Autor Tema: Skoda Fabia '00 1.4mpi problem sa vozacevim vratima  (Pročitano 935 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Vaske94Topic starter

Skoda Fabia '00 1.4mpi problem sa vozacevim vratima
« poslato: Avgust 01, 2019, 02:43:43 posle podne »
Pozdrav kolege imam jedan problem sa vozacevim vratima, pocelo je tako sto kad otvorim vrata cuje se non stop centralna brava kao da otkljucavam vrata konstantno a nakon toga ne mogu vise da otkljucam ili zakljucam sva vrata sa vozaceve strane, kod suvozaca kad zakljucam i otkljucam onda de zakljucaju i otkljucaju sva vrata a kod vozaca samo ta vrata. Dta moze da bude problem. Hvala unapred
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4mpi

Van mreže djordje48

• RallyeSport
  • Total likes: 9
  • Ugled L&K: 20
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
Odg: Skoda Fabia '00 1.4mpi problem sa vozacevim vratima
« Odgovor #1 poslato: Avgust 01, 2019, 10:14:22 posle podne »
Moguce da je centralna brava. Ili mikroprekidac centralne brave. Na fabiji mk2 FL brava je zanitovana pa je tesko zameniti mikroprekidac, na fabiji mk1 kazu da nije zanitovana pa lako zamnis mikroprekidac... :o
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011
Gazdama su dani odbrojani. No X7 allowed!

Na mreži ugi85

« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2019, 10:27:43 pre podne »
Na facelift modelima Fabije 1 panel je zanitnovan, a na prethodnim modelima zasrafljen.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže bgdvinko

« Odgovor #3 poslato: Avgust 02, 2019, 10:38:24 pre podne »
Dobro bi bilo najpre pogledati one kablove sto iz stoka vrata ulaze u vrata, to se lako pogleda a zna da tu bude problem posto se to stalno giba, znaci kablove u onom buziru da nije koji stradao, pa tek onda ici na bravu. Brava je malo vise zakomplikovana.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 tdi 2007

« Odgovor #4 poslato: Avgust 02, 2019, 03:11:17 posle podne »
Moracu da pogledam taj buzir, je l moram da razmotam i onaj izolir crni?

Van mreže Vlada1968

« Odgovor #5 poslato: Avgust 03, 2019, 08:46:46 pre podne »
Pozdrav kolege imam jedan problem sa vozacevim vratima, pocelo je tako sto kad otvorim vrata cuje se non stop centralna brava kao da otkljucavam vrata konstantno a nakon toga ne mogu vise da otkljucam ili zakljucam sva vrata sa vozaceve strane, kod suvozaca kad zakljucam i otkljucam onda de zakljucaju i otkljucaju sva vrata a kod vozaca samo ta vrata. Dta moze da bude problem. Hvala unapred

To  isto se dešava i meni (Fabia MK2 Classic) ali samo kad auto stoji dugo parkiran na suncu???
Ne znam kakve to veze ima, ali je tako. Kad ujutru krećem na posao, brava funkcioniše normalno, ali kad se vraćam s' posla gde je auto sve vreme parkiran na suncu (nemam mogućnost da parkiram u hladu) brava se ponaša kao kod tebe. Otključam vozačeva vrata, i otključavaju se samo ona a ostala i gepek ne.Ostala vrata otključavam iznutra na dugme ispred menjača, a sva vrata mogu da zaključam samo sa suvozačke strane.

« Odgovor #6 poslato: Avgust 03, 2019, 12:17:28 posle podne »
Hvala vam svima na trudu, Bgdvinko je bio upravu, problem je bio u zicama u buziru. Hvala jos jednom.

« Odgovor #7 poslato: Avgust 03, 2019, 12:28:40 posle podne »
Hvala vam svima na trudu, Bgdvinko je bio upravu, problem je bio u zicama u buziru. Hvala jos jednom.

Van mreže Vlada1968

« Odgovor #8 poslato: Avgust 05, 2019, 07:31:13 pre podne »

Opiši bar kako si rešio problem.

« Odgovor #9 poslato: Avgust 05, 2019, 02:19:46 posle podne »
Problem je bio u buziru izmedju vrata i stoka vrata, otkacio sam dzek kao sa slike. problem je bio u tome jer su zice ''istrulile'' i pukle su, presekao sam sve zice i prekontrolisao koliko su ''zdrave'' dodao sam nove zice i prespojio, sve izolirao opet vratio u buzir i to je to, 10minuta posla. Pozdrav
« Poslednja izmena: Avgust 07, 2019, 11:56:43 posle podne Karlheinz »