркингу и испаркиравање у рикверц да оставиш пола шусплеха на истом. Е због тога бих ја најрадије купио неки кросовер (и добро је што их тако зову, кад кажем SUV а погледам на ове "повишене" аутомобиле Б и Ц сегмента некако је смијешно) који има добар мотор и погон, уз DCC, што да не...па се мало спустиш и укрутиш кад ти је гушт а некад се и подигнеш и умекшаш, кад имаш потребу или опет из гушта друге врсте...али возила која имају ту могућност су већ резервисана за неки други ниво и платежну моћ :)

Кад посматрам то из перспективе породице, других возача у кући и сл. тек ту могу да нађем оправдање за кросовер - жени бих увијек прије купио мањи кросовер него "спуштени" пандан, да наведем конкретан примјер - Arona умјесто Ibiza-е...у нашем табору још увијек нема еквивалента, а T-Roc је опет значајно скупља прича тако да... Добила би нешто више простора, бољу позицију сједења, лакши улаз-излаз, бољу прегледност и бољи визуелни утисак и лични осјећај за неких 7% разлике у цијени. У конкретном случају мислим да није много, у неким другим сигурно може бити. Урадиш то рецимо и онда дође комшија и каже "купио жени џип" да се к**чи =))

Ја тренутно размишљам о следећем аутомобилу и на клацкалици сам - Octavia RS или Karoq (ако уопште буде нов аутомобил, ако буде баш млад половњак лако се може десити да не буде Шкода уопште). У неким стварима дијаметрално супротна возила, али налазим рационално објашњење и за један и за други. Свом оцу бих рецимо тешко објаснио потребу и за првим и за другим, и ту опет долазимо до личних афинитета. Када се спустимо на тај ниво одмах важи питање за све - шта ће било коме на овом свијету 200+ коњских снага у граду и на путевима са ограничењем од максималних 120km/h? Онда су и "вишак снаге" и "извлачење из кризне ситуације" климави аргументи, може се возити отворених очију и по ограничењу, са држањем дистанце и претицањем само на најпрегледнијим могућим правцима итд. Али реално не стоји та аргументација, боље је да има вишка снаге него мањка, а онда је само на власнику да ли ће то да употријеби или злоупотријеби. Све у свему, купио бих кросовер, не да бих се показивао него што би ми неке његове карактеристике затребале с времена на вријеме, као и лимузину са спортским предиспозицијама, из истог разлога...видјећемо шта ће бити на крају. Елем, да су тренд јесу али да су само шминка нису, свако према својим потребама и свом новчанику и сви срећни bravo2 Да закључим са одговором на питање из наслова - тренд су, дефинитивно, а често и потреба, врло је индивидуално и није захвално (вјероватно ни потребно) генерализовати :)

Van mreže Jocalaguna

• Style
    • Član od: Feb 2018
    • L&Ke: 10
    • Svuda svrati Škodi se vrati
    « Odgovor #50 poslato: Mart 12, 2018, 12:56:52 posle podne »
  • 1
  • 0
  • Maksimuse, ti si moj idol, skoro jedini koji je shvatio zašto postoji SUV. Ja dodajem da svima olakšam: SUV prave zbog svih, bukvalno svih razloga koje ste svi, baš svi naveli tako da ste svi bukvalno svi u pravu. Eto mi u kući smo baš hteli SUV (gradski naravno, naveo sam primer pravog SUV, Pajero 3.0 5v, prava sila ali po asfaltu katastrofa a vidim i njega voze). Izbor pao na Škodu a najbliži smo bili Santa Fe ali je imao motor 2.2 (10 ks jači od Kodiaqa a 44.000 din veći porez) pa smo odustali a Tuson smo procenili kao mali. Sve drugo nam se u tom cenovnom rangu nije svidelo (sve preko 40k) ili je stari model. Što da krijem od vas, supruga je izjavila da je uvek (pored Golfa) želela džipa. Meni je iskreno bio dovoljan karavan iz više razloga ali su svi u kući naginjali za džip i tako je bilo. Meni je oaim funkcionalnosti i izgled važan tako da Kedy izbinjavam se ne bi nikad kupio ali to je stvar ukusa. Meni se na primer ne sviđa Rumster, stariji Superb, osim novog, čudna mi je nova Oktavija napred ali to nije uopšte bitno to je moj ukus i ne bi u životu nekom rekao da je pogrešio, svako ima svoje... Maksimus za predsednika.  ;D
    • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže Jocalaguna

• Style
    • Član od: Feb 2018
    • L&Ke: 10
    • Svuda svrati Škodi se vrati
    « Odgovor #51 poslato: Mart 12, 2018, 01:03:37 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Imenjače svaka čast, sve si rekao i ja bi možda BMW, AUDI, MERCEDES i sl ali brate mnogo para ali eto i to neko kupuje pa nisam nanjih ljubomoran, vozio bih al nemam više nego za Kodiaq. Tražio sam do 40k šta ima našao Kodiaq sa brdom opreme i to je to. Nisaž hteo da dam više i to sam uzeo na lizing jer neću da dajež pare od jednom a imao sam...
    • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
    • Član od: Sep 2017
    • L&Ke: 32
    « Odgovor #52 poslato: Mart 12, 2018, 03:07:24 posle podne »
  • 0
  • 0
  • @jovan.ilic.89 Upravo tako,to je  sustina. Ni jedan auto nije idealan u svakoj prilici,ali SUV nudi dobar kompromis performanse/udobnost/prostor/prakticnost i odgovara velikom broju ljudi zbog toga.
    Sto se tice dcc-a,on samo moze da omeksa ili stegne amortizere,a za spustanje,podizanje i ozbiljne promene treba vazdusno vesanje,koje nazalost krece tek od audija q5.
    @Karlheinz Sto mnogo vece pare? Kodiaq je od superba skuplji nekih 3k eura cini mi se,pritom ima i nesto vise opreme tako da se efektivno ta razlika jos vise smanjuje(pogotovo ako se napucavaju,jer je dodatna oprema za kodiaq osetno jeftinija). U ekploataciji nema ni govora o 50 posto vecim vecim troskovima,osim nesto vece potrosnje sve ostalo je prakticno isto (redovni servisi,registracija,gume itd).
    • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži rocktheroad

• Style
    • Član od: Feb 2015
    • L&Ke: 8
    « Odgovor #53 poslato: Mart 12, 2018, 03:42:46 posle podne »
  • 1
  • 0
  • Vidim da se u argumentaciji provlace stvari koji bas nisu utemeljene. Svi smo se slozili da je stvar ukusa presudna, ali mnogo misle da je to presudno. Konkretno u mom slucaju da je ukus na prvom mestu, ne bih vozio Skodu - ni jednu. Ne svidja mi se ni jedan Skodin auto. Vodio sam se time da ne bude ruzan, u neku ruku korektan. Zbog prostora opcija je bila jos jedan Superb ili Kodiaq. Zanemarimo minorne razlike u motorima, oba su full oprema, najjaci dizel motor.

Superb:
    + Mnogo bolje lezi na autoputu gde provodim 80% vremena kad sam u kolima
    + Mnogo bolji enterijer zavrsna obrada, kvalitet enterijera i osecaj udobnosti - visa klasa
    + Nesto lepsi exterijer, poslovnije deluje i eventualno bi se bolje osecao da klijente vozim u njemu
    + Manje trosi goriva
    - Neupotrebljiv van asfalta, nizak klirens i veliko medjuosovinsko rastojanje
    - Losiji za voznju po gradu, parkiranje, start-stop/udji-izadji
    - Skuplji u istoj konfiguraciji sa istim paketima opreme

Kodiaq:
    + Upotrebljiv van asfalta
    + Mnogo felksibilniji za porodicne potrebe
    + Subjektivno se osecam sigurnije i ne strahujem da ce mi se tablica nekog dzipa zalepiti po sred cela zbog vise pozicije
    + Dodatna dva sedista u prtljazniku mogu da prihvate iznenadne goste
    + Robustniji tockovi i visa guma umanjuju problem sa ivicnjacima, rupama
    + Manji i laksi za parkiranje, izlazak/ulazak
    + Jeftiniji u istoj opremi nego Superb
    - Manja stabilnost na auto putu
    - Losiji - jeftiniji enterijer i zavrsna obrada
    - Ekterijer i ukupna pojava umanjuju upotrebljivost u poslovne svrhe
    - Vise trosi goriva

Eto, time sam se ja vodio kad sam donosio odluku da narucim Kodiaq. Da li je to potreba ili ne prosudite sami. Za 45k mogu da uzmem auto koji je u mnogo vecem trendu nego Skoda ili SUV, koji ima mnogo vecu tezinu vezano za lifestyle poruku koju auto salje.

Slazem se sa konstatacijom da je gradski SUV kao svajcarski nozic, ima alate za sve ali da nijedan alat nije najbolji. Ali isto je tako losa konstatacija da mora da bude najbolji. Da sam pekar, ne bih sekao hleb ceo dan sa svajcarskim nozicem uzeo bih noz za hleb. Da sam mesar ne bi filetirao but sa njim,koristio bih noz za filetiranje. Ali ja nisam ni pekar ni mesar, ali bih ipak da jedem i da spremim rucak, isecem i hleb i meso, a treba i otvoriti kozervu graska... Moze mesar sve to uraditi sa njegovim nozem, ali ne bih hteo taj noz posle da kupim od njega :) Mozda neko cepa samo pecivo, neko samo konzerve, ali ima nas koji volimo raznovrsnu hranu...
    • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Na mreži Sammael

• Style
    • Član od: Jan 2018
    • L&Ke: 7
    « Odgovor #54 poslato: Mart 12, 2018, 04:05:41 posle podne »
  • 1
  • 0
  • Mogu samo da navedem razloge zašto sam se ja odlučio za crossover (ne bih to zvao SUV-om, meni su SUV-ovi malo ozbiljnija kategorija) umesto za limuzinu.

Trenutno pukom slučajnošću vozim MPV - Corollu Verso. Nisam je uopšte kupio iz neke posebne potrebe, jednostavno se ukazala dobra prilika i to je bilo to. Vremenom se ispostavilo da mi zapravo jako odgovara i često treba auto koji ima dosta tovarnog prostora (gde mi je i visina prtljažnika bitna zbog gabaritnih kutija) a u koji opet mogu da smestim 5 ljudi bez previše problema kada je to potrebno. Dakle, imam potrebu za solidnom količinom tovarnog prostora koju može da mi reši neki MPV, crossover, kombi ili karavan. MPV je kategorija u nestajanju gde je izbor sve manji (a i da se ne lažemo, MPV je verovatno najmanje atraktivan i estetski gledano i za vožnju), kombi mi ne odgovara jer mi treba 5 sedišta, tako da su opcije crossover ili karavan.

Karavan svakako ima mnogo više upotrebljivog prostora. Međutim, karavan je i duži, što je problem za grad zbog manevrisanja i parkiranja. Dalje, imam člana porodice koji se otežano kreće i daleko lakše ulazi u vozila tipa crossovera nego vozila tipa limuzine/karavana.

Na kraju, veći clearance koji crossover ima i gume drugačijeg profila znače da se lakše nosi s kraterima koje imamo na svakom koraku. Ogromni retrovizori pomažu u gradskoj vožnji. Za poziciju sedenja bih rekao da je mač sa dve oštrice, tako da to nije nužno prednost. 

Iz svih ovih razloga meni je crossover bio logičan izbor. Ko živi negde gde su putevi odlični i ne ide nikada van puta, nema potrebe za transportom kabastih stvari i nema članove porodice kojima odgovara da auto bude izdignut zbog ulaska/izlaska sigurno da nema nikakvog razloga da razmatra crossover.
    • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
    « Odgovor #55 poslato: Mart 12, 2018, 04:37:48 posle podne »
  • 0
  • 0
  • @rocktheroad ako 80 posto vremena vozis autoputem mislim da ti je npr e klasa allterrain bolji izbor. Neces imati tu opremu,ali ces imati mnogo bolje ponasanje pri vecim brzinama.

Na mreži bigor

• RallyeSport
    • Član od: Mar 2014
    • L&Ke: 30
    « Odgovor #56 poslato: Mart 12, 2018, 06:34:56 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Rađa se potreba za anketom >:D
    • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže aleksandarzlatic

• Laurin&Klement
    • Član od: Avg 2015
    • L&Ke: 28
    « Odgovor #57 poslato: Mart 13, 2018, 06:23:11 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Koliko sam ja primetio nova SUV vozila se voze uglavnom u gradovima, dakle nema potrebe za njima, a u selima se i dalje nadju stare Lade Nive, Jeep Cherokee, Landroveri...

Dakle, SUV nije potreba nego stvar prestiza!
    • Vozi: Skoda Octavia A7 1.2 TSI 63kW/86HP Ambition MY2016, Revochip 129HP 215Nm

Na mreži rocktheroad

• Style
    • Član od: Feb 2015
    • L&Ke: 8
    « Odgovor #58 poslato: Mart 13, 2018, 09:02:59 posle podne »
  • 1
  • 0
  • @rocktheroad ako 80 posto vremena vozis autoputem mislim da ti je npr e klasa allterrain bolji izbor. Neces imati tu opremu,ali ces imati mnogo bolje ponasanje pri vecim brzinama.

To cudo je 5 metara, clearance kao i Superb. Razmisljao sam o Allroud/Alltrack/Allterrain varijantama, i kako god to predstavili to je karavn podignut 1-2cm. Koliko se secam u Superb je sa opcijom Bad Road Package dobijao nesto visi clearance. Po meni jedina validna varijanta koju sam razmatrao je Subaru Outback, ali zaista deluje da mu treba restyling, jos je u prosloj dekadi sto se izgleda, enterijera, infotaimenta tice. A iskreno meni se ni ne svidja ta plastifikacija kao trademark robustnosti koju izgleda svi redom prate.

Koliko sam ja primetio nova SUV vozila se voze uglavnom u gradovima, dakle nema potrebe za njima, a u selima se i dalje nadju stare Lade Nive, Jeep Cherokee, Landroveri...
    Dakle, SUV nije potreba nego stvar prestiza!

To me podsetilo na vic o zabi. Perica odsece zabi jednu nogu, kaze skoci zabo - zaba skoci, odsece drugu - zaba skoci, trecu - ona skoci, odsece cetvrtu i kaze skoci zabo, zaba ne skace... Perica zapise u eksperimentu, kad odseces zabi 4 noge zaba ogluvi.

Vozili bi nasi seljaci novi Land Cruiser, Rover, ma i Amarok, Isuzu, Duster... Ali standard ne dozvoljava. Da zivim na selu a ne u gradu, ne bih naprimer birao Kodiaq vec bih za te pare uzeo Isuzu Dmax Expedition :) Rentirao sam F-150, i odusevio se kako vuce, skakuce ali i ponasa na asfaltu.

Za grad je jednako upitno izabrati gradski SUV kao bilo koji auto istih dimenzija, limuzina/karavan/coupe... SUV je samo forma automobila, kao sto je limuzina, kupe ili karavan... Namena gradskog SUV-a za offroad je jednako pogresna kao i traktora za gradsku voznju. Nekome ta forma vise odgovara, i ne mislim da je to stvar prestiza i imidza. Cak sta vise, tvrdim da je za novac koji neko da za SUV, moze od istog proizvodjaca kupiti prestizniji auto za kojim ce se okrenuti mnogo vise ljudi!

• Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
    « Odgovor #59 poslato: Mart 13, 2018, 09:31:02 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Za grad je jednako upitno izabrati gradski SUV kao bilo koji auto istih dimenzija, limuzina/karavan/coupe... SUV je samo forma automobila, kao sto je limuzina, kupe ili karavan... Namena gradskog SUV-a za offroad je jednako pogresna kao i traktora za gradsku voznju. Nekome ta forma vise odgovara, i ne mislim da je to stvar prestiza i imidza. Cak sta vise, tvrdim da je za novac koji neko da za SUV, moze od istog proizvodjaca kupiti prestizniji auto za kojim ce se okrenuti mnogo vise ljudi!

Amin. Niko da shvati poentu da je to samo forma automobila i da mu neki ozbiljan offroad nije ni na kraj pameti,ali ce se ipet bolje snaci od drugih kola.
    Sto se tice mercedesa,misam gledao,sad vidim da je maksimalan klirens 156mm,standardni superb ima 149  =)) ,glupost.
    Evo najbolje varijante,bas sam ga juce video na NBG-novi volvo v90 cross country. I ucinio mi se bas visok,sad proverih,210mm,visi od kodiaqa :B=). A i izgleda brutalno.

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!