Autor Tema: Pumpa ulja servo volana  (Pročitano 121 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DjeckoTopic starter

Pumpa ulja servo volana
« poslato: Februar 26, 2020, 07:52:37 posle podne »
  Pozdrav! Budaletina me udarila na javnom parkingu, sjebala mi karambolku, blatobran, ekspanzionu bocu i pumpicu iste, kao i servo-pumpu. Sve sam to sanirao brzo, ali imam problem sa servo-pumpom. Elem, ja sam nju kupio polovnu na autootpadu ali ispravnu, ulje ne curi, radi OK, volan se lakše vozi nego sa starom razbijenom, međutim... 😥

1. Imam osjetno teže okratnje u odnosu na prije.
2. Pojavila lampica sa volanom i uskličnikom na bordu.
3. I zvuk kao da cvili kada okrećem u mjestu lijevo desno što nisam imao prije.

Da napomenem, ulje servo pumpe kad osvjetlim bocu po mraki tamni dio završava na minimumu. Šta mislite, šta je problem?
  • Vozi: Škoda Fabia Combi (6Y5), 1.4 TDI-PD, 59 kw, 2007.

Van mreže DjeckoTopic starter

Odg: Pumpa ulja servo volana
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2020, 08:10:17 posle podne »
Pumpa ulja servo-volana je bila TRW moja polomljena, novu-polovnu sam kupio isto TRW, oblik je isti i stala je u ležište nosača kao da je baš ona stvarana za moj auto i automehaničar je rekao da je ona ispravna i sasvim dobra, mada sam vidio da je imala 1 ili 2 ulaza drugačija nego moja stara servo-pumpa.
Zaista bih bio veoma zahvalan ako bi neko od vas znao više i uputio me šta da radim.
  • Vozi: Škoda Fabia Combi (6Y5), 1.4 TDI-PD, 59 kw, 2007.

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
  • Total likes: 8
  • karavani su kul
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2020, 09:10:27 posle podne »
Pa ako ima,kao što kažeš drugačije ulaze ili izlaze,tj.par njih,znači da nije ista. Kreni od najjeftinijeg a to je ulje,pošto kažeš da je na minimumu i crno,pa vidi na dijagnostici da nije otišao senzor volana ili serva (bem li ga kako se zove),kakve su šolje amortizera i ležajevi u šoljama. Ima tu što šta da se pogleda. Pa i stanje akumulatora utiče na rad pumpe.
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY
škoda je zakon!!!!

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2020, 11:23:02 posle podne »
Pumpa ulja servo-volana je bila TRW moja polomljena, novu-polovnu sam kupio isto TRW, oblik je isti i stala je u ležište nosača kao da je baš ona stvarana za moj auto i automehaničar je rekao da je ona ispravna i sasvim dobra, mada sam vidio da je imala 1 ili 2 ulaza drugačija nego moja stara servo-pumpa.
Zaista bih bio veoma zahvalan ako bi neko od vas znao više i uputio me šta da radim.

Da li si uzeo trw pumpu iz godista tvog auta ili stariju ? Ako je starija izgleda slicno ali nije moze da radi kako treba . Vidim da pises da ulazi nisu isti  , pumpa mora da bude ista i pod istim kataloskim brojem .
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže soneje

« Odgovor #4 poslato: Februar 29, 2020, 10:10:21 posle podne »
Najbolje da poneses tu tvoju staru pa trazi po otpadima istu,i mora preko kompjutera da se ugasi lampica za servo inace ce da svetli i dalje a volan biti otezan.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI