Autor Tema: Letva volana  (Pročitano 4485 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Milos Nikolic

• Active
  • **
  • L&Ke: 2
Letva volana
« poslato: Novembar 23, 2013, 06:11:18 posle podne »
Pozdrav dobri ljudi. Moje ime je Milos, vozim fabiu 1.2 htp 2003g...zadovoljan sam svojim atom cak i onda kad me kosta (nadam se da me razmete). Od kad sam ga kupio dosta sam morao da ulazem, stalno nesto ali sam ipak jako zaljubljen u ovaj auto... Vec godinu dana mi se cuje jako i odvratno lupanje na levom i desnom tocku ali samo na neravninama ne i na rupama..majstor kod koga sredjujem ato misli da se foliram kad se zalim li nemam pojma sta misli. Sve u svemu skoro samisao kod drugog i za minut mi je reko daje otisla letva volana. !80evra reparacija+ruke...mene zanima dali je neko ovde ima isti/slicni problem...jel se isplati mozda kupiti novu i gde ja to mogu da nadjem..mislim nije mi da dam 180, zameni mi gmice i a ono zpcanici..ako neko ima neki savet jako bih mu bio zahvalan...i ako imate majstora koj je stvarno siguran i nije derikoza i za tu informaciju bi bio zahvalan.
 Pozdrav
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp, 2003g

Van mreže djordje cacak

• RallyeSport
  • L&Ke: 14
Odg: Letva volana
« Odgovor #1 poslato: Novembar 23, 2013, 06:19:08 posle podne »
80e ti je rekao za ruke i reparaciju.Jel samo jednog kraja letve?Daje li ti taj koji reparira letvu garanciju?
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže Milos Nikolic

• Active
  • **
« Odgovor #2 poslato: Novembar 23, 2013, 06:30:07 posle podne »
180 +  ruke...jel to ima smisla? ili da trazim novu i koliko nova kosta?

reparacija cele letve je u pitanj posto cuje da udara i levo i desno
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2013, 11:00:34 posle podne pedja »

Van mreže djordje cacak

• RallyeSport
  • L&Ke: 14
« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2013, 06:47:25 posle podne »
U Cacku ti je repariranje letve 100-120 evra,tako da mislim da je to malo mnogo 180.Neznam koliko je nova,ali nije nimalo jeftina iz originala,ali moze da odgovara od vw programa.Vidi malo pa te mozda neko iz bg-a uputi na pravu adresu za repariranje.A mislim da ti je jos bolje da oteras u jos neki servis da vide,mozda nije letva u pitanju.Kakav ti je nivo ulja u servo boci?Ako ona toliko lupa onda mislim da bi morala da pomalo pusta ulje.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2013, 06:59:27 posle podne djordje cacak »
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže Milos Nikolic

• Active
  • **
« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2013, 10:07:29 posle podne »
Ma letva je sigurno...lupa i ako vozim cik cak/levo desno...videcu jos u nekom servisu, dobio sam sad neke brojeve pa cu istraziti jos...ne znam samo gde da se raspitam za novu letvu...to mene zanima, koliko ona kosta

Na mreži djordjebg

• RallyeSport
  • L&Ke: 45
« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2013, 10:23:56 posle podne »
Ko je pravio letvu? Ako je Koyo mrka kapa, ne rade ih vise. Ako je TRW mozes naci novu.
Rekli su mi najgore o tebi
nisu nikad pricali o sebi
rekli su mi ono ca su tili
virova san, stariji su bili

Van mreže penta

• Active
  • **
  • L&Ke: 4
« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2014, 07:15:49 posle podne »
Kolega šta si uradio sa problemom na letvi volana?imam možda isti problem...
  • Vozi: fabia sdi 1.9

Van mreže nemanja_vr6

• Style
  • L&Ke: 11
« Odgovor #7 poslato: Novembar 01, 2014, 07:29:40 posle podne »
imam slican problem. lupka levi kraj jetve... obisao sam dosta majstora bio i kod ljudi koji rade reparacije...
svi su se slozili da neotvaram letvu sve dok neprocuri ulje... kazu da je lupkanje nesto sto je jako cesto na vw wozilima i  da to tako moze da lupka naredni 200000km i da  ako mi zvuuk nesmeta to moze da se vozi bez problema i bez ikakve bojazni. sto se tice kupovine nove letve svari stoje ovako: ako je koyo letva, moraces da kupis i novu letvu TRW i novu pumpu TRW zato sto se koyo vise neproizvodi i to u skodi kosta koliko se secam oko 1200e. a ako imas TRW letvu mislim da je ona u skodi oko 600e.
sto se tice majstora za reparaciju najbolje preporuke koje sam cuo je   Autoservis "DRAGI"
Kosmajskog odreda 46 Nemenikuće u sopotu.
moj ti je savet da odes kod viktora u ap sport u vovode stepe da ti on to pogleda recice ti covek dal da radis reparaciju ili da tako vozis

Van mreže Milos Nikolic

• Active
  • **
« Odgovor #8 poslato: Novembar 07, 2014, 06:08:11 posle podne »
Pozdrav:

Letvu sam sredio tako sto sam radio reparaciju u servisu Radovic u Zemunu. Pre bilo kakvog posla idi zameni balans stangle!! Obavezno prvo to uradi bez da cackas letvu!!!! MEni su sreduli letvu (koja je bila zeznuta realno) ali kad su nju sredili onda su shvatili da ustvari lupaju gumice balans stangle. Nekoliko puta sam iso kod njih dok mi nisu namestili kako treba. Nakon cele halabuke sam saznao da servis i nije dobar (realno jako su bezobrzni i hoce da prevare).
A skoro kad sam pricao majstoru da sam radio reparaciju rekao mi je da se to ne isplati posto crkne opet posle nekog vremena nego ako se desi bolje da se kupi nova ili da se skine sa nekog polovnog.  Ako treba nesto jos slobodno mi  se javi.

Van mreže radoszver

• Ambition
  • L&Ke: 1
« Odgovor #9 poslato: Jun 01, 2019, 02:55:32 posle podne »
Pozdrav,

Da ne otvaram ponovo temu, nadam se da mogu i u ovoj dobiti odgovor.
Dakle majstor mi je rekao da treba da radim reparaciju letve volana, ali kako da budem siguran sta tu treba da se uradi i gde ulje curi, i ako curi koliko curi..Koliko jos mogu da vozim odnosno koliko mogu tu reparaciju da odlozim jer je sam taj poduhvat popravke malo veci trosak.

U pitanju je skoda fabia 2004-to.

Van mreže Karlheinz

• Administrator
  • L&Ke: 100
« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2019, 10:22:31 pre podne »
Da li je majstor pogledao to što pitaš, da li si njega pitao i šta on kaže?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži crtacrta

• Ambition
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2019, 06:15:26 posle podne »
ako ulje curi toliko da se vratiš kuči bez  ulja znači da sistem radi bez ulja , to je štetno , a ako ulje treba dotočiti svakaih par dana onda samo gas ..ali pazi jer to ulje nije baš jeftino ..da ne ipsadne skuplja pita nego tepsija
  • Vozi: octavia 1.6 mpi

Van mreže radoszver

• Ambition
« Odgovor #12 poslato: Jun 26, 2019, 03:05:44 posle podne »
ako ulje curi toliko da se vratiš kuči bez  ulja znači da sistem radi bez ulja , to je štetno , a ako ulje treba dotočiti svakaih par dana onda samo gas ..ali pazi jer to ulje nije baš jeftino ..da ne ipsadne skuplja pita nego tepsija

Hvala na odgovorima,
Pogledao je majstor I rekao je da ulja ima dovoljno, I sutra cu otici da pogleda opet da li je bilo promene u nivou ulja, ono sto se gledano od dole vidi jeste da taj deo ispod letve volana je kako da kazem, mastan :), jednostavno vidi se tamnija fleka, I ono sto me najvise brine jeste sto su se videle 2,3 sveze kapljice..Ali on kaze da to ne curi toliko, a bitno mi je da znam jer planiram na put, da li sam u voznom stanju ili nisam, lakse bih popravljao posle ali sad ne stizem

Na mreži milosgranice

• RallyeSport
  • L&Ke: 13
« Odgovor #13 poslato: Jun 26, 2019, 04:28:19 posle podne »
Ako letva curi nema tu zezanja, to je volan a svakako ces morati da je radis, sto bi onda prosipao ulje, to ti je samo dodatni trosak
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

• Laurin&Klement
  • L&Ke: 31
« Odgovor #14 poslato: Jun 26, 2019, 06:39:04 posle podne »
Bas kao sto milos kaze letva nije za zezanje . Kao i ostali upravljacki delovi .
  • Vozi: 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2