Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

tečnost za hlađenje sarajevo123
[danas u 12:29:41 pre podne]

Poludela struja felicia 1,3 stefan.matic830
[juče u 11:31:18 posle podne]

Akumulator, koji kupiti? AcoSk
[juče u 10:58:32 posle podne]

Saveti u vezi motornih ulja. Piše: STALKER (Šta/Kako: vidi prvu poruku!) mujka
[juče u 09:52:30 posle podne]

Medijski sistem za Rapid Baltazar
[juče u 09:45:04 posle podne]

Trzanje i ropotanje Buca Skoda Mladenovac
[juče u 08:31:41 posle podne]

Koje felne i gume vozite na Feliciji i koje su kombinacije moguce ??? mar_cog
[juče u 07:51:10 posle podne]

O3: voda se zadržava kod petih vrata fobia24
[juče u 05:06:59 posle podne]

LUNA auto delovi - Pančevo - Polovni delovi ŠKODA program lunaauto
[juče u 03:59:42 posle podne]

T11a, T11b dzekovi Marjanke
[juče u 03:52:37 posle podne]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Check Engine lampica blinka i auto gubi snagu,kao da radi na 3klipa....  (Pročitano 4986 puta)

Van mreže milovancevic3Topic starter

• Active
  • **
  • Član od: Avg 2014
  • L&Ke: 1
Check Engine lampica blinka i auto gubi snagu,kao da radi na 3klipa....
« poslato: Oktobar 29, 2014, 11:54:17 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Pozdrav,

U pitanju je Fabia 1.4 16v 74kW 105KS 2004g.

Danas me zadesilo to da kada sam startovao auto da mi se upalila Check Engine lampica i da konstantno blinka, ali nisam mnogo obracao paznju na to posto mi se desavalo cesto da se upali pa posle nekog vremena ugasi, a majstor mi je rekao da se ona povremeno pali zbog lambda sonde i da to nije strasno  ::)
    E sad ono sto je najbitnije je da kada sam krenuo auto kao da nema dovoljno snage i mnogo sporo prima gas,i cuje se neko treskanje i cudan rad motora,kao da radi na tri klipa....citao sam dosta postova na sajtu i predpostavljam da moze biti bobina ili mozda je lambda sonda definitivno otkazala. Da li neko moze da mi kaze koji su simptomi kada lambda sonda otkaze? I ono sto mi predstavlja sada najveci problem je sto sam sada trenutno u Svajcarskoj i sama pomisao da moram ovde u servis je da ce bilo koja popravka da me kosta papreno  hearcut pa se nadam da je bobina pa u tom slucaju moze neko da mi posalje busom ovde i da to licno zamenim.
    P.S Radio sam mali servis pre 2500km a promenjene su i svecice i akumulator...
    Svaki savet je dobro dosao!
    • Vozi: skoda fabia 1.4 16v 2005

Van mreže WEST 014

• Style
    • Član od: Nov 2013
    • L&Ke: 8
    Odg: Check Engine lampica blinka i auto gubi snagu,kao da radi na 3klipa....
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2014, 11:58:51 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Bobina 99% po simptomima. To sto blinka govori da imas missfire.

• Active
    • **
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 30, 2014, 12:00:44 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Hvala na brzom odgovoru. Ako moze samo kratko objasnjenje sta je "missfire"?

Van mreže WEST 014

• Style
    • Član od: Nov 2013
    • L&Ke: 8
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 30, 2014, 12:12:52 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Izostanak varnice. I mene je svojevremeno mucilo. Tako je lose motor radio da sam svasta pomislio. Kako sam ja na svom autu otkrio sta je u kucnoj radinosti.
    Pocela da blinka lampica. Pogledao na  dijagnostici kaze: izostanak varnice na prvom cilindru.
    Zamenio mesta prvoj i drugoj bobini, ponistio gresku i provozao auto 500m. Tad kaze izostanak na cilindru 2. Kupio bobinu 2950 din, stavio i auto poceo opet da sapuce. :-)

• Active
    • **
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 30, 2014, 12:20:07 pre podne »
  • 0
  • 0
  • I ja verujem da je bobina ali posto nemam dijagnostiku onda cu verovatno morati da kupim svakako jednu bobinu pa da probam redom da menjam i da utvrdim koja nije ispravna ;)
    Kada budem promeni bobinu i ako bude sve OK, verovatno ce i dalje da mi blinka check engine lampica, jel nije problem ako nastavim da vozim iako ona blinka? dok ne nadjem neki servis koji ce ponistiti tu gresku za neku normalnu cifru ovde u svici :)
    Hvala puno na odgovoru. Pozdrav

Na mreži sasacalko

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 14
    « Odgovor #5 poslato: Oktobar 30, 2014, 07:31:09 pre podne »
  • 0
  • 0
  •     skini sve bobine i svećice. zatim stavi svećice na bobine i rasporedi ih nekako preko motora, tako da svećice dodiruju masu. neka ti neko vergla auto, a ti gledaj koja neće da baci varnicu. ako to bude na primer da svećica broj 2 ne baca varnicu ti onda zameni svećicu broj 2 i na primer broj 3, pa opet neka neko zavergla, a ti gledaj, ako sad nema varnice na svećici broj 2 - onda je stradala bobina broj 2, a ako nema varnice na svećici broj tri, onda je stradala  svećica.   ;)
    fabia combi 1.4mpi 50Kw 2001. :)

Na mreži zare

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 19
    « Odgovor #6 poslato: Oktobar 30, 2014, 08:58:12 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Svecice su nove, ne verujem da je do njih, skoro sigurno je bobina.
    Lamba sonda ne moze da napravi toliko problema.
    Fabia Mk1 1.4 16V 74 KW 2004.

• Active
    • **
    « Odgovor #7 poslato: Oktobar 30, 2014, 11:29:18 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Evo upravo sam resio problem!
    Kupio sam novu bobinu u servisu(ovlascenom posto ovde ne postoji drugi :) ) i zamenio i sve radi kako treba, tako da na srecu nisam se mnogo namucio i sve je proslo bez problema...jedino sto je bobina malo skuplja nego kod nas 75CHF(7.300din) ali sta da se radi,bitno je da sam izbegao servis i placenje ruku majstora ovde, kod kojih je dobar dan 50CHF :)
    Hvala svima na pomoci, bez vas ne bih uspeo ovo da resim! :)
    Pozdrav

Van mreže Jovan1988

• Test Drive
    • *
    • Član od: Dec 2018
    • L&Ke: 0
    « Odgovor #8 poslato: Decembar 14, 2018, 03:54:59 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Pozdrav...To se i meni trenutno desava. Naime, lampica bas blinka i strahovito gubi snagu u gasu. Sigurni ste da moze biti bobina? Hvala...
    • Vozi: Skoda fabia 1.4, godiste 2001

Na mreži bigor

• RallyeSport
    • Član od: Mar 2014
    • L&Ke: 32
    « Odgovor #9 poslato: Decembar 14, 2018, 05:37:25 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Mogu biti i zaprljane dizne

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

• Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži AcoSk

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2014
    • L&Ke: 32
    « Odgovor #10 poslato: Decembar 15, 2018, 09:34:26 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Svakao jedan cilindar "ne radi". Da li zbog struje, dizni ili mozda izgorelog ventila (ili lezista v.) (pu pu), treba videti. A moze biti i klapna gasa.

Od bobine se krece, to je bar lako proveriti.
    Upalis auto, uzmes neka klesta i skidas jednu po jednu bobinu, na kojoj promeni rad motora - ta je dobra, na kojoj ne promeni rad - crkla. Prosto..
    • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!