Autor Tema: Tempomat Skoda Fabia mk1  (Pročitano 260 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dzonyssTopic starter

Tempomat Skoda Fabia mk1
« poslato: Jun 15, 2019, 02:25:08 posle podne »
Kupio sam tempomat polovni original sa kablom i dzekom. Bio sam u Alprosu i rekli su mi da ne mogu da ugrade jer ne odgovara i nude mi da uzmem od njih original. Da li neko ima nekog majstora koji moze da ukopca kabloce i na racunaru otkljuca tempomat.
  • Vozi: Skoda Fabia

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Tempomat Skoda Fabia mk1
« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2019, 04:00:13 posle podne »
Postoji jedan tempomat za tvoj auto . Tako da nisi mogao da pogresis . Jednostavno nece da rade
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

« Odgovor #2 poslato: Jun 15, 2019, 04:04:27 posle podne »
Kaze da fali 1 kabl koji ide od tempomata u racunar, a sve ostali su prikljuceni. A on ne zna gde treba da se taj kabl stavi u koji port od konekotra

Van mreže -nebojsa-

« Odgovor #3 poslato: Jun 15, 2019, 05:57:41 posle podne »
Cini mi se da na Briskodi ima detaljno objasnjenje za retrofit tempomata na Fabiji. Guglaj... Ili da ti olaksam...
https://www.briskoda.net/forums/topic/273942-cruise-control-retrofit-to-fabia/
Ili snalazljivi Rusi:
https://www.drive2.com/l/478372221551640901/
Škoda Octavia 1.9TDI Elegance 2007 A5.5 Home Made

« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2019, 09:22:34 posle podne »
Da li neko ima nekog elektricara da mi spoji taj 1 kabl koji fali, ili da li ima neko neku konkretnu semu tog porta.

Van mreže t.salai

« Odgovor #5 poslato: Jun 16, 2019, 11:08:54 pre podne »
Kaze da fali 1 kabl koji ide od tempomata u racunar, a sve ostali su prikljuceni. A on ne zna gde treba da se taj kabl stavi u koji port od konekotra

Pretpostavljam da hoces onda tempomat nagurat u benzinca, posto svi dizeli imaju svu potrebnu kablazu do ECU-a. Ne zna u koji port na prikljucku ECU-a ?
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2019, 12:01:26 posle podne »
1.4 TDI kaze da fali kabl do ECU svi drugi su konektovani i otkljucan mi je tempomat, samo fali taj kabl

Van mreže t.salai

« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2019, 10:34:46 pre podne »
Provjeri jel ti BNC ( Board Network Controler ) oznaka 6Q0 ili 6Q1, ako je 6Q2 nece raditi nikako. Kad se majstor skopca na VCDS, kanal ( kontroler ) 09.

Majstor nek iz kabine provuce kabel 0.35mm do dzeka za ECU u motornom prostoru, njega spoji na 81-pinskom T81a dzeku ECU-a na pin 14 ( trebala bi biti bijela zica )

U principu trebala bi biti zica da ide iz T11a/pin 10 do ECU ili ako tu nema onda T11b/pin6, ali ako nema nek povuce zicu direkt na dzek ECU-a kao sto je gore napisano ovo podvuceno.

P.S Mozes li mi napisati ili poslati kataloski broj instalacije sto si dobio ? Pravilna instalacija za Fabiju trebala bi biti oznake  BEA 400 002

EDIT: Ovo je radjeno dok je bio kod mene MPI u Fabiji, svakako provjerite stanje prije nego pocnete sjeckati  bravo2
« Poslednja izmena: Jun 17, 2019, 10:43:22 pre podne t.salai »
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

« Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2019, 10:40:15 pre podne »
Tamo u servisu po serijskom broju automobila postoji mogucnost kupovine i ugradnje rucice.
Kako da nadjem kataloski broj, rucica je na volanu vec