Autor Tema: VW polo 1.4 tdi troši ulje?  (Pročitano 146 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vw poloTopic starter

VW polo 1.4 tdi troši ulje?
« poslato: Novembar 06, 2019, 10:12:45 posle podne »
Imam VW pola 1.4 tdi 2007.
170000 ima na satu, u servisu kažu da nije dirana km. Kupio sam ga pre 2 meseca i odlučio da uradim veliki kompletan i mali servis pošto je auto uvoz Austrija. Posle 800 km sam primetio da je ulje na sredini meraca
Zvao servis i otišao da ga pregledaju da nije slučajno turbina, posto kod njih navodno hoće da bude problem
Pregledali su i rekli da je sve ok, dosuli 2,5 dcl. Pošto ne znam koje je prethodno ulje bilo u njemu, ja sam sipao što su mi u servisu preporučili castrol edge turbo diesel 5w-40. Auto se jako lepo ponaša, super ide, ubrzava, nema nikakvog dima pri bilo kojem obrtaju
Receno mi je da pratim, ali da su imali par slučajeva da se desila identična situacija kao kod mene, da pri sledećem malom servisu nije trošio ulje
Da li je to ulje u redu i sta vi mislite o ovome?
Hvala
  • Vozi: Vw polo 1.4 tdi 2007

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • Total likes: 6
  • Ugled L&K: 36
Odg: VW polo 1.4 tdi troši ulje?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2019, 10:48:37 posle podne »
Ako sam dobro razumeo, uradio si mali servis pa je posle 800km bilo na sredini meraca...
Pitanje je da li su na zameni sipali na max. Zato ja uvek posle malog servisa i predjenih 10-20km proverim nivo opet.

Sto se tice ulja, dobro je tj. odgovarajuce (505.01).
Ja dok sam vozio Pola sa tim motorom sipao sam isto ulje.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Van mreže soneje

Odg: VW polo 1.4 tdi troši ulje?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 09, 2019, 07:46:45 posle podne »
I meni se cini da su tebi sipali malo ulja posle servisa.Imao sam iks takvih slucajeva ,nemoj da brines nije to nikakav kvar.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Pretraga Škoda foruma [Google]