Autor Tema: WiFI u kolima potreba ili jok?  (Pročitano 528 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Super 20

• Ambition
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 2
Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 08, 2019, 08:50:04 posle podne »
Sta je rutovan telefon?
  • Vozi: Superb

Na mreži nemilose

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 08, 2019, 09:15:41 posle podne »
To je telefon kod koga je korisniku omogućen administratorski pristup telefonu (root je username za administratora sa najvišim nivoom pristupa kod Androida, Linuxa...) Sa root pristupom možeš da radiš stvari na telefonu koje inače nisu dozvoljene.
  • Vozi: Opel Astra Classic II 1.4

Na mreži Super 20

• Ambition
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 2
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 09, 2019, 09:56:59 pre podne »
Ili u prevod rootovan telefon je za profesionalce ne za obican svet :)
  • Vozi: Superb

Van mreže phenom81Topic starter

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 09, 2019, 03:03:30 posle podne »
O da ovo je izgleda jedini nacin, vidim da preko ovih apk fajlova i rutovanog tel sve izlazi na displey.. probacu ja sam da skinem i nadjem te fajlove ako ne kontaktiracu vas @zoranius

Pozdrav,
  • Vozi: Skoda Karoq 2019

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 09, 2019, 03:27:00 posle podne »
e da i glavna stvar zbog cega sam i otvorio temu.. jel ima neko od vas wifi u kolima na bilo koji nacin, dakle SIM slot pa onda hot spot ili neki specijalizovani rutercic/stari telefon koji je hot spot itd.. Ja koristim neki mali wifi rutercic sa SIM karticom od VIP, stoji mi u gepeku vec 4 dana radi testa, ali nema smisla dok nikoga nema u kolima da to uopste radi, buduci da ne vidim gde mi je auto nemam mogucnost da ga pratim sem da ugradim neki GPS cip ili sta vec... :)

Na mreži observer

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 09, 2019, 03:28:02 posle podne »
Hehehehe...
Ja nemam wifi cak ni kod kuce :)
Imam na poslu, za ostalo koristim mobilni telefon i obican 4G prenos podataka...
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 09, 2019, 07:12:05 posle podne »
@phenom81:
Praćenje auta ima smisla ukoliko ti neko od ukućana mažnjava auto, pa da vidiš gde se smuca Ako razmišljaš o tome zbog bezbednosti tj. u slučaju kradje, realno je besmisleno - iole ozbiljna ekipa lopova svakako koristi i ometač gps signala, tako da ćeš ih teško navatati.

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 10, 2019, 11:04:46 pre podne »
pu pu :) tek sam ga kupio nemoj da ga kradu ...ma hteo sam svasta nesto da ugradim ali sto kazes dzabe profi likovi sve mogu da odnesu..
pozdrav,

Na mreži nidza

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 10, 2019, 03:11:40 posle podne »
Za praćenje lokacije vam je mnogo bolji portabilni GPS lokator sa običnom prepaid SIM karticom. Net nije neophodan, može da se konfiguriše da u slučaju nekih događaja on šalje GPS lokaciju putem SMS ili vas pozove. U većini normalnih okolnosti taj uređaj ćuti i spava na nekoj skrivenoj lokaciji, aktivira se samo kad je neophodno.

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

Na mreži toleander

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 11, 2019, 03:46:43 posle podne »
e da i glavna stvar zbog cega sam i otvorio temu.. jel ima neko od vas wifi u kolima na bilo koji nacin, dakle SIM slot pa onda hot spot ili neki specijalizovani rutercic/stari telefon koji je hot spot itd.. Ja koristim neki mali wifi rutercic sa SIM karticom od VIP, stoji mi u gepeku vec 4 dana radi testa, ali nema smisla dok nikoga nema u kolima da to uopste radi, buduci da ne vidim gde mi je auto nemam mogucnost da ga pratim sem da ugradim neki GPS cip ili sta vec... :)
Ja imam WiFi hotspot, preko ugradjenog SIM slota u mom Kodiaqu, ali ga ne koristim u te svrhe. Zgodno mi je imam jednu karticu sa dovoljno saobracaja na njoj (pogotovo kad idem u inostranstvo) i da se preko nje svi u autu kacimo na net, a uglavnom je to za navigaciju, Deezer i tako to.

Pracenje imam, uslovno receno, preko Skoda Connect mogu da vidim gde sam parkirao auto, upalim Webasto, posaljem POI sa kompjutera u auto, itd. Taj sistem, koliko znam, ne koristi tu moju karticu vec neku Skodinu koja je dosla sa autom, ali to zahteva i pretplatu na tu uslugu kod Skode.

Sto se zastite tice, imas i alarme sa dojavom na mobilni ali se to lako resava ometacem signala, kao sto rece Vladapetr.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019