Autor Tema: Gore lampice na tabli  (Pročitano 1549 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže hatuna1983

• Style
  • L&Ke: 12
Odg: Gore lampice na tabli
« Odgovor #15 poslato: Mart 07, 2017, 05:03:03 posle podne »
@bugarin
Zar to nije vezano za treperenje svjetala u kabini? Kad iskljucim taj treci dzek sta ce se desiti, bice iskljucen servo ili?
  • Vozi: Škoda Octavia A5 2006 1.9 TDI BJB 77kw Elegance

Na mreži bugarin

• Global Moderator
  • L&Ke: 101
Gore lampice na tabli
« Odgovor #16 poslato: Mart 07, 2017, 05:28:27 posle podne »
Na barem 20 mesta na forumu je obradjena tema sa servo pumpom. Iskljucivanjem treceg dzeka iskljucuje se city-servo.

Ne tvrdim da je 100% to, ali proba ne kosta.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže krkan

• Registrovan
  • L&Ke: 0
« Odgovor #17 poslato: Mart 12, 2017, 01:44:32 posle podne »
Gotovo isti problem sam imao. Palio se servo i abs nakon minut-dva. Zameni akumulator. Moj je bio star 4 godine i kada sam ga zamenio sve je prestalo.

Van mreže hatuna1983

• Style
« Odgovor #18 poslato: Mart 30, 2017, 09:12:13 pre podne »
Nakon dugo povremenog zezanja i perioda kad sve radi, sad je jasno izgleda sta je. Naime danas se samo servo ugasio i nije se vise moglo to ponistiti, paljene-gasenje nije pomoglo. Motao sam  dvije ruke...Kad sam dosao na posao imao sam malo vremena da otkacim onaj smedji dzek i sada volan fino radi a servo I dalje gori, ugasen je taj city mod. Citao sam i druge teme ponovo ali eto posto sam u ovoj dosta o tome pricao da rezimiramo.
Je li to ocigledan znak da je senzor letve? Ima li potrebe da vise sumnjam u akumulator ili alternator?
Koliko je pametno duze vrijeme voziti ovako?

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • L&Ke: 15
  • karavani su kul
« Odgovor #19 poslato: Mart 30, 2017, 10:03:40 pre podne »
Ja sam 3 godine vozio tako. Posle sam je i prodao tako. Ništa joj nije falilo.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

• Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY
škoda je zakon!!!!

Na mreži ugi85

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 53
« Odgovor #20 poslato: Mart 30, 2017, 10:31:54 pre podne »
Sasvim slobodno se moze reci da su svi problemi poticali od senzora letve volana. Medjutim, prevelika struja koju je servo pumpa vukla ostavlja posledice na alternator i akumulator pa predlazem da isti napunis. Dosta vozaca vozi bez tog senzora i nema nikakvih problema.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže hatuna1983

• Style
« Odgovor #21 poslato: Mart 30, 2017, 12:48:23 posle podne »
Posto mi forum ne dozvoljava da lajkujem oba posta, hvala obojici na odgovorima. :)

Van mreže hatuna1983

• Style
« Odgovor #22 poslato: Mart 30, 2017, 03:53:50 posle podne »
Jos jedno pitanje: Ima li smisla pokusavati sa WD-om ili nesto tako prskati dzek ili utor. Maloprije sam ponovo ustekao i opet radi, nema zmirkanja ni zujanja, nije nikad ni bilo. Naravno, zasad cu istekati dok ne vidim sta dalje. Moze li los kontakt biti, I smijem li u utor i senzor prskati WD? Uput od cega je ono malo crijevo sto se tu zavrsava?

Na mreži ugi85

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 53
« Odgovor #23 poslato: Mart 30, 2017, 06:29:38 posle podne »
Problem sa tim senzorom je da prijavljuje pomeranje volana cak i kad ga nema usled cega servo pumpa radi i ne treba pa vuce struju. Da je problem do loseg kontakta na servo pumpi ne bi imao city mod kao kad se senzor iskljuci. Nikad nisam detaljno razgledao senzor ugla volana ali ukoliko se radi o optickom senzoru WD40 bi dodatno pogorsao situaciju jer je WD40 prevashodno penetraciona tecnost i nije namenjen za ciscenje elektricnih spojeva vec za odvijanje zaribalih srafova. Moj savet je ne spricaj nista.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže hatuna1983

• Style
« Odgovor #24 poslato: Mart 31, 2017, 08:02:06 pre podne »
E vidi sr*nja sad! Maloprije mi je otkazao servo nakon 10-tak minuta voznje i sa iskljucenim trecim dzekom! Blinkala je lampica airbaga usto. Gasenjam I paljenjem se vratilo servo(naravno bez city serva jer je iskopcan). Sta sad jbg :( Sledece cu da probam promijenit akumulator, svakako je 4 godine star. Svejedno bih ga na zimu mijenjao.

Na mreži klisko

• RallyeSport
  • L&Ke: 28
« Odgovor #25 poslato: Mart 31, 2017, 10:03:40 pre podne »
Poslušaju Ugija, prvo dopuni aku.
  • Vozi: Octavia 1.9TDI 2010

Van mreže hatuna1983

• Style
« Odgovor #26 poslato: Mart 31, 2017, 08:02:45 posle podne »
Danas popodne nakon par sati stojanja na parkingu opet pobenavilo sve, blinkale lampice od serva, airbag, malo i od rucne. Nakon par minuta se smirilo i proradilo sve. Napominjem da sam sve dzekove ponovo ukljucio jer mi iskljucivanje nije rijesilo problem. Popodne sam imao vremena i raskupusao sve do pumpe, mjerac pokazuje da je tecnost ispod minimuma. Kasno je vec bilo za kupovinu dosucu sutra ujutro. Telefonski sam pricao sa mehanicarem koji mi rece da tecnost nije razlog za moje simptome, tj paljenje tolikih lampica i ukljucivanje/iskljucivanje serva, kaze da bi zbog tecnosti trebalo da imam trzanje pri motanju, koje ja nemam. Akumulator sam stavio na punjenje preko noci, vidjecu sutra ima li promjena. Prv o cu probati ovako i sa city servom ukljucenim i dosucu tecnost, a ako bude opet zealo probacu ponovo da ga punim preko noci  iskljucicu treci dzek. Ako nista od ovoga ne uspije, idem u ovlasteni, nemam vise volje da smisljam sta bi moglo biti. Ako ni oni ne znaju jbg onda.

Van mreže hatuna1983

• Style
« Odgovor #27 poslato: April 03, 2017, 08:36:34 posle podne »
Mali update, ako kome zatreba:
Danas sam bio u drugom servisu, buduci da mi se problem opet desio. Dakle upalile se lampice serva, rucne, abs-a I blnkao airbag. Pregledali su mi greske I za razliku od diijagnoza dosad, ovaj momak smatra da je sve do ECU ili eventualno do instalacija. Razlog sto sumnja na ECU je to sto su sve prikazane greske sa CAN BUS odnosno sa ECU-a a nema gresaka sa senzora letve ili sa pumpe itd. Sve je pobrisao rekao da dodjem kad se ponovo desi pa da na ''cistoj'' situaciji vidi sta je ispisalo, a onda da ostavim auto na dan da pregleda prvo instalacije, a onda ako nije to zamjena ECU. Cekacu da vidim sta ce se dalje desavat pa cu odlucit sta cu. Mislim da vrijedi platiti i pregled u ovlastenom prije zamjene icega.

Van mreže Milosr104

• Registrovan
  • L&Ke: 0
« Odgovor #28 poslato: Jun 10, 2019, 09:17:52 pre podne »
Mozes li odgovoriti  jesi li rijesio problem i kako? Isti problem imam
  • Vozi: Skoda rapid 1.6 tdi 2014