Autor Tema: Auto se upali pa ugasi posle 3 sec  (Pročitano 452 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StocarTopic starter

Odg: Auto se upali pa ugasi posle 3 sec
« Odgovor #15 poslato: Septembar 19, 2019, 11:59:51 pre podne »
Nemam pojma, verovatno postoji kao senzor pritiska.
Sad me zvao plinadzija kaze sa plinskim racunarom je sve u redu.
Nasao sam pumpu za 35 evra ovde na otpadu da je zamenim pa mozda su ljudi u pravu da je ipak pumpa ne znam ni ja kod koga vise da vozim auto!!!
  • Vozi: Skoda fabia 2 2007 1.4 16v

Na mreži lipovaccc

« Odgovor #16 poslato: Septembar 19, 2019, 06:13:34 posle podne »
Taj motor nema nikakav ventil, nego ima filter goriva i u filteru goriva je ventil. U taj model ide filter goriva od 4 bara. Što se pumpe tiče ja polovnu ne bih stavljao, nova je oko 100e i ima da ti traje bar dve godine.
Filter goriva moze isto da zeza ako ga nisi menjao skoro ali pumpa je 99 posto .
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

« Odgovor #17 poslato: Septembar 19, 2019, 09:24:06 posle podne »
Kupio sam filter danas za nju 1600 dinara sutra ga menjam pa cu videti, definitivno je benzinski problem  ako ne bude promena onda pumpu uzimam, nisam bas siguran za novu nema se para ali polovna ce da legne. Inace ovo mi je prva Skoda imaju li generalno problema sa pumpama?

Na mreži petarp031

« Odgovor #18 poslato: Septembar 19, 2019, 10:23:22 posle podne »
Nije meni bas najjasnije kako moze biti benzinska pumpa uzrok problema, kada je pokretac teme napisao da je probao sa startovanjem direktno na plin. Znaci, najverovatnije si stisnuo prekidac (plinski), zadrzao dugmence na njemu, zatim dao kontakt i anlasovao, sto je za posledicu imalo da auto startuje direkt na plin. U tom slucaju, benzinska pumpa nikakvu ulogu nije imala, osim sto je, ako nema relej da potpuno ugasi benzinsku pumpu, gurao benzin u sistem, ali isti nije dalje zavrsavao u usisnoj grani vec se povratnim vodom vratio u rezervoar, tj kruzio. Plin je iz tecnog stanja, presao u gasovito i zavrsio u usisnoj grani, sto ce reci da pumpa bez obzira da li je ispravna ili ne nije imala krajnju funkciju u ovom postupku. Neka me neko ispravi ako nisam u pravu, ali ako je postupak startovanja direktno na plin odradjen kako treba za taj plinski uredjaj, i ako je pokazao da je isti problem prisutan, ne bih rekao da se radi o benz pumpi.

Sent from my SM-A920F  

• Vozi: Octavia RS mk1

Van mreže crtacrta

« Odgovor #19 poslato: Septembar 20, 2019, 12:02:09 pre podne »
ja bi probao zamjeniti senzor temperature , lambda , senzor radilice ...i baš tim redom
  • Vozi: octavia 1.6 mpi

« Odgovor #20 poslato: Septembar 21, 2019, 09:09:26 pre podne »
Juce sam zamenio filter goriva i sinoc ga vozio na benzinu malo jace ( po noci kada nema radara ) na 3-4 hiljade obrtaja i osetio da auto kao da proguta knedlu pa prokine, nije na tako visokim obrtajima primao gas kako treba. Napravim 10-12km tako, cujem se sa majstorom zbog dizni kaze verovatno su malo zapusile vozi tako neko vreme pa cemo videti.
Jutros sidjem da upalim auto koju sekundu je duze verglao ali je sastavio iz prve!!!!!!!!
Da se ne radujem prerano videcu narednih dana kakva je situacija ali definitivno nije pumpa u pitanju iako skoro svi mehanicari su mi to rekli, auto nije imao dobar dotok goriva sto moze biti do filtera i prljavih dizni pogotovo kada je hladan i malo se stegne benzin i prljavstina ( ovo je moje laicko misljenje ) mozda i nije tako!!

Na mreži milosgranice

• RallyeSport
  • Total likes: 2
  • Ugled L&K: 13
« Odgovor #21 poslato: Septembar 21, 2019, 10:41:16 pre podne »
Koliko tu filter nije promenjen kad nece da radi kako treba zbog njega, ti ga verovatno nisi menjao? To mu je to, praktikuj da ga vozis mesecno na benzin 10-tak kilometara zbog dizni i podesavanja ecu za ubrizgavanje.
  • Vozi: fabia 1.9sdi

« Odgovor #22 poslato: Septembar 27, 2019, 03:49:56 posle podne »
Da zakljucim problem posto sam opet ima problem sa paljenjem. Nasao sam elektricara sa manomotreom tri dana je auto bio na merenju jer prvo jutro nije hteo da upali, juce I prekljuce iz prve. Mereno kod dizni, kada se upali pritisak je na 3,1-3,2bar posle 24h je na 2 bara.  Jutros opet iz prve upalio zvao me covek da vidim, kada das kontakt malo pritisak padne ispod 2 pa se odmah popenje na trojku. U servisu misle da je mozda negde zapusilo ili je mulj ili nesto levo, uglavnom ni oni ne tvrde da je pumpa tj niti da menjam niti sta drugo, tako da.... Cekam ako riine skroz pa da se menja!!! Hvala na pomoci

Na mreži petarp031

« Odgovor #23 poslato: Septembar 27, 2019, 03:53:15 posle podne »
A napon akumulatora, da li je proveren na jutarnjem paljenju?

Sent from my SM-A920F  

« Odgovor #24 poslato: Septembar 27, 2019, 04:05:46 posle podne »
Ne

Na mreži petarp031

« Odgovor #25 poslato: Septembar 27, 2019, 04:15:02 posle podne »
Pitao sam jos jednom jer vec dva tri auta mi prave slican problem, cim napon akumulatora malo opadne prvo startovanje je veoma cudno, bas kao da pumpa ne baci dovoljan pritisak. Recimo na mom vozilu 1.8T, sada sam na odmoru prespajao kablovima struju nekom liku na mecku GLS, potpuno mu bio prazan akumulator jer su migavci radili dva dana. Za tih 10 ak minuta koliko je trebalo da njegov auto prikupi struju, iako je moje vozilo radilo u leru i imalo povratak iz Grcke od 800km, nije se potpuno oporavio akumulator. Odmah je pocelo prvo startovanje da bude na ivici gasenja. Skinem akumulator, napunim, sada startuje bez ikakvog problema. To mi se desava vec nekoliko puta, skoro pa pred svaku zimu dopunim akumulator i nikakav problem nemam. Punjenje mi je ok 14V, menjao regler, svi kazu ima dosta potrosaca i nema sanse da punjenje na ovom vozilu sa fabrickim ksenonom predje 14-14,1V sto na kratkim relacijama i praznjenjima nije dovoljno da potpuno napuni prilicno ispraznjen akumulator, a inace se radi o Bosch S5 bateriji.

Sent from my SM-A920F  

« Odgovor #26 poslato: Septembar 29, 2019, 07:11:25 posle podne »
Nisam stigao da premerim napon ujutru, ispitacu I to ali sam uspeo da se izjebem I kupim polovnu pumpu da IPAK probam da nije do nje!!! Juce je zamenim vozio normalno auto jutros opet nece da sastavi iz prve. Tako da sada imam pumpu viska ako nekome zatreba ispravna je 4200 je cena ( 35evra).

Na mreži lipovaccc

« Odgovor #27 poslato: Septembar 30, 2019, 08:44:36 pre podne »
Napisao si da ti je pritisak goriva 3.2 bara kada si merio, ti treba da imas pritisak 4 bara .
 Od kolilo si bara kupio filter ?
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god