Autor Tema: Akumulator, koji kupiti?  (Pročitano 9696 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filip BG

Odg: Akumulator, koji kupiti?
« Odgovor #60 poslato: Januar 16, 2019, 08:18:12 pre podne »
I moj glas ide za Exide. Kupljen je ove zime i na -11 na planini vergla snažno. Kod nas je garancija za Exide 40 meseci, ali u uslovima garancije piše da je 24 meseca za vozila sa start-stop sistemom.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Miro MNE

« Odgovor #61 poslato: Januar 16, 2019, 08:32:19 pre podne »
I ja se upisujem za Exide iz razloga što iskustvo sa ovim drugim nijesam imao. Za 61Ah je solidna startna struja, generalno pošto auto voziš svaki dan nema potrebe za većim Ah, samo startna da ti je što viša. Inače malo sam skeptičan po pitanju današnjih akumulatora (svaki zamjenski koji sam novi ugradio crko je od 7 do mjesec dana nakon garancije), tako da u pravilu kod akumulatora gledam cijenu I parametre stratne struje, a za brend me zabole  :B=)
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

Na mreži hakkler

« Odgovor #62 poslato: Januar 16, 2019, 01:11:47 posle podne »
Hvala svima..i ja imam pozitivna iskustva sa exidom..al vise to nije to.Prvi 6.5g..drugi u O1 več nakon 3g oslabio i 2cx dopunjavan.

Uzet Beren Gold 67Ah 600A..na testeru ide do 720 A startne. Mislio sam neki jači..ali clasic serija..ali sve je to tu..10 eura dolje..gore.Od cijene ovoga.
10 sek...

Van mreže AcoSk

• Laurin&Klement
  • Total likes: 1
  • Ugled L&K: 35
« Odgovor #63 poslato: Januar 16, 2019, 07:10:02 posle podne »
Samo bih da ispravim..
Startna tog fabrickog je sigurno 300A ali DIN, a to je oko 500A EU (jedinica u kojoj se izrazava startna struja kod nas i koja je skoro uvek na novim akumulatorima).
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži hakkler

« Odgovor #64 poslato: Januar 16, 2019, 07:31:40 posle podne »
Tako je AcoSk..ali to je bilo 2012..kad je sa trake izašao.
Sad je bio neki no name max power..ne znam. 60ah i izmjerili 400A. Održivost cca 40%..ako za 10minuta mu pojedu dn.svjetla  struje da ne može upalit..jeb..s to. To je bio aku više za benzinca..i da je vani +20c..možda ne bi bilo mog upita.Vlasnik..od točke a do b. Ulaganje/idržavanje minimalo..ono jel mora baš. Ako da..daj šta daš.

Auto je zapalio ujutro normalno..na -2..jer sam ga do doma cca 6km..vozio skoro bez svjetla u drugoj.

Al eto..počelo ulaganje. Ne znam di je kraj.

Pitanje..ko ima fabiu 1.6tdi.

Koliko vam puni alternator V?
10 sek...

Van mreže AcoSk

• Laurin&Klement
« Odgovor #65 poslato: Januar 16, 2019, 07:39:01 posle podne »
Ja meni nisam merio, ali bi bilo pozeljno da je minimum 14V

Na mreži sasacalko

« Odgovor #66 poslato: Januar 16, 2019, 09:38:02 posle podne »
Pitas za misljenje, dobijes odgovore, 6:0 za Exide i onda kupis onaj drugi!!!
Bez ikakve ljutnje, ali mi nije jasno, ako si vec odlucio, zasto pitas???

Sent from my ALE-L21  

fabia combi 1.4mpi 50Kw 2001. :)

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #67 poslato: Januar 16, 2019, 11:25:41 posle podne »
Vala bas  =))
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži hakkler

« Odgovor #68 poslato: Januar 17, 2019, 12:10:43 pre podne »
Pitas za misljenje, dobijes odgovore, 6:0 za Exide i onda kupis onaj drugi!!!
Bez ikakve ljutnje, ali mi nije jasno, ako si vec odlucio, zasto pitas???

Sent from my ALE-L21  
Odlučio sam pred trgovinom. Exidea sam imao 2kom ali ili je stvar sreće ili nesrece nisam sa drugim bio zadovoljan ko sa prvim. Prvi je durao 6.5g..drugi nakon 3 posrće..i dopunjavan je 2x..prvi nikad.

Nisam se bazirao samo na vaše komentare nego malo šire.Na više mjesta je išao upit. Nažalost..da li je do tržišta..da li su sve mali žuti preuzeli ugl. niti brand firme nisu ono što su bile. Kolegi exide je na benzincu prije isteka garancije crkao..pa se nateži sa istom. Da ne kažem da mi kod familije susjed radi kutije kao oem od ATE pločica..za primjer. Ate i ate..nije isti. Niti lageri..niti podizači stakla..kinez zna dulje trajat od nekog lemfordera i sl.

Niti brand firme tv.a i ostlih ništa ne traju duže ostalih čunga lunga..razlika je samo što platiš brand 40%  ime..jel.

Tako je nažalost i sa akumulatorima. U ovom slučaju..makar na više preporuka da uzmem što jači..tipa 80Ah nebitno Topla Vesna..i tako je garancija 2g..(imaju i kao deklaliranu malo manju startnu snagu..ti classic vulgaris no name)

Sve je to 10 eura plus ili minus..ili 15 manje za okinavu no name.

Eto..pa kupio berena za 68 eura..nego išao na drugi kraj grada po exidea..za 77 eura.

Čak sam i vagao da uzmem berena od 80Ah 720A koji košta isto ko i exide od 61 Ah.

Svi po 3g garancije..makar je danas garancija..ono..svi je prodaju..ali malo ih priznaje.

Neki no name opet nisam htio..buđet je bio cca max 80 eura..ali kad mučneš..nakon dvije kave..

I nemojte sad radit poveznice meni traje aku exide ili bilo koji drugi ono 8..10g a vozim dionice od po 50-400km. Upalim i teram.
Kod mene u 400km po gradu upalim/ugasim jedno 40 puta pa i više...

Eto nhf..onima koji su se našli u ovom upitu  ..prozvani.
10 sek...

Van mreže Alex71

« Odgovor #69 poslato: Januar 17, 2019, 09:43:44 pre podne »
Savrseno te razumem. Meni je na superbu fabricki dosao sa exide (70Ah 420A), al posto mi je na proslom autu zveknuo exide premium na tacno 2 godine (iako je garancija bila 36 meseci, jednostavno je probio), nisam ni nesto bio odusevljen kad sam ga video ispod haube pre mesec i kusur. Sto se tice tih garancija, to je neopevani smor. Meni auto treba odmah, a to znaci novi akumulator.  A i ne znam kako bi bez auta odneo akumulator na reklamaciju. I svodi se na to da uzmes kod nekog ko ti je najblizi u kraju a relativno proveren. Jbg sve je danas dok traje traje.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI MY2019

Na mreži sasacalko

« Odgovor #70 poslato: Januar 17, 2019, 05:30:49 posle podne »
Sad sam uzeo za caletovu astru, tab magic crveni, 66ah oko 8500din, 40 meseci garancije. Vec nekoliko mojih drugova je uzelo ovaj akumulator i niko se ne zali. Inace pre nekoliko godina je cale vracao Tesla akumulator u garanciji, daju drugi dok traje servis.

Sent from my ALE-L21  

fabia combi 1.4mpi 50Kw 2001. :)

Van mreže AcoSk

• Laurin&Klement
« Odgovor #71 poslato: Januar 17, 2019, 06:07:06 posle podne »
Tab je ustvari Topla. Ili sam nesto pomesao :)

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #72 poslato: Januar 17, 2019, 07:40:35 posle podne »
Uzimam odavno samo toplu nikakvih problema nisam imao , varta i bosch pre toga sa oba bilo problema .
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži mtesic

« Odgovor #73 poslato: Januar 18, 2019, 05:12:47 posle podne »
Nije odgovor na Hakkler-ovo pitanje (em je rešio akumulator, em u Hr nema ono o čemu ja pričam) no želim da podelim svoje iskustvo i razmenimo mišljenja:

U moju Fabiju 1.2 htp sam 24.03.2011. ubacio Black Horse, 55aH 480cca, no maintenance. Do januara ove godine mi je perfektno palio (iako je dva puta bio potpuno ispražnjen jer sam ostavljao svetla preko noći).Godinama sam očekivao da crkne, no on je uvek palio iz prve i bez ikakve muke. U međuvremenu je Farmakom preuzeo i naravno upropastio fabriku, pa pošto nisu radili, ja sam polako razmatrao druge proizvođače.

05.01.2019. - hladan dan (auto nisam vozio recimo nedelju dana) ujutro nije hteo da upali. Napon je bio 12,8V, rekoh sebi: vreme je za zamenu. U međuvremenu sam saznao da je somborsku fabriku kupio Bagaton i da su počeli proizvodnju; u NS-u sam našao kod jednog prodavca par komada i kupio Black Horse 55aH 500cca. Ono što se može sa sigurnosti reći o njima: Cenovno su najpovoljniji (4860 dinara); (po meni) malo lošije izgledaju od prethodnih, i ovi nisu "no maintenance".

Moje iskustvo kaže je da je u Somboru očigledno postojala tehnologija za proizvodnju perfektnih akumulatora. Šta je Bagaton zatekao i kako je nastavio, pokazaće vreme, no na osnovu prethodnog iskustva sa BH, nisam imao dilemu - Black Horse je ono što sam hteo da imam u autu pre svih Topli, Bosch-ova, Exidea, Rombata, Magnetia...

U prilog vam stavljam stari i novi BH.

« Poslednja izmena: Januar 18, 2019, 05:18:04 posle podne mtesic »
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)

Na mreži hakkler

« Odgovor #74 poslato: Januar 18, 2019, 05:54:58 posle podne »
Dobio hakkler odgovor..14.3 bi trebalo biti.
10 sek...