Autor Tema: Problem sa krčanjem u menjaču na niskim obrtajima  (Pročitano 181 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže crnigrujicaTopic starter

Problem sa krčanjem u menjaču na niskim obrtajima
« poslato: Jul 04, 2019, 10:54:18 pre podne »
Drugari veliki pozdrav, evo po prvi put se oglašavam na forumu i treba mi vaša pomoć.Vozim Fabiju 1.2 47kw iz 2004, a problem je sledeći ; menjao sam set kvačila jer mi je na prethodnom druk laager počeo da se jako čuje i pedala kvačila je bila jako nategnuta,uz to sam uradio i mali servis. Ali posle uraqđenog servisa nastao je problem auto na leru radi na 750 obrtaja i u menjaču se čuje da kažem krljannje ili neki čudan zvuk(metal o metal).Zvuk se na leru čuje svremena na vreme ,ali kada ulključim neki potrošač u vidu svetala ili ventilatora kabine on postaje stalan,a kad upalim klimu on se izgubi ali čim upali ventilator(otvori termostat) počne da čangrlja.Isto se dešava kada okrećem volan levo ili desno kada servo povuče struju.Auto ide super nema nikavih problema ,sem tog da nazovem čangrljanja u menjaču na niskim obrtajima
Može li neko da mi pomogne ???? Hvalaaaa!!!!
  • Vozi: skoda fabia long elegas 1.2 htp 2004

Na mreži AcoSk

• Laurin&Klement
  • Total likes: 5
  • Ugled L&K: 36
Odg: Problem sa krčanjem u menjaču na niskim obrtajima
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2019, 12:37:08 posle podne »
Ne verujem da je menjac u pitanju.
Da bi ga eliminisali, kada pocne da cangrlja stisni kvacilo, ako se i dalje cuje, nije menjac. Ako prestane zvuk, onda jeste neki lezaj u menjacu.

Meni pre izgleda kao zatezac pk kaisa, lezaj alternatora ili kompresor klime.

Svakako prvo probaj ono gore sto napisah.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Van mreže crnigrujicaTopic starter

« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2019, 02:21:03 posle podne »
Sada sam opet malo razgledao i razmišljao o situaciji ....Kada pritisnem pedalu kvačila nema čangraljana ali čim pustim ono je prisutno k,kada upalim neki potrošač koje sam već naveo zvuk je kostantan. a još sam primetio da poluga koja je na gornjoj strani menjača ,koja je vezana za šipku iz kabine ima neki luft i kada se pomeri malčice levo ili desno čangrlčjanje prestaje. ali evedntno je da ler gas mora da se podigne na 800 obrtaja,jer kada pomerim polugicu koju sam spomenuo, vidi se neravnomeran rad motora,i nema čangrljanja.
e al sad si me podsetio ,,,,majstor je menjao i dva rolera i pk kajiš, hmmmm i šta sad???
Hvala ti na mišljenju i sugestiji ,ako ih ima još bio bih ti veoma zahvalan!!!!
  • Vozi: skoda fabia long elegas 1.2 htp 2004

Na mreži t.salai

« Odgovor #3 poslato: Jul 04, 2019, 02:42:12 posle podne »
Hajd da ti ne bude lijeno, otvori haubu i isprati sajle sa mjenjaca sto idu na salteblo u kabini. Na sebi bi trebale imati rebrastu metalnu kosuljicu kod firewalla. Vidi da li je labava na sajlama kad je pomices ili da li dira metalnu toplinsku zastitu iznad auspuha na istom mjestu. Ako dira od metalnu toplinsku zastitu, nju iskrivi malo rukom da ne dira metalnu kosuljicu sajli, a ako se same metalne kosuljice sajli diraju medjusobno ili su labave nategni ih plasticnim vezicama pa probaj testirati hoce li ti se cuti zveckanje i cegrljanje.
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+