Gost, dobrodošao na škodaforumllRS.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Generalna Fabia 1.2  (Pročitano 719 puta)

Van mreže miljes

• Active
  • **
  • L&Ke: 1
Generalna Fabia 1.2
« poslato: Novembar 14, 2018, 07:56:07 posle podne »
Dragi forumasi,
Skodu fabiu 1,2 2004.godište  sam vozio od 2012.god. do prošle, kada sam je dao ocu, a ja kupio oktaviju. Sve vreme je redovno održavana. Prešla oko 180000 km. Prošle godine je počela sve više trošiti ulje, da bi to poslednjih meseci dostizalo i do 0.8l na 1000 km. Bilo kako bilo, moj otac prelazi malo kilometara godišnje i dolivao je ulje, ali verovatno nedovoljno jer je pre neki dan pri paljenju prezubčila i pokrivila ventile. Ja nisam bio tu, pa nisam ni video majstora, uglavnom on je obradio glavu motora, zamenio lanac, ventile. Međutim, rekao je da uzrok problema nije rešen i da će on i dalje trošiti ulje jer verovatno karike nisu dobre i još nešto. To ništa nije dirano. Pa je predložio ili prodaju pa da se neko drugi s time bavi ili da se uradi generalna. Moje pitanje je sledeće. Ja sam vezan za taj auto i sve ostalo na njemu odlično funkcioniše, te ga ne bih prodavao, ako to može da se sredi. Negde sam čitao da se tu ne radi generalna nego neka polugeneralna. Šta uopšte može da se radi na tom motoru (šta podrazmeva generalna) i šta mi predlažete. Da li će ukoliko se te karike zamene problem sigurno biti rešen. Koliko mislite da bi to koštalo i na kraju kako da odaberem majstora, jer kod ovoga ne bih. Hteo bih kod nekog dobrog u Čačku, da li imate preporuku, da je nekom uspešno rešen problem. Hvala!

Na mreži bigor

• RallyeSport
  • L&Ke: 36
Odg: Generalna Fabia 1.2
« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2018, 11:13:21 pre podne »
Ja bih prvo izmjerio kompresiju, cisto da bi bio siguran da bi trebao otvarati motor. Nisi nam rekao da li dimi auto? Generalka upravo to sto sama rijec kaze, znaci sve novo, zapravo posle generalne dobijes nov motor. Mozes raditi specijale, a mozes i samo karike promineniti ako ga mislis nekom uvaliti. Licno bi uradio na prvu specijalu ako se pokaze potreba za tim

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

• Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže Miro MNE

• Style
  • L&Ke: 19
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2018, 02:45:18 posle podne »
Potraži malo po forumu, već je bilo riječi. Jednostavno boljka ovih motora, riknuo je. Rikavali su I na 50kkm a ne 180kkm. Komplikovana je generalka na njega, npr škoda I ne radi generalnu, već odmah stavlja drugi blok jer kolko sam upsio pročitati nije ga baš lako otvoriti. Razloga je nekoliko, ali dug servisni interval I neadekvatno ulje kao I dosta gradske vožnje (a negdje sam pročitao čak I motorno kočenje???) drastično smanjuju radni vijek ovim motorima. Uglanom biće da nema kompresije na nekom od cilindara (nzm zašto ali najčešće se javlja na trećem) a na ostalim je izuzetno niska kompresija.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 FSI Elegance

Na mreži shuxx

• RallyeSport
  • L&Ke: 13
« Odgovor #3 poslato: Novembar 16, 2018, 07:54:48 pre podne »
proveri da li i posle dugih nizbrdica kada daš gas ima poveliki oblak dima iz auspuha....

što kažu drugi, par provera, pa odluka, pa valjan majstor...

ono što mi nikako nije jasno, motor nastao od 1.6 motora, mehanika ista, 1.6 dugotrajan, a 1.2 dođe do 200 000 i kraj.... to mi nije logično....
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže miljes

• Active
  • **
« Odgovor #4 poslato: Novembar 16, 2018, 09:43:58 pre podne »
Hvala svima na odgovorima. Nisam primetio da dimi, lepo vuce i radi, osim eto sto trosi ulje. Isproveravacu to, pa cu odluciti, mada kao sto rekoh voleo bih da je zadrzim. Ostaje da nadjem dobrog majstora.

Na mreži shuxx

• RallyeSport
« Odgovor #5 poslato: Novembar 16, 2018, 09:52:48 pre podne »
Vidi na forumu PCV ventil.... proveri i tu stavku pre otvaranja motora

Sent from my SM-A320FL  

Van mreže djordjebg

• RallyeSport
  • L&Ke: 45
« Odgovor #6 poslato: Novembar 16, 2018, 10:18:15 pre podne »
http://forum.skodaforum.rs/fabia-2007/fabia-1-2htp-mnogo-trosi-ulje/msg89160/#msg89160

http://forum.skodaforum.rs/fabia-1999/iskustva-sa-fabiom-1-2-htp-2006-god/msg88899/#msg88899

Pisano je dosta o tom motoru, clan Dzon ima isti problem kao i ti.

Takodje, ne znam koliko bi kostao ovakav polovan motor, mozda clan Buca ima neki sa malom kilometrazom?
Rekli su mi najgore o tebi
nisu nikad pricali o sebi
rekli su mi ono ca su tili
virova san, stariji su bili

Na mreži shuxx

• RallyeSport
« Odgovor #7 poslato: Novembar 16, 2018, 10:33:53 pre podne »
Buca bi se javio da ima . Nego deficitarna roba....trazi se....

Sent from my SM-A320FL  

Na mreži mihajloalasp

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 73
« Odgovor #8 poslato: Novembar 16, 2018, 01:39:56 posle podne »
Postoji mogucnost da se uradi generalna, ali je mnogo neisplativo za taj motor. Bolje naci drugi sa malom kilometrazom.
Favorit 136LS - in progress...
Golf 4 SDI - daily

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 34
« Odgovor #9 poslato: Novembar 16, 2018, 11:08:04 posle podne »
@miljes,  nije mi jasan taj majstor, skidao je glavu, a da ne skine i karter i zameni karike.. Ako je vec znao da trosi ulje.
Nego, posle rada glave trosi i dalje ulje isto?
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Van mreže miljes

• Active
  • **
« Odgovor #10 poslato: Novembar 17, 2018, 02:23:11 posle podne »
Da. Cini mi se da je bio nezainteresovan da radi to, a i ja nisam hteo da pritezem, bolje da nadjem majstora koji to radi i koji hoce kako treba da uradi. Rekao je samo da ga je fakticki doveo u vozno stanje, a problem sa potrosnjom ulja tek treba resavati.

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 34
« Odgovor #11 poslato: Novembar 17, 2018, 05:40:17 posle podne »
Ok, ali ti ces sad opet da placas dihtung glave (mozda i obradu glave opet), sam rad i ostalo. Stvarno ne razumem pojedine majstore
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Van mreže miljes

• Active
  • **
« Odgovor #12 poslato: Maj 04, 2019, 09:01:05 pre podne »
Nakon sto sam uradio generalnu motora, sada je sve u redu, sto se tice nivoa ulja, ali prvo se pojavila lampica ulja dok sam vozio autoputem uzbrdo, blinka i onda se izgasila. Proverim nivo ulja, skoro do do maksimuma. Javio sam se majstoru koji je radio generalnu, kaze jedino ako je davac pritiska ulja, to nije zamenio. Zameni i to, kad ono opet i sad cesce i na krivinama se pali lampica ulja, a ulja ima dovoljno. Sta moze biti problem?

Van mreže vladimir1975

• Active
  • **
  • L&Ke: 6
« Odgovor #13 poslato: Maj 15, 2019, 01:26:49 posle podne »
Neznam da li ste otklonili problem sa paljenjem lampice za ulje,ali možda nije do senzora već da sama pumpa za ulje ne daje dovoljan pritisak,ako nije menjana ili negde ima povećan zazor pa tu gubi pritisak ulja.
Ako vaš motor ima senzor nivoa ulja možda je i on neispravan.
Teško je reći svašta može biti u pitanju,možda neka sitnica.
Svakako bi to trebalo da otkloni maistor koji vam je radio generalnu opravku motora.
  • Vozi: škoda fabia 1.2 htp 2007