Autor Tema: Voda ispod patosnice?  (Pročitano 26082 puta)

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • Total likes: 4
  • Ugled L&K: 15
  • karavani su kul
Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #45 poslato: Maj 04, 2014, 09:16:37 posle podne »
Pozadi mogu ribice da plivaju kod mene! Ako može neko od kolega da okači ovde gde ima objašnjeno kako se taj problem rešava. Znam da je na starom forumu imalo lepo objašnjeno i slikama propraćeno ali ne mogu da nađem.
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY
škoda je zakon!!!!

Van mreže Dada

« Odgovor #46 poslato: Maj 04, 2014, 09:25:28 posle podne »
Pozadi mogu ribice da plivaju kod mene! Ako može neko od kolega da okači ovde gde ima objašnjeno kako se taj problem rešava. Znam da je na starom forumu imalo lepo objašnjeno i slikama propraćeno ali ne mogu da nađem.
Imas na prvoj strani ove teme snimak i objasnjenje(doduse na engleskom),sve detaljno imas korak po korak.Skines prvo tapacirung i onda siliikonom ili skodinom masom za zaptivanje popunis rupe koje se nalaze na limenom panelu koji se nalazi na vratima a treba da stiti tapacirung od stetnih uticaja vode,e na tom panelu propadne izolacija i onda voda prodire na dnu vrata preko tapacirunga i onda na pod.Nije nikakva mudrost,treba da imas samo alat i volju,pogledaj snimak i sacekaj lepo vreme i odradi to kako valja i da vise nemas tu prokletu vodu,ja cu tako da uradim

Van mreže dulefontana

« Odgovor #47 poslato: Maj 04, 2014, 09:27:10 posle podne »
Ja na Oktaviji nemam limeni panel.
 I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears...in...rain.
 Garage: Škoda 110R – Škoda Favorit 136LS – Škoda Felicia 1.3 GLX

Van mreže Dada

« Odgovor #48 poslato: Maj 04, 2014, 10:05:13 posle podne »
Ja na Oktaviji nemam limeni panel.
Onda imas neki najlon ili gumirani panel,neku zastitu bi trebao da imas,jer on stiti od vode i prljavstine,prasine itd

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • Total likes: 4
  • Ugled L&K: 15
  • karavani su kul
« Odgovor #49 poslato: Maj 04, 2014, 10:13:16 posle podne »
Imas na prvoj strani ove teme snimak i objasnjenje(doduse na engleskom),sve detaljno imas korak po korak.Skines prvo tapacirung i onda siliikonom ili skodinom masom za zaptivanje popunis rupe koje se nalaze na limenom panelu koji se nalazi na vratima a treba da stiti tapacirung od stetnih uticaja vode,e na tom panelu propadne izolacija i onda voda prodire na dnu vrata preko tapacirunga i onda na pod.Nije nikakva mudrost,treba da imas samo alat i volju,pogledaj snimak i sacekaj lepo vreme i odradi to kako valja i da vise nemas tu prokletu vodu,ja cu tako da uradim

Ladno nisam video! Hvala
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY
škoda je zakon!!!!

Na mreži hakkler

« Odgovor #50 poslato: Maj 05, 2014, 04:13:14 posle podne »
Meni na Oktaviji isto tako ulazi na zadnjim desnim vratima, ali mislim da je problem sto se vrata napune vodom i onda prelije voda i iscuri na pod, pa se razmisljam da izbusim vrata sa donje strane?
može biti al uglavnom su problem gume/kederi..koji s vremenom oslabe..i vrata ne dihtaju kako treba.
Imaš tvornički odvodne rupe što se tiče eventualne vode u vratima.

evo susjed imao poplavu na svojoj O1. Mokro iza vozača i ispred vozačeva zica. Dvije juhice na sredini :))
Nigdje se ne vidi dolaz vode.

Ugl. dijagnoza..zamijenjen full zaštopan fiter kabine koji je valjda zadnji put mijenjen 2006. dok je auto bio u tvorničkoj garanciji(O1 je 2004g.) i očiščeno lišće..smeće i ostalo.
Sad čeka kišu..koje fala bogu nema više..ili pranje auta..koje ne radi često.

ja na svom filteru (od elegancea) imam i specijalni plastični nastavak kao zaštitu od vode i za bolji protok zraka..tj. vlažnosti ali ne i vode i smeća :))

edit:
( usmjerivač zraka ili ti "pokrivka" po etki: 6N1 815 645 A )

sent from my right thumb
« Poslednja izmena: Maj 05, 2014, 04:23:07 posle podne hakkler »
10 sek...

Van mreže Dada

« Odgovor #51 poslato: Maj 05, 2014, 06:20:45 posle podne »
Posle jucerasnje celodnevne kise pod nije uopste mokar,suv kao barut,nije voda usla.Hahahaha ovaj auto je lud skroz,cas je mokar,cas nije,kao zona sumraka:-)

Van mreže sale89

« Odgovor #52 poslato: Maj 05, 2014, 07:21:09 posle podne »
Ja sam danas skinuo brisace ,one plastike ispod ,i tu je bilo mrtvih ljudi bukvalno :) Lisce,grane,blato,dlake,iglice...Sve je bilo zakrceno,nadam se da je to problem bio i da sledeca kisa nece doneti bazen :)

Sent from my GT-S7500   2

Skoda Fabia Combi 2009 1.4 tdi 80ks

Van mreže decha

« Odgovor #53 poslato: Maj 07, 2014, 04:06:49 posle podne »
Kolege forumaši,
evo I ja ugrabio malo slobodnog vremena da rešim ovu standardnu boljku fabie.
Tek kad se skine tapacirung vidi se lepo kako je guma koja stoji ispod metalnog panela propala.
Dokumentujem slikama misim da nema potrebe da dodatno objasnjavam postupak pošto je već dosta prožvakan.
  • Vozi: skoda fabia 1.9tdi 2006
Skoda Fabia Combi 2006 1.9 TDI AXR 74 kw

Van mreže decha

« Odgovor #54 poslato: Maj 07, 2014, 04:08:34 posle podne »
Jos par slikica

Van mreže Dada

« Odgovor #55 poslato: Maj 08, 2014, 10:19:44 pre podne »
Svaka cast za Dechu, ajde samo molim  te pojasni zašto si koristio običan silikon a ne škodinu zaptivnu masu, da li ti opet curi, da li ti je samo tu curelo ili i napred kod vozača i suvozača. Pozdrav

Van mreže Nesas

« Odgovor #56 poslato: Maj 08, 2014, 11:01:31 pre podne »
Kod mene dihtuje oko 2 godine za sada je ok.

Van mreže decha

« Odgovor #57 poslato: Maj 08, 2014, 02:55:05 posle podne »
Curelo mi je samo tu na zadnjim vratima. Napred sam preventivno izduvao na kompresor lišće I trunje iz pozarnog lima ispod one plastike I tu voda lepo curi ispod točka gde I treba. Koristio sam obični silikon da ne bi jurio tu skodinu masu.
Pozzzz

Van mreže Turbo

• Laurin&Klement
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 16
« Odgovor #58 poslato: Maj 08, 2014, 06:41:33 posle podne »
Kolko su lepše ove unutrašnje oplate vrata na Fabiji 6Y nego kod mene na 5J, auuu...
Fabia 1.2TSI 105PS Eibach Pro Kit | Civic 1.5 V-Tec Eibach Pro Kit

Van mreže Dada

« Odgovor #59 poslato: Maj 08, 2014, 07:17:32 posle podne »
Kolko su lepše ove unutrašnje oplate vrata na Fabiji 6Y nego kod mene na 5J, auuu...
Hahahahaha koji si ti kralj ja ne verujem hahahaha,sta ti je zapalo za oko,mene boli uvo za oplate samo da sranje ne curi to je najbitnije

Pretraga Škoda foruma [Google]