Autor Tema: Fabia 1.4mpi gubi vodu  (Pročitano 267 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vladimirivana1

• Registrovan
  • L&Ke: 0
Fabia 1.4mpi gubi vodu
« poslato: April 08, 2019, 12:39:21 pre podne »
Imam problem na faviji 1.4mpi,gubi vodu a ne vidi se da curi negde.danas sam primetio da kada dajem gas iz posude za antifriz picinje da nestje tecnost I kada pustim gas ona se vrati u bocu a to je skoro cela posuda ostane prazna.da li neko zna o cemu se radi?
  • Vozi: SKODA Fabija 1.4 mpi

Van mreže t.salai

• RallyeSport
  • L&Ke: 46
  • Skoda SUPERMAN
Odg: Fabia 1.4mpi gubi vodu
« Odgovor #1 poslato: April 08, 2019, 09:02:38 pre podne »
Dihtung glave, nabija kompresiju u rashladni sistem. Standardna i cesta boljka MPI-eva.
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže vladimir1975

• Active
  • **
  • L&Ke: 6
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2019, 10:01:09 pre podne »
Ja sam imao isti problem na mojoj škodi feliciji sa škodinim motorom 1.3, a kako su to isti konstrukcijski motori i jedan i drugi pate od istih "dečijih" bolesti.
 Meni je stvarao pritisak u prelivnoj posudi pa je posle u garaži primećeno da ima antifriza na podu.
Kada sam skinuo glavu motora zatekao sam potpuno korodiranu zaptivku glave motora.
U pitanju je bila zaptivka koju sam predhodno pre par godina menjao "Temac"
U autu sam sipao antifriz G12 i svo vreme je bio u njemu.
Zato gledaj kada kupuješ dihtung da bude kvalitetniji ,tipa"Viktor ranz"ili " Erling"
  • Vozi: škoda fabia 1.2 htp 2007

Na mreži sarajevo123

• Ambition
  • L&Ke: 2
« Odgovor #3 poslato: April 19, 2019, 12:07:40 posle podne »
Imam problem na faviji 1.4mpi,gubi vodu a ne vidi se da curi negde.danas sam primetio da kada dajem gas iz posude za antifriz picinje da nestje tecnost I kada pustim gas ona se vrati u bocu a to je skoro cela posuda ostane prazna.da li neko zna o cemu se radi?

Meni vec cca 10 ak mjeseci mjeseci gubi vodu.
U jako malim kolicinama je gubljenje i moram mozda "fildzan" dodati u 10 dana, ili cak 15. Nije strasno stvarno.
Na cepu od ulja ima malo bijele skrame ili ti majoneze ali majstor to pravda kondenzom i cinjenicom da auto ima plin.
S druge strane nema ulja u posudi za antifirz pa je mozda covjek stvarno u pravu.
Tako je vec duzi period, auto se vozio i na more tj 350 km u jednom potezu, vozi se svaki dan gradske 30 km po guzvama i nema nikakvih problema ni promjena u radu.

Tu vodu vjerovatno gubi negdje na crijevima.

Mozda je i kod tebe slican slucaj ako gubljenje nije veliko.

STo se tice te kompresije i slicno nisam primjetio nista posebno. Ima li neko ideju kako da to provjerimo?
Crijevo koje ide u hladnja kad je vruc motor je malo tvrđe ali nista posebno.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 50 kw Comfort 2003g, 170.000 km

Van mreže vladimir1975

• Active
  • **
  • L&Ke: 6
« Odgovor #4 poslato: April 19, 2019, 02:08:03 posle podne »
U mom slučaju kako sam naveo , auto je normalno išao nije mešao ulje i vodu u ekspanzionoj posudi.
Nije bilo čak ni "majoneze" na čepu za dolivanje ulja,jedino što je primećeno da kada parkiram auto u garaži ,posle kada se ohladi motor ,bilo je antifriza na podu.
Jedino sam primetio kada sam trebao da odvrnem čep od ekspanzione posude da dolijem antifriz ,bilo je pritiska u posudi i dalje iako je motor bio hladan.
Znači jedini simptom je bio povećani pritisak u sistemu hlađenja i kada se motor ohladi.
A nebi smelo da ga bude.
Zato sam skidao glavu motora i ustanovio problem kao što sam u gornjem tekstu i napisao.
Kod vas možda nije taj slučaj ali čisto da napišem kako je bilo kod mene.
Da još dodam da je i moj auto imao ugrađen plin.
  • Vozi: škoda fabia 1.2 htp 2007