Autor Tema: Vesti i zanimljivosti iz sveta automobilizma  (Pročitano 13553 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Turbo

• Laurin&Klement
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 16
Odg: Vesti i zanimljivosti iz sveta automobilizma
« Odgovor #30 poslato: Novembar 15, 2014, 10:16:47 pre podne »
Ja kažem siromašnije i jeftinije, ne staromodnije. Može izgledati modernije i socijalnije, ništa neobično. Al kao što rekoh to je moj utisak i ne potenciram ga zbog razlika među ukusima, upravo.

Za ovo bolje je isto relativno, voda u gepek vratima u 2014., pa to se mom dedi na Samari nije dešavalo. Plus tone i tone reklamacija na nove modele(info iz ovlašćenog, ispod ruke, pisao sam već o tome, i upozorenje da se ne kupuje ni slučajno nov model bar 6 meseci od premijere, a poželjno godinu dana), to je sve posledica ušteda na svakom koraku.
Fabia 1.2TSI 105PS Eibach Pro Kit | Civic 1.5 V-Tec Eibach Pro Kit

Na mreži bugarin

« Odgovor #31 poslato: Novembar 15, 2014, 11:11:52 pre podne »
pravilo da se novi model kupuje nakon 6 meseci do godinu dana od pocetka prodaje, uopste nije savremen trend. to pravilo vazilo je odvajkada.
novi model prvo mora da preboli decje bolesti.
pre 20 i kusur godine, dok sam radio za citroen, imao sam prilike da razgovaram sa tadasnjim direktorom izvoza citroen-a i direktorom marketinga citroen-a koji su dosli u bg radi promocije saxo-a. na moju opasku da je sramota da je na saxou koji je stigao u bg podlila farba, i to na skoro celom vozilu, rekli su da se takve stvari desavaju kad se izbacuje novi model i zuri se da se predstavi na nekom sajmu (verovatno su mislili na istocno trziste :) ). dodali su i da niko pametan nece kupiti novi model sa standa, jer ni oni sami ne bi kupili model koji nije u exploataciji barem godinu dana. mozete zamisliti njihove face kad smo im rekli da je saxo vec kaparisan od strane jednog gospodina za njegovu lepsu polovinu.
iste ili slicne preporuke cuo sam i pre toga, jednom od direktora firme koja je uvozila fiata u sfrj, drugi put od rodjaka koji je radio u auto-hrvatska (prodavali renault vozila) itd itd.

sto se tice siromasnije i jeftinije......delimicno se slazem. znam da recimo tebi najvise smeta nedostatak multilinka pozadi :) . ja licno imam neki osecaj jeftinog kad recimo sednem u rapida. to ne znaci da on jeste jeftin i los, to je samo subjektivno misljenje. ali kad sednem u octaviu, tu za rec jeftino vec nema mesta.
a i paketi opreme su bogatiji u novim modelima nego u starijim.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži vnov

« Odgovor #32 poslato: Novembar 15, 2014, 12:15:18 posle podne »
Sa Pedjom se slažem recimo nova Fabija je mnogo ispred stare jedva čekam da je vidim uživo a što se tiče oktavije 3 za slične pare više opreme u odnosu na moju oktaviju, a Urošu najviše nedostaje Volkswagen po mogućstvu Golf GTI :P
  • Vozi: KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže Turbo

• Laurin&Klement
« Odgovor #33 poslato: Novembar 15, 2014, 12:36:31 posle podne »
I to je istina. Škoda je samo kompromis :-)

Huawei P6 TT

Na mreži nikolaj

• Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Na mreži Karlheinz

« Odgovor #35 poslato: Decembar 15, 2014, 10:58:21 pre podne »
Istočnoevropski novinari izabrali automobil godine

Opel Corsa je osvojila nagradu AUTOBEST 2015. Na finalnom testiranju u Beogradu, novi model je odneo pobedu sa ukupno 994 poena.
Iza Corse, po oceni novinara, našli su se Hyundai i20 (906 poena), Škoda Fabia (871 poen) i Citroën C4 Cactus (830 poena). Ova pobeda učinila je Corsu prvim automobilom u istoriji dodeljivanja nagrade AUTOBEST koji je osvojio priznanje u dve uzastopne generacije.

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2014&mm=12&nav_id=936097
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže krcaerdoglija

• Laurin&Klement
  • Total likes: 2
  • Ugled L&K: 54
  • ERDOGLIJA KINGDOM
« Odgovor #36 poslato: Januar 06, 2015, 01:58:18 pre podne »
Nedavno je donešena zakonska regulativa koja se tiče proizvodnje novih automobila a po kojoj svi novi automobili moraju imati ugrađen sistem elektronske kontrole stabilnosti. Sada je donet zakon koji se tiče obaveznog ugrađivanje još jednog sistema.
ESP, odnosno sistem elektronske kontrole stabilnosti, od nedavno je obavezan za sve nove automobile koji se proizvode na teritoriji Evrope. Taj potez je napravljen u cilju povećanja bezbednosti na putevima. Slično tome doneta je odredba za proizvođače koja se tiče obaveznog posedovanja sistema za kontrolu pritiska u pneumaticima.

Svi automobili koji budu proizvedene na teritoriji Evrope moraće da imaju ugrađen ovaj sistem. Automobili koji se već nalaze u prodaji ne podpadaju pod ovu odredbu. Postoje dve vrste sistema za kontrolu pritiska u pneumaticima.

Direktni - u svakom točku se nalazi senzor pritiska koji šalje podatke u glavni kompjuter automobila.

Indirektni - prati obrtaje svakog točka, a u tome mu pomaže ABS senzor, i na osnovu razlike u broju obrtaja utvrđuje da li je u nekoj gumi smanjen pritisak.  http://www.autoportal.rs/tekstovi/kontrola-pritiska-u-pneumaticima-obavezna_390.html
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000
Skoda moj znak

Van mreže Turbo

• Laurin&Klement
« Odgovor #37 poslato: Januar 06, 2015, 10:53:16 pre podne »
Mala ispravka, obavezan sistem za sve novoproizvedene automobile koji su namenjeni prodaji na teritoriji EU, znaci moze Skoda da pravi auto bez ESP ako ga nameni prodaji u Srbiji.

Huawei P6 TT

Van mreže krcaerdoglija

• Laurin&Klement
  • ERDOGLIJA KINGDOM
« Odgovor #38 poslato: Januar 06, 2015, 05:06:31 posle podne »
obavezan za sve nove automobile koji se proizvode na teritoriji Evrope.

Svi automobili koji budu proizvedene na teritoriji Evrope moraće da imaju ugrađen ovaj sistem.
mislim da ovo nema veze sa EU,nego se odnosi na sve evropske proizvodjace!  ;)
Skoda moj znak

Na mreži zare

• Laurin&Klement
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 20
« Odgovor #39 poslato: Januar 06, 2015, 05:18:52 posle podne »
Kako god da bude, u nasem Pravilniku ce se pojaviti za jedno 5-6 godina da vazi jedno 7-8 godina u nazad pa ce biti haos kao sa naslonima za glavu.
Fabia Mk1 1.4 16V 74 KW 2004.

Na mreži Karlheinz

« Odgovor #40 poslato: Januar 06, 2015, 05:52:27 posle podne »
Od 01.11.2011. je bilo: nakon ovog datuma svaki novi model auta (i laka kom. vozila do 3.5T) u EU (npr. Octavia III je bila novi model) mora da ima ESP.  (dakle ne mora npr. Roomster jer nije nov model)
Od 01.11.2014: NE možeš da registruješ bilo koji novi (sa 0km) auto u EU ako nema ESP. (dakle, mora i Roomster da ima ESP)
A tamo negde od 2018/19 nećeš moći (EU) da registruješ ni polovan auto ako nema ESP.

Sistem ESP je rapidno pojeftinio u zadnjih par godina tako da sada i nije neka velika $$ stavka u serijskoj proizvodnji, pa evo, stižu (čini mi se) nove Škode i u SRB sa ESP.

Kod Škode od MY2013: ESP se zove ESC.

Van mreže Turbo

• Laurin&Klement
« Odgovor #41 poslato: Januar 08, 2015, 12:16:27 posle podne »
Ovo za nemogućnost registracije mi deluje nerealno. Sta će svi youngtimeri, a imaju ogroman pul i zajednicu u svim bogatijim državama. Da ne pričam o oldtimerima.

Huawei P6 TT

Van mreže krcaerdoglija

• Laurin&Klement
  • ERDOGLIJA KINGDOM
« Odgovor #42 poslato: Januar 08, 2015, 11:22:05 posle podne »
Nemački gigant kao jedno od svojih najvećih tržišta ima Sjedinjene Američke Države, ali je udar na njihovu reputaciju nedavni opoziv velikog broja automobila zbog brojnih sitnih problema.Volkswagen je na tržištu SAD-a naredio opoziv čak 80 000 automobila. U pitanju su modeli "Golf", "Jetta", "Passat" i "Beetle", koji su napravljeni kao modeli za 2014. i 2015. U pitanju su samo varijante koje su pravljenje za tržište SAD-a, kod evropskih modela problema na ovim modelima nema.

Američka "Agencija za bezbednost saobraćaja" je saopštila da se radi o 38 000 primeraka pomenutih modela, od kojih svi imaju dizel agregate zapremine 1.8 i 2.0 litara, kod kojih postoji opasnost od izlivanja goriva što predstavlja rizik od izbijanja požara.

Drugi razlog za opoziv, i to blizu 50 000 primeraka modela "Jetta", u limuzina verziji, načinjen je zbog problema u softveru koji kontrolište farove. Prema rečima ljudi iz VW-a zbog greške farovi bi mogli da budu previše zatamnjeni što će rezultirati slabijim osvetljenjem puta.
http://www.autoportal.rs/vest/volkswagen-napravio-veliki-opoziv_31425.html
Skoda moj znak

Na mreži Karlheinz

« Odgovor #43 poslato: Januar 08, 2015, 11:32:53 posle podne »
Možda se nisam dobro izrazio za 2018 tj. tip vozila za koji je taj propis namenjen. Uglavnom koga više interesuje treba da googla pojam AEBS (Advanced Emergency Braking System) što predstavlja širi pojam i ESC (je samo jedan od sistema). 2009 godine je napravljen plan prema kome se ovi propisi sprovode, sve do 2018, pa i dalje. M1 je tip vozila (putnički) sa do 8 sedišta.
EC Regulation 661/2009
« Poslednja izmena: Januar 08, 2015, 11:55:47 posle podne Karlheinz Hell »

Van mreže Turbo

• Laurin&Klement
« Odgovor #44 poslato: Januar 09, 2015, 08:18:51 pre podne »
Ne razumem? Niko nigde ne moze da ti zabrani da registujes auto iz ovakvih razloga.

Huawei P6 TT