Autor Tema: Klinasti kajs  (Pročitano 1004 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BadjaTopic starter

Klinasti kajs
« poslato: Novembar 16, 2015, 10:46:28 posle podne »
Drugari malopre posao kolima negde i samo sto sam upalio auto zacula se neka udaranje u motoru ugasim kola otvorim haubu kad unutra odkacio se klinasti kajs i brdo dlaka oko remenica ako se tako zovu. Dali neko zna kako da namestim taj klinasti kajis sam, obzirom da je dobar samo je nesto upalo neka zivotinja i spao je kada je zakacio. Hvala unapred....

Na mreži mihajloalasp

Odg: Klinasti kajs
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2015, 02:15:03 pre podne »
Koji motor je u pitanju? Uglavnom, na svim motorima (osim 1.4 MPI bez klime) je automatski zatezač (španer) kaiša, jedan jedini roler koji možeš rukom da pomeriš. Ključ 15 ili 16mm, nategneš ga u jednu stranu (trebalo bi prema kabini) namestiš kaiš i samo pustiš ključ. Ako ne znaš kako se montira (tj rutira kaiš kroz remenice), daj info koji je motor pa da ti okačim sliku :)
Favorit 136LS - in progress...
Golf 4 SDI - daily

« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2015, 06:27:46 pre podne »
Motor je 1.4 16v Fabia 2000 74kw hvala unapred  :)

Na mreži mihajloalasp

« Odgovor #3 poslato: Novembar 17, 2015, 11:21:33 pre podne »
Evo slike, sa T ti je označen španer :)

Favorit 136LS - in progress...
Golf 4 SDI - daily

« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2015, 03:37:22 posle podne »
Hvala druze, nabudzio sam ga...

Van mreže top_night

« Odgovor #5 poslato: Januar 31, 2016, 10:10:04 posle podne »
Kljuc 16 i auto se ubaci u  cetvrtu brzinu.

Van mreže Amir

Klinasti kajs
« Odgovor #6 poslato: April 17, 2016, 04:27:16 posle podne »
Ovako, moguće da negdje postoji tema ali meni je bilo naj sličnije.

Danas, odem do tržnog centra da kupujem i normalno parkiram auto. Po završenoj kupovini upalim auto, motor prihvati ali GORI lampa ulja i čuje se zavijanje mikro remena. kada sam podigao haubu vidim da moj remen pomalo se zavrti ali uglavnom stoji preko remenica!!
Ugasim motor probam rukom remen, šta da kažem nije nešto zategnut ali nije ni labav. Ponovo upalim motor, ovaj put lampica ulja se ugasi ali čim sam dao malo gasa opet lampa i opet zavijanje remena.

Da li je neko imao ovakav slučaj.. da napomenem ovo se sve dešava na fabia 1.2 HTP i da ulja ima dovoljno (bar po šipki)
« Poslednja izmena: April 17, 2016, 04:32:12 posle podne Amir »
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 2003 + TNG

Van mreže profesor

« Odgovor #7 poslato: Jun 22, 2019, 12:04:48 pre podne »
 :)) :)) i Ja imam trenutno sličan problem. Kada startujem hladan motor čuje se čudno piskanje  koje prestaje kako popuštam gas. Da li je do remena ili nekog španera ne znam, ali se problem javio od pre neki dan kada sam otišao kod lokalnog majstora za klime u automobilu koji je promenio ležaj na kompresoru, jer se tobože malo čuo i dopunio klimu. Dodao je i neke gumice na remenicu kompresora i tada smo proverili rukom kako se okreću ovi španeri, gde bi se reklo da se ležaj jednog malo čuje kao sitno grebanje.
Ne znam šta je razlog da se sada dok je hladan auto čuje 10 minutno cviljenje iz motora koje prestaje kako se auto zagreva. Da li je potrebno nešto menjati ili podmazati. Nikakve se lampice ne pale. Kajš ne znam kada je zadnji put promenjen. Motor je potpuno suv.
  • Vozi: Škoda fabija 1.2 htp 2006 Clasic
Škoda fabija 1.2 htp 2006 Clasic