Autor Tema: problem sa podizacem stakla i centralnom bravom na vozacevim vratima  (Pročitano 224 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže koscicaTopic starter

problem sa podizacem stakla i centralnom bravom na vozacevim vratima
« poslato: Maj 15, 2019, 01:45:17 posle podne »
Imam cudan problem pa ako je neko imao slican voleo bi da mi javi i da mi pomogne da ga otklonim. Naime, prestali su da mi rade podizaci stakla na vozacevim vratima, dok zakljucavanje i otkljucavanje vrata na istoj konzoli rade. Istovremeno mi ne radi ni centralna brava na istim vratima, tj mogu da otkljucam samo vozaceva vrata. A onda odjednom sve proradi, i to sam primetio kad napolju otopli (temp. nekih 25 stepeni). Padne spoljna temperatura, opet ne radi! Inace preko suvozacevih vrata centralna brava radi normalno. Skidao prekidac sa vrata proverio ih unimerom, rade. Zahvalan na svakoj pomoci

Na mreži Baltazar

Odg: problem sa podizacem stakla i centralnom bravom na vozacevim vratima
« Odgovor #1 poslato: Maj 15, 2019, 04:30:25 posle podne »
Imao sam skoro istovetne probleme, doduse fabia 2 2008 godiste. Resio sam ih zamenom motora podizaca u vozackim vratima,
50 e polovan iz Cacka.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

« Odgovor #2 poslato: Maj 15, 2019, 05:02:27 posle podne »
A jesi li istovremeno imao problem i sa centralnom bravom?

Na mreži Baltazar

« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2019, 05:26:41 posle podne »
Da, ispocetka se retko desavalo, kad je kisno vreme. Onda sam zaboravio da zatvorim prozore po velikom pljusku i od tada se ucestalo kada pada kisa, kada se osusi, sija sunce proradi. Sreca je da je uvek otakzivalo sa zatvorenim prozorima dok me prosle godine na Zlatiboru nije zeznulo sa otvorenim. Drzao sam auto ceo dan na suncu a za noc nasao garazu i proradilo je. Po dolasku jedan od najboljih Sabackih autoelektricara utvrdio je da je motor od podizaca stakala u vozackim vratima. Posle zamene motora do prodaje auta krajem februara nije bilo problema. Sve je bilo kao kod tebe, ne radi centralna sa vozackih vrata i podizaci ni sa tastera u vozackim  i suvozackim vratima.
Ne mora da znaci da je i kod tebe motor, proveri zice koje iz levog stuba ulaze u vrata, hoce da popucaju i ne rade podizaci, to je bilo na firminoj fabiji prosle godine.

« Odgovor #4 poslato: Maj 15, 2019, 05:37:46 posle podne »
Misliš u onoj gumi izmedju vrata i šasije? hvala na uputstvima

Na mreži Baltazar

« Odgovor #5 poslato: Maj 15, 2019, 08:30:05 posle podne »
Da, na te zice mislim.

Na mreži Baltazar