Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

Skoda SCALA - utisci, komentari, informacije Lignjoslav
[danas u 11:52:16 pre podne]

Novosti u vezi sa "ŠKODA AUTO" Karlheinz
[danas u 11:12:01 pre podne]

Škoda Kodiaq RS Karlheinz
[danas u 10:57:55 pre podne]

Potrosnja u leru m@c|-|oR
[danas u 10:18:33 pre podne]

problem sa paljenjem auta predragaleksic
[juče u 10:08:08 posle podne]

Uskoro: Skoda mini SUV 2019 Maksimus
[juče u 07:44:48 posle podne]

Skoda SCALA - slike i video neagic
[Decembar 11, 2018, 09:08:45 posle podne]

Popravka ovoga fobia24
[Decembar 11, 2018, 05:57:11 posle podne]

Chip tuning 1.9tdi PD i 2.0tdi PD iskustva t.salai
[Decembar 11, 2018, 03:58:51 posle podne]

Vesti i zanimljivosti iz sveta automobilizma Peja
[Decembar 10, 2018, 11:20:58 posle podne]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Koji je ovo deo na motoru i cemu služi?  (Pročitano 320 puta)

Na mreži LjahzeTopic starter

• Style
  • Član od: Sep 2014
  • L&Ke: 5
Koji je ovo deo na motoru i cemu služi?
« poslato: Oktobar 09, 2018, 08:56:17 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Pozdrav,
    jel zna možda neko koji je ovo deo što je umazan uljem (fotografija br.2)?
    Nalazi se tačno ispod dela koji je zaokružen na prvoj fotografiji,a u pitanju je SDI motor.
    Očigledno mi tu negde pusta ulje ili sta već,ali ne znam o čemu se radi niti koliko je to hitno da idem kod majstora.Samo sto sam odradio mali mali servis i registraciju neki dan pa nije baš da mi se ponovo ide kod majstora ako nije nešto"opasno".
    1.9 SDI

Na mreži bigor

• RallyeSport
    • Član od: Mar 2014
    • L&Ke: 30
    Odg: Koji je ovo deo na motoru i cemu služi?
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 09, 2018, 09:08:06 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Pretpostavljam, automatski saug.

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

• Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže jaskoas

• Style
    • Član od: Apr 2014
    • L&Ke: 14
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 09, 2018, 09:22:13 posle podne »
  • 1
  • 0
  • To ti je vakum pumpa,zna kočnica da bude tvrda ako je loša vakum pumpa.Ja imam  Fabia Sdi isto tako ulje curi ,zamijenio gumice na vakum pumpi trajalo svega 2 mjesec a i opet pocelo da curi.To im je mana.Možeš repariratu pumpu ili naci drugu na otpadu ako ti smeta što curi ili vozi tako a ponekad obriši ulje.Jedino što se zna desiti da to ulje vremenom pojede plastičnu račvu tačno ispod pumpe i iscuri antifriz.

Van mreže jaskoas

• Style
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 09, 2018, 09:24:53 posle podne »
  • 0
  • 0
  • I da napomenem nije ti to bitno toliko ja vozio godinu dana a evo i sad vozim pomalo curi.Kadbudeš imao viška para onda mijenjaj :-) .Pozz

• Style
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2018, 09:37:01 posle podne »
  • 0
  • 0
  • To ti je vakum pumpa,zna kočnica da bude tvrda ako je loša vakum pumpa.Ja imam  Fabia Sdi isto tako ulje curi ,zamijenio gumice na vakum pumpi trajalo svega 2 mjesec a i opet pocelo da curi.To im je mana.Možeš repariratu pumpu ili naci drugu na otpadu ako ti smeta što curi ili vozi tako a ponekad obriši ulje.Jedino što se zna desiti da to ulje vremenom pojede plastičnu račvu tačno ispod pumpe i iscuri antifriz.

Ako me nešto nervira onda je to mastan motor ili menjač,ali šta da se radi.Teško da motor sa pređenih 300000 ne bude umrljan nečim.
    Možda me pamćenje vara,onaj okrugli deo je vakum pumpa i nju sam pre dve godine servisirao.Imao sam problem da mi je pri mali obrtajima pedala kočnice bila veoma tvrda i kočnice su slabo reagovale pri malim brzinama dok recimo na otvorenom putu pri vecoj brzini i obrtajima preko 2000 pedala je bila normalne tvrdoće i vozilo je osetno bolje kočilo.Nisam vakum pumpu menjao nego je majstor nešto budžio (sećam se da je nešto lepio nekom masom) na njoj i od tada su mi kočnice ok.
    Sada ne mogu da provalim da li iz tog okruglog dela nešto curi pa je donji deo koji liči kao na neki ventil mastan ili iz tog nazovimo ga ventila curi ulje.
    1.9 SDI

• Style
    « Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2018, 09:47:29 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Sad mi pade na pamet da su se  neki dan kontrolori na tehničkom pregledu cimali oko zadnjih točkova na valjcima dobrih desetak minuta (jedan od kontrolora je otvorio gepek i seo u njega),ali nisu mi ništa prigovorili.
    Verovatno je opet nešto do vakum pumpe,a da to nisam ni primetio na kočnici obzirom da sam doboše,pakne,cilindre,diskove,pločice i kočiono ulje menjao pre 2 meseca.
    1.9 SDI

Van mreže jaskoas

• Style
    « Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2018, 09:53:35 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ona ima dvije gumice jedna je tačnona spoju motora i pumpe a druga na spoju tog okruglog dijela vide sešarafi vjerovatno curi na jednoj od ovih gumica.Obriši pumpu čistačem za motor u spreju imaš kupiti pa malo pogledaj gdje curi.Možeš voziti sve dok ti kočnica ne bude tvrda.

• Style
    Odg: Vakum pumpa procurela ili?
    « Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2018, 10:40:22 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Hvala ti na odgovorima,
    prvom prilikom po drugi put ću rešavati to sa vakum pumpom,ali ovaj put ću potražiti neko dugotrajnije rešenje.
    1.9 SDI

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2013
    • karavani su kul
    « Odgovor #8 poslato: Oktobar 10, 2018, 09:53:33 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ja sam na mojoj zamenio gumice iz originala. 1500 din su bile. Idu dve na Sdi.

Послато са Moto C уз помоћ Тапатока

• Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY
    škoda je zakon!!!!

• Style
    Vakum pumpa procurela ili?
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2018, 03:40:40 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Danas zamenjena vakum pumpa,ali polovnom posto iz originala kosta nestvarnih 22 000rsd.
    Pumpa se nije mogla samo predihtovati pa sam bio prinudjen da potrazim polovnu koje se krecu od od 35 pa do 60 evra.Nije sretno resenje sa polovnim delom pogotovo sto se radi o kocnicama,ali mi je suludo za tako prost deo dati tolike pare.Vise od 10% vrednosti kola.
    Pumpu sam platio 4200rsd koja je kupljena od clana sa foruma,a sama zemena je poprilicno jednostavna i jeftina.
    Sada je pedala normalne tvrdoce i kocnica reaguje onako kako treba da reaguje i da zaustavi auto pa videcemo dokle ce to da potraje.
    1.9 SDI

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!