Autor Tema: Novi metod merenja brzine na auto-putu  (Pročitano 7548 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Hidroponika

Odg: Novi metod merenja brzine na auto-putu
« Odgovor #270 poslato: Avgust 02, 2018, 05:06:51 posle podne »
U nedelju sam vozio relaciju Beograd-Batocina..... Meni je prosecna brzina bila 148 km/h pa videcemo da li ce mi stici cestitka. Imam i dobrog advokata pa cemo videti sta ce biti... Znam samo da nisam nikad postovao ogranicenja brzine kretanja pa necu ni sad...

Proslo je dosta vremena meni nije stigla nikakva kazna. Posle toga sam jos jednom vozio dosta preko ogranicenja i za to nema nista. Misljenja sam da mozda da korisnicima enp ne meri prosecnu brzinu. Ne znam sta je ali super je.....

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • Total likes: 6
  • Ugled L&K: 36
« Odgovor #271 poslato: Avgust 02, 2018, 06:31:46 posle podne »
Ne bih da te plasim ali meni su stizale i posle 2-3 meseca kazne nacinjene u Beogradu, a ja sam iz Cacka.
Ja ne bih voleo da ti stigne, jer to raduje i nas koji mozda planiramo nekada da pozurimo, pa eto da imamo nade da nas mozda nece kazniti :)
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži ugi85Topic starter

« Odgovor #272 poslato: Avgust 02, 2018, 06:53:51 posle podne »
Sistem belezi i prekoracenje preko ENP-a. Tu informaciju su mi predocili ljudi koji rade na softveru.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Na mreži jabre

« Odgovor #273 poslato: Avgust 02, 2018, 07:15:12 posle podne »
Danas pre naplatne kod Doljevca skroz dole u travi sakriven civilni zeleni punto tek kad sam prišao video sam radar.... kad sam prošao naplatnu stoji patrola i video sam 2-3 auta pišu im kazne.... stara partizanska štek medota ipak daje proverene rezultate

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

• Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • Total likes: 6
  • Ugled L&K: 36
« Odgovor #274 poslato: Avgust 02, 2018, 08:49:08 posle podne »
Ako sam te dobro razumeo, bas neposredno pre naplatne? Belezi prekoracenje pred samu rampu gde je 40kmh?
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #275 poslato: Avgust 02, 2018, 09:21:10 posle podne »
Ja sam
Ako sam te dobro razumeo, bas neposredno pre naplatne? Belezi prekoracenje pred samu rampu gde je 40kmh?
Video sam ih sa radarom na vrcinu mere upravo prekoracenje od 40km/h na trakama gde je za enp , ostale trake ne .
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži ugi85Topic starter

« Odgovor #276 poslato: Avgust 02, 2018, 09:34:47 posle podne »
Obicno love kilomear-dva pre rampe gde je jos uvek dozvoljeno 130km/h. Izgleda da stranci jure ko blesavi pa odmaranjem peglaju vreme.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Na mreži jabre

« Odgovor #277 poslato: Avgust 02, 2018, 11:59:49 posle podne »
Ne baš nego tu gde je još 130 otprilike su bili između akva parka i nadvožnjaka pre naplatne rampe.....

Van mreže buzald

« Odgovor #278 poslato: Avgust 03, 2018, 07:01:05 posle podne »
Ako pazljivo proucite Zakon o prekrsajima,Zakon o sudovima i ZOBS i tome slicno, pa jos nekoliko pravilnika, videcete da nema sanse da vas sud kazni za prekoracenje srednje brzine (od rampe do rampe). Naravno ko hoce da se brani. Ali nekad treba biti frajer i priznati gresku i platiti sve one "neplacene" prekrsaje (koje svo cinimo).
  • Vozi: Skoda Oktavija A5 1.9TDI 2009

Na mreži jabre

« Odgovor #279 poslato: Avgust 04, 2018, 12:59:46 posle podne »
Kao što već jedan gospodin u penziji koji je bio stručniji od cele ABS reče, ne mogu kazniti nekoga za prekršaj ako se ne zna gde je učinjen i ko ga je načinio kao i u čijoj je nadležnosti po mestu prekršaja...... ali sve to pada u vodu kad odete kod sudije i on kaže moram da te osudim aj napisaću ti na najmanju kaznu plati to i završeno....

Na mreži fobia24

« Odgovor #280 poslato: Avgust 04, 2018, 05:35:42 posle podne »
Ako je tačno to da nema osnova za kažnjavanje, a ne znam jer nisam čitao zakonske akte, ne živim u Srbiji, onda ne pada ništa u vodu ako sudija kaže to što si naveo. Sudija nije poslednja instanca, iznad njega ima Viši prekršajni sud, pa i dalje ako treba.  Dok sam živeo u Srbiji, ja sam samo jednu kaznu platio, a imao sam dosta postupaka. Znao sam da izigram sistem u mojim slučajevima, doduše još uvek ga izigravam dok mi ne zastari i poslednja kazna. To je samo dokaz da je sistem ranjiv, uostalom kao i u drugim državama ukoliko poznajete materiju.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Van mreže buzald

« Odgovor #281 poslato: Avgust 04, 2018, 11:00:25 posle podne »
Kao što već jedan gospodin u penziji koji je bio stručniji od cele ABS reče, ne mogu kazniti nekoga za prekršaj ako se ne zna gde je učinjen i ko ga je načinio kao i u čijoj je nadležnosti po mestu prekršaja...... ali sve to pada u vodu kad odete kod sudije i on kaže moram da te osudim aj napisaću ti na najmanju kaznu plati to i završeno....

Sudija ne moze da kaze "moram da te osudim". To su navlakacke fore.  Nije ni meni drago sto je sistem pun rupa, a i oni koji pisu kazne. Ali ovde zaista nema osnova. Sem ako neko nema viska para pa voli da placa. Ja sam do sada imao nekoliko postupaka i od kompanije mobilne telefonije, parking servisa, komunalne policije, nijedan postupak nije bio na moju stetu. A ono sto sam tuzio drzavu dobio sam. Ali ne radim po principu da je sudija rekao da je 2+2=5, nego otvorim knjigu pa citam. Zato smo valjda i dobijali odlicne ocene u skoli, a ne zato sto je uciteljica rekla.
Ne daj Boze da vas snadje neka veca nevolja pa cete videti kako vas  dobar advokat cupa sa dna. Ali zato sto cita zakone i zna ih.
  • Vozi: Skoda Oktavija A5 1.9TDI 2009

Na mreži jabre

« Odgovor #282 poslato: Avgust 04, 2018, 11:02:42 posle podne »
Da zivis u malom mestu kao sto je moje i da probas da ides protiv sistema je jednako "ispravljanju magareceg qrca"  veruj mi da sam probao i nije dobro ispalo po mene.... uvek sam nalazio rupe u zakonu i upoznat sam s propisima jer sam na tockovima non stop..... ali veruj mi nije svuda isto....