Autor Tema: Prednji zvučnici (iskustva,saveti)  (Pročitano 5964 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sale89Topic starter

Prednji zvučnici (iskustva,saveti)
« poslato: Septembar 17, 2013, 11:40:11 pre podne »
Dobar dan ljudi,imam par pitanja vezana za zvucnike prednje kod fabie 2001 godiste :) Uskoro mi je rodjendan i odlucili su neki prijatelji da mi kupe prednje zvucnike jer su moji vec produvali.U pitanju su dva zvucnika koja se nalaze u vratima ,a ne mali visokotonci koji su pored retrovizora :) Zanima me koji zvucnici idu u vrata,a da pritom ne moram nista naknadno da ugradjujem sečem i slično,nego da im kazem odredjenu velicinu dijagonalu ili kako se vec to gleda i da uzmu iste kao ove fabricke samo od nekog proizvodjaca :) Hvala unapred na savetima .Pozdrav
Skoda Fabia Combi 2009 1.4 tdi 80ks

Van mreže dulefontana

Odg: Prednji zvučnici (iskustva,saveti)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2013, 01:17:32 posle podne »
Bitan ti je samo precnik zvucnika (mislim da je 13cm ali me nemoj drzati za rec, najbolje je da skines i izmeris), sve ostalo je stvar izbora. Eventualno im daj original zvucnik pa neka ti po njemu kupuju, ne znam kako je kod Fabije, kolika je dubina zvucnika, a da ti ne udari u vrata ili neki element kao npr. podizac prozora. Isto tako ces najverovatnije morati da seces konektore za zvucnik, mada ako su ti stari za bacanje pre bih sa njih skinuo zenski deo konektora i uz malko truda napravio da bude fabrika.
 I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears...in...rain.
 Garage: Škoda 110R – Škoda Favorit 136LS – Škoda Felicia 1.3 GLX

« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2013, 01:40:48 posle podne »
Iskreno mislim da cu da odem kod nekoga i samo da kažem "Ubaci mi zvučnike nove,izbaci stare" jer se oko toga ne razumem nikako :) Ako neko zna neka javi koji je prečnik jer ako budem skidao bice veselo :) Hvala u svakom slucaju :)

Na mreži hakkler

« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2013, 03:31:11 posle podne »
Fabia mk1
Promjer 16cm, dubina do max. 60mm(obratiti pozornost kod kupnje)  i treba uzeti/napraviti adaptere (pasu i od Golfa 4) jer su originalni zvucnici sa integriranim adapterima.

Preporuka ako se može rastegnuti finacijski za Hertz HSK165 (ili ESK-165) ili neki DLS,Focal..

Čuo Hertz HSK-165 u fabiji..i odlično sviraju.
eventualno staviti neku mini distancu sa prednje strane da plastika ne nasjeda na membranu

i izbaciti one "visokotonce".

ili uzmi opet OEM..mislim da nisu više od 10-15 eura u ovlaštenom  ;D
10 sek...

« Odgovor #4 poslato: Septembar 17, 2013, 04:45:22 posle podne »
Kontam da su to ovi od 17cm,a s obzirom da ne bih puno da ih trosim rekao sam im da uzmu nesto povoljno,sta mislite o ovome ? http://www.tehnomanija.rs/auto-zvucnici/pioneer-zvucnici-za-kola-ts-1721i.html

Van mreže Turbo

• Laurin&Klement
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 16
« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2013, 05:33:38 posle podne »
Mislim da nisu 17, znam da su kod mene na Fabiji 2 17 i da ne odgovaraju sa Fabije 1 tako da mislim da je dulefontana ili neko drugi u pravu i da ti trebaju manji.

Hoćeš da ti dam broj od lika koji se time profi bavi, završi ti sve komplet za (po meni) pristojne pare(tražio mi 6k za stavljanje zvučnika pozadi, sve komplet materijal i ruke), a baš garantuje za kvalitet. Stavlja original Bosch zvučnike. Trebao sam kod njega ići da ubacim zvučnike u zadnja vrata ali mi nešto iskrslo. Radio je drugaru Fabiju baš ozbiljnu muziku stavio unutra (oko 1000W) pre  par godina.
Fabia 1.2TSI 105PS Eibach Pro Kit | Civic 1.5 V-Tec Eibach Pro Kit

« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2013, 05:59:28 posle podne »

Na mreži hakkler

« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2013, 06:06:15 posle podne »
Mislim da nisu 17, znam da su kod mene na Fabiji 2 17 i da ne odgovaraju sa Fabije 1 tako da mislim da je dulefontana ili neko drugi u pravu i da ti trebaju manji.

jer ti isto misliš da sam kolegi napisao u vezi dimenzija za Fabiu mk1 tek tolko da sam nešto napisao??

on izgleda misli kad gleda 17cm

end od mene u ovoj temi
10 sek...

Van mreže Turbo

• Laurin&Klement
  • Ugled L&K: 16
« Odgovor #8 poslato: Septembar 17, 2013, 06:18:20 posle podne »
Izvini na brzinu sam pisao nisam pročitao post detaljno(sad vidim), što pucaš odma :D  8)

Fabia 1.2TSI 105PS Eibach Pro Kit | Civic 1.5 V-Tec Eibach Pro Kit

Van mreže djordje48

• RallyeSport
  • Total likes: 21
  • Ugled L&K: 18
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #9 poslato: Septembar 17, 2013, 10:17:21 posle podne »
bogami, nista u Autocacku nije jeftino, tako ni zvucnici. posto ja imam fabiju classic, koja fabricki nema 4 zadnja zvucnika, odlucio sam da ih ugradim, i nisam se uopste pokajao. to zadovoljstvo me stajalo 12 000 rsd. al sam zato i te kako ustedeo na fabrickom radio aparatu (pisao sam u temi za skoda swing/vw rcd 310) 8)
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Van mreže vlada320

• RallyeSport
  • Ugled L&K: 42
  • Škoda - best for money
« Odgovor #10 poslato: Septembar 17, 2013, 11:40:23 posle podne »
Tek da znas da su prednji zvucnici zanitovani pop nitnama za onaj aluminijumski profil u vratima, a pre bih rekao da su 13cm u precniku fabricki. Koliko vidim u pitanju je Fabia karavan, pa savetujem i ugradnju zadnjih zvucnika, jer ih nema fabricki, tek zbog suround efekta. Mogu stati samo mali elipsasti zvucnici (mislim da manji i ne postoje), ugradjuju se u uglovima zadnje police, a i kablovi moraju da se provuku kroz auto, jer i to nema fabricki. Ti zvucnici nisu skupi, ali se malo teze pronalaze (Licno iskustvo!)
  • Vozi: Opel Astra H 1.3DTH SW / ex Fabia mk1 1.4 16v

« Odgovor #11 poslato: Septembar 17, 2013, 11:47:14 posle podne »
Zadnji su u planu uskoro a uzecu prednje 16.5cm ,tako piše svuda na internetu da su 16.5 :) Imam samo jos jedno pitanje,meni trebaju jednosistemski jel tako zato sto su tviteri tj visokotonci odvojeni i njih necu da diram? :)

Na mreži djordjebg

• RallyeSport
  • Ugled L&K: 45
« Odgovor #12 poslato: Septembar 18, 2013, 07:35:38 pre podne »
pozadi su 10cm, cisto da znas
Rekli su mi najgore o tebi
nisu nikad pricali o sebi
rekli su mi ono ca su tili
virova san, stariji su bili

Van mreže dulefontana

« Odgovor #13 poslato: Septembar 18, 2013, 12:27:32 posle podne »
Dvosistemski,  bas i srednji

Sent from my HTC Desire X

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears...in...rain.
 Garage: Škoda 110R – Škoda Favorit 136LS – Škoda Felicia 1.3 GLX

« Odgovor #14 poslato: Septembar 18, 2013, 01:10:38 posle podne »
Evo skinuo sam tapacirung,izgleda da su ipak 13 ,izvinjavam se još jednom na nepoznavanju,znaci dvosistemske 13 cm uzimam :)

Uploaded with ImageShack.us