Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Voda ispod patosnice?  (Pročitano 27964 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže hatuna1983

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #90 poslato: Oktobar 15, 2014, 17:48:30 posle podne »
Posto ne kontam o cemu se radi kod mene, tj ocistio sam kanale ispod brisaca, a nemam simptoma za ulazak na vrata, nesto drugo mi se mota po glavi pa da vidim sta vi ovdje mislite. Ljetos sam zbog moguceg leda stavio neku deku na krov i zatvorio je vratima. Izgleda da sam puno deke ubacio unutra jer mi je kroz nju cijeli pod postao natopljen, dakle bukvalno je nivo vode bio 5 cm. To sam krpama pokupio i izbacio  ali nisam nikada nesto posebno susio tepihe, tj bilo je ljeto pa sam mislio da ce samo da se isusi. E sad posto se kad mene na toj strani suvozaca koja i jest bila nakriticnija javlja vlaga ispod gumene patosnice moze li biti da se jos nije isusilo to dobro pa da potpari kad sunce ugrije? Kad stavim ruku na tepih ne mogu da osjetim neku vlagu, da nije gumena patosnica mozda ne bih ni vidjeo.
  • Vozi: Škoda Octavia A5 2006 1.9 TDI BJB 77kw Elegance

Van mreže tasa

« Odgovor #91 poslato: Oktobar 16, 2014, 20:33:14 posle podne »
Ispod tepiha je izolacija koja je debljine jedno 1cm-2cm cirka, pa kad se sve to lepo nadoji vodom ona se pokaze, sta sam hteo reci, nema tu malo vode, tu je akvarijum samo sto ne vidis. Vadi sediste, skini desnu stranu tepiha i pustaj vodu po soferci i gledaj odakle uliva. Drugacije neces resiti.
Kao sto se vec ovde pisalo, ja sam pisao vise puta. MOzda ti pusta kod protivpozarnog lima, pa voda ulazi do motornog prostora,pa nekim kablom ili crevom se uliva unutra. Prvo ovo proveri. ;)
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže brano20

« Odgovor #92 poslato: Oktobar 17, 2014, 12:47:34 posle podne »
ovdje sam puno pisao i postavljao slike vezano za prokišnjavanje kod fabije, malo kolega Hatuna prouči ranije postove i slike koji su objavljeni na ovoj temi, sigurno ćeš naći uzrok mokrih tepiha. Kod mene je bio slučaj da je voda ulazila ispod donje lijevog ugla šajbe i slijevala se niz unutrašnju stanu blatobrana i natapala izolaciju i tepih ispod vozačevih nogu. Uradio sam presilikoniranje vrata (svih), skidao i silikonirao protupožarni lim, čistio odvode (za sve imaju slike na ovoj temi). detaljno pregledaj ovu temu i načine kako zaustaviti ulazak vode u auto. kod mene je zasad sve ok, ali je trebalo dosta vremena da se tepisi osuše.

javi šta je kod tebe bio uzrok i sretno!

Van mreže hatuna1983

« Odgovor #93 poslato: Oktobar 17, 2014, 12:55:03 posle podne »
@brano
Napisao sam da nemam nijedan od pomenutih simptoma,  sto znaci da sam cijelu temu procitao.
@tasa Jedino da dizem tepihe to nisam radio. Je li problem vratiti sve kasnije? Kako su oni uopste postavljeni na pod jesu li lijepljeni necim?

Van mreže tasa

« Odgovor #94 poslato: Oktobar 17, 2014, 21:43:05 posle podne »
Pricvrscen je plastikama po rubu, videces kad krenes da skidas ide laganica, samo moras pre toga sediste da izbacis...

Van mreže hatuna1983

« Odgovor #95 poslato: Oktobar 18, 2014, 00:52:29 pre podne »
Ok pokusacu to za vikend. Valjda cu moci vratiti sve na mjesto, poprilicno sam musicav, ako ne legnu tepisi poslije kako treba, pre ce biti da cu auto mijenjati nego trpiti to dugo :). Jos ma malo brinu oni kablovi ispod sjedista, od airbag-a. Je li problem kada se oni ikljuce pa ukljuce?

Van mreže sumadinac1.4 16v

« Odgovor #96 poslato: Oktobar 19, 2014, 20:38:40 posle podne »

skinuti tocak i zastitu karoserije i ocistiti i isprati.....to je taj otvor za izlaz vode
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2014, 22:09:53 posle podne Karlheinz Hell »

Van mreže krcaerdoglija

« Odgovor #97 poslato: Oktobar 19, 2014, 20:41:08 posle podne »
napred ili pozadi??
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže sumadinac1.4 16v

« Odgovor #98 poslato: Oktobar 19, 2014, 20:41:59 posle podne »

kod mene je bilo puno vlaznog lisca i zemlje i svacega skinuo sam i brisace i plastiku ispod njih i ocistio inace nije mi ulazila voda u auto.Popravljao sam elektro pumpu za tecnost brisaca pa sam i ovo sredio usput.

krco vidis kako stoji opruga na amortizeru po tome ces znati gde je  :))
Ima na oba tocka tj i levo i desno napred....zaista tu ima kablova dosta kojim ce se slivati voda ako se zadrzi tj neotice.

evo boce za vetrobransku tecnost i pumpe kao i posude za servo ulje...koju sam zastitio bodyem 930 jer je oblozena sundjerom i plastikom koja je ispucala pa voda natapa sundjer.Zimi sve to ledi kao i ulje ...pa treba sundjer zastiti.
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2014, 22:07:47 posle podne Karlheinz Hell »

Van mreže paun

« Odgovor #99 poslato: Oktobar 23, 2014, 10:35:31 pre podne »
Ajde da se nadovezem na ovu temu da ne otvaram novu za octaviu. Primetio sam da mi ulazi voda na suvozackoj strani,ali koliko sam uspeo da vidim preko donjeg unutrasnjeg kedera. Sta je resenje,zameniti keder ili?

Van mreže tasa

« Odgovor #100 poslato: Oktobar 29, 2014, 23:31:59 posle podne »
Proveri dobro da li je preko kedera...

Van mreže paun

« Odgovor #101 poslato: Decembar 01, 2014, 20:39:46 posle podne »
Evo je opet kisa i opet mokra suvozaceva patosnica. Voda izleda da ulazi preko kedera,on je ceo mokar, a voda izgleda da curi izmedju tapacirunga i lima. Rupe na dnu vrata su ciste ali i suve. Izgeda da ne gine skidanje tapacirunga i silikoniranje. =)) =)) =))

Van mreže tasa

« Odgovor #102 poslato: Decembar 01, 2014, 22:08:22 posle podne »
ako je tu gde kazes, ti si onda resio problem  :bravo:
uzivaj
poz..

Van mreže paun

« Odgovor #103 poslato: Decembar 01, 2014, 23:15:42 posle podne »
Samo jos da skinem tapacirung i da islilikoniram sve ... 8) 8) 8)

Na mreži Lignjoslav

« Odgovor #104 poslato: Maj 26, 2015, 11:25:24 pre podne »
Da li je moguce naruciti novu gumu koja ide izmedju limenog panela i samih vrata, a koja je glavni uzrok curenja vode u kabini? Uskoro planiram da rasturim vrata, pa bih usput zamenio i tu gumu, ne bih da problem curenja vode resavam silikonom ako ne moram. 
  • Vozi: Fabia 1.2 htp mk1 2014-2019, Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019-