Autor Tema: Voda ispod patosnice?  (Pročitano 22880 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže bangalor

• Registrovan
  • L&Ke: 0
Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #60 poslato: Maj 14, 2014, 08:33:10 posle podne »
Umesto silikona može se koristiti Wurth zaptivna masa, 670,00 din.

Van mreže Dada

• Ambition
  • L&Ke: 2
« Odgovor #61 poslato: Maj 14, 2014, 09:24:04 posle podne »
Umesto silikona može se koristiti Wurth zaptivna masa, 670,00 din.
Nema potrebe bacati pare,ja sam hteo prvo sa skodinom zaptivnom masom da to sredim ali mi je decko iz ovlascenog servisa rekao da uzmem najobicniji silikon(190din),to sam i uradio i nema vise proklete vode u kolima:-)

Van mreže decha

• Ambition
  • L&Ke: 11
« Odgovor #62 poslato: Maj 14, 2014, 09:58:22 posle podne »
Videli ste ja sam uradio sa običnim silikonom I za sad je sve suvo iako kiša pada neprestano. :D
Nepotrebno je bacati više para...
  • Vozi: skoda fabia 1.9tdi 2006
Skoda Fabia Combi 2006 1.9 TDI AXR 74 kw

Van mreže bangalor

• Registrovan
  • L&Ke: 0
« Odgovor #63 poslato: Maj 15, 2014, 07:52:55 pre podne »
I ja sam hteo prvo da stavim silikon, ali su mi u Škodi rekli da oni koriste ovu zaptivnu masu. Razlika u ceni nije bila prevelika da bih se odlučio za silikon.

Van mreže Dada

• Ambition
  • L&Ke: 2
« Odgovor #64 poslato: Maj 15, 2014, 11:38:05 pre podne »
Pazi pogresio nisi sigurno,najbitnije je da si se otarasio vode :))

Van mreže sale89

• Style
  • L&Ke: 5
« Odgovor #65 poslato: Maj 15, 2014, 07:52:33 posle podne »
Ja sam ocistio svu prljavstinu ispod brisaca i soferke i silikonom zalio vrata ali opet curi negde i to se voda sliva sa leve na desnu stranu u zavisnosti od nagiba gde je parkiran,Izludecu jer mi smrdi budj i vlaga u kolima
Skoda Fabia Combi 2009 1.4 tdi 80ks

Van mreže Nesas

• Style
  • L&Ke: 8
« Odgovor #66 poslato: Maj 16, 2014, 12:32:39 pre podne »
Sale ako ti ulazi preko vrata verovatno nisi dobro uradio. Voda je cudo,ja sam tek iz drugog puta resio zaptivnost auta. Pozz

Van mreže sale89

• Style
« Odgovor #67 poslato: Maj 16, 2014, 08:12:45 pre podne »
Mislim da sam uradio dobro jer mi nije tapacirung mokar uopste a do pre silikoniranja je bio skroz mokar.Znaci tapacirung suv ko barut a ispod patosnice i napred i nazad haos sa suvozaceve strane samo

Sent from my GT-S7500   2

Skoda Fabia Combi 2009 1.4 tdi 80ks

Van mreže decha

• Ambition
  • L&Ke: 11
« Odgovor #68 poslato: Maj 16, 2014, 10:50:50 pre podne »
Sale,
meni deluje da ti ipak ulazi voda preko ventilator, iako si čistio lišće...Treba to ponovo proveriti kad stanu kiše, i isprobati. Voda kad polivas po šoferci sa te strane treba da se sliva ispod plastične korone kod točka.

• Vozi: skoda fabia 1.9tdi 2006
Skoda Fabia Combi 2006 1.9 TDI AXR 74 kw

Van mreže tasa

• Style
  • L&Ke: 14
« Odgovor #69 poslato: Maj 17, 2014, 07:11:56 posle podne »
e to je igranka, dve opcije, jedna je kao sto sam gore pre pisao,na pocetku, a druga je ventilator, obicno je desna strana ventilator, a leva protivpozarni lim, stim sto treba proveriti.
Moj predlog, skini plastiku kod brisaca, pusti crevom slab mlaz, i gledaj dal ce se povecati nivo, stim kad budes pustao vodu, pustaj po segmentima, prvi segment da ne pada na ventilator, a drugi da pada oko njega, pa ces videti u kom slucaju ti ulazi voda, pa ces znati kako da delas ;)

poz..
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Na mreži Neba

• RallyeSport
  • L&Ke: 30
« Odgovor #70 poslato: Maj 19, 2014, 10:44:14 posle podne »
Ево један  :) у ово време, моја Фабија није пропустила. Било је воде на праговима како задњих тако и предњих врата али са унутрашње стране под је био сув. Не знам да ли је претходни власник ишта радио по овом питању.
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže tutinburg

• Ambition
« Odgovor #71 poslato: Jun 28, 2014, 02:24:56 posle podne »
Evo, danas sam i ja resio problem vode u zadnjim vratima, doduse bio je samo par kapi al sad je sve suvo ko barut.
  • Vozi: Skoda Fabia 1,4 mpi

Van mreže Nebojša90

• Ambition
  • L&Ke: 3
« Odgovor #72 poslato: Jun 28, 2014, 07:11:31 posle podne »
Pošto i kod mene zadnja desna vrata puštaju pomalo, nije strašno samo jedan ćoškić ispod patosnice, kontam da je bolje to sada uradim nego da čekam da se proširi.E sada moje pitanje kada odvijem ove šrafove od tapacirunga, kako onda da odvojim ove žabice duž vrata dole? Bojim se da neće pući ili tako nešto, pa da ne budem mogao da ih vratim opet kako treba. Čime je onda to najbolje odvojiti?
Škoda Fabia 1.4 16v 100ks elegance

Van mreže tutinburg

• Ambition
« Odgovor #73 poslato: Jun 29, 2014, 01:03:13 pre podne »
evo ovako:

1. Kod mene uopste nije bilo vode ispod patosnice. Kad je malo jaci pljusak na vratima iza vozaca se pojavi vlaga a kad ih otvorim na dihtungu - kederu izmedju vrati i karoserije primetim samo par kapi vode. Dakle voda uopste nije ulazila ulazila i nakupljala se ispod patosnice. Medjutim ja sam pomislio da ce se vremenom pojaviti vise vode i odlucio da to sredim na vreme.
2. Koristi neku plastiku da je zavuces ispod tapacirunga vrata i polako povuci tapacirung, ja sam uzeo na primer deo od sim kartice . Cuces klik i to je to. Samo polako i oprezno.
3. Bolje bi bilo da obratis paznju da ispod zvucnika na zadnjim vratima imas saraf-koji odvijas imbusom, a masku od zvucnika skidas polako i oprezno jer se mogu krajevi polomiti pa onda imas problem kad budes vratio masku jer onda ona ne drzi.
4. kod rukohvata na vratima imas isto dva sarafa i koristices krstasti sraubenciger. Obrati paznju ako imas elektricne podizace stakala jer prvi deo kod rukohvata kad odvojis on ce biti vezan jer na njemu su i komande za motorce koje dize i spusta staklo pa pazi da ne cimnes jako i ostetis nesto, zadnji deo rukohvata polako gurni napred i on se tako sam skida - tek kad ovo kod rukohvata skines ondna odvijes i dva sarafa sa krstastim sraubencigerom, videces ih odmah. Ako na zadnjim vratima imas rucni podizac (kao sto imam i ja) onda polako na rucici podizaca prozora podigni osigurac i skini rucicu.
5. kad sve ovo odradis onda skidas tapacirung, mada ja nisam skidao skroz vec sam ga podigao koliko mi odgovara i silikonirao. Pre silikoniranja naravno ocisti dihtung-gumu koja je verovatno propala ili pocela da propada pa kad budes siguran da je sve suvo, onda silikoniraj. Tapacirung kad skidas obrati paznju jer svaka zabica ima i svoj mali dihtung pa zna da se zalepi za metal, skini je ivrati na zabicu, kad sve bude na voje mesto , i kad zavrsis silikoniranje, onda polako namesti tapacirung i polako ga gurni i cuces klik - to je znak da su zabice na svom mestu, a zatim redom sve vrati kako si i poskidao.
6. ako imas nekakav problem posalji mi na PP tvoj e-mail i poslacu ti nekoliko video snimaka i saveta kako se to radi, nemozes nista da pogresis, ako radis iole pazljivo.

nadam se da ne smaram ovoliko velikim odgovorom,

pozdrav, za sve na forumu !
  • Vozi: Skoda Fabia 1,4 mpi

Van mreže Nebojša90

• Ambition
  • L&Ke: 3
« Odgovor #74 poslato: Jun 29, 2014, 01:08:29 pre podne »
evo ovako:

1. Kod mene uopste nije bilo vode ispod patosnice. Kad je malo jaci pljusak na vratima iza vozaca se pojavi vlaga a kad ih otvorim na dihtungu - kederu izmedju vrati i karoserije primetim samo par kapi vode. Dakle voda uopste nije ulazila ulazila i nakupljala se ispod patosnice. Medjutim ja sam pomislio da ce se vremenom pojaviti vise vode i odlucio da to sredim na vreme.
2. Koristi neku plastiku da je zavuces ispod tapacirunga vrata i polako povuci tapacirung, ja sam uzeo na primer deo od sim kartice . Cuces klik i to je to. Samo polako i oprezno.
3. Bolje bi bilo da obratis paznju da ispod zvucnika na zadnjim vratima imas saraf-koji odvijas imbusom, a masku od zvucnika skidas polako i oprezno jer se mogu krajevi polomiti pa onda imas problem kad budes vratio masku jer onda ona ne drzi.
4. kod rukohvata na vratima imas isto dva sarafa i koristices krstasti sraubenciger. Obrati paznju ako imas elektricne podizace stakala jer prvi deo kod rukohvata kad odvojis on ce biti vezan jer na njemu su i komande za motorce koje dize i spusta staklo pa pazi da ne cimnes jako i ostetis nesto, zadnji deo rukohvata polako gurni napred i on se tako sam skida - tek kad ovo kod rukohvata skines ondna odvijes i dva sarafa sa krstastim sraubencigerom, videces ih odmah. Ako na zadnjim vratima imas rucni podizac (kao sto imam i ja) onda polako na rucici podizaca prozora podigni osigurac i skini rucicu.
5. kad sve ovo odradis onda skidas tapacirung, mada ja nisam skidao skroz vec sam ga podigao koliko mi odgovara i silikonirao. Pre silikoniranja naravno ocisti dihtung-gumu koja je verovatno propala ili pocela da propada pa kad budes siguran da je sve suvo, onda silikoniraj. Tapacirung kad skidas obrati paznju jer svaka zabica ima i svoj mali dihtung pa zna da se zalepi za metal, skini je ivrati na zabicu, kad sve bude na voje mesto , i kad zavrsis silikoniranje, onda polako namesti tapacirung i polako ga gurni i cuces klik - to je znak da su zabice na svom mestu, a zatim redom sve vrati kako si i poskidao.
6. ako imas nekakav problem posalji mi na PP tvoj e-mail i poslacu ti nekoliko video snimaka i saveta kako se to radi, nemozes nista da pogresis, ako radis iole pazljivo.

nadam se da ne smaram ovoliko velikim odgovorom,

pozdrav, za sve na forumu !

Mnogo hvala, na ovako detaljnom odgovoru! Pozdrav! :)
Škoda Fabia 1.4 16v 100ks elegance