Autor Tema: Check engine lampica  (Pročitano 21075 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži pajapop

Odg: Check engine lampica
« Odgovor #30 poslato: Septembar 01, 2019, 09:30:41 posle podne »
Koji je motor i koje je godiste fabia, koju gresku izbacuje pa ste zakljucili da je EGR koji kod benzinca jako retko propada?

Sent from my SM-A920F

Motor je 1.2 HTP 47KW AZQ 2003 god...Veliki servis je uradjen u AC Stojanov..u kog imam veliko poverenje. Kad je uradio servis sredio je lampicu, rekao je da je do EGR ventila ali i da ce se posle nekog vremena opet upaliti...Tako je i bilo, posle 2 dana se upalila. Tu intervenciju oko njegovog ciscenja nije ni naplatio. Kad sam reklamirao rekao je da to ne ma veze, da tako vozim...fakat i jeste tako, auto ide bez problema...Da su ventilil jako skupi, da ovo sto se kupuju po prodavnicama da su svi kinezi...Mada, sve mi to bode oci i prosto mi je neverovatno da se to ne moze dugorocnije resiti...MOzda neki polovan sa otpada???
  • Vozi: skoda felicia 1.3 lx 2001, skoda Fabia 1.2 htp sedan 2003.

Na mreži lipovaccc

« Odgovor #31 poslato: Septembar 01, 2019, 09:36:56 posle podne »
Lepo ti je sale rekao da ne kupujes replike. Ako već hoćeš uzmi bolje polovan originalan od Buce ima duže da traje .
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Na mreži pajapop

« Odgovor #32 poslato: Septembar 01, 2019, 11:34:12 posle podne »
Slazem se...tako ce na kraju i biti. Samo cu uraditi prvo sto me je Sale i savetovao...Oticicu na tehnincki pregled da mi provere izduvne gasove ovakve kakvi jesu...

Na mreži pajapop

« Odgovor #33 poslato: Septembar 02, 2019, 06:14:45 posle podne »
I evo..vracah se sposla i vidim nema nikog na tehnickom (u komsiluku)...Zamolim vanredni pregled, ne kosta nista, ali ja castih majstora...500 kinti. I ovako, malo mi je nastelovao farove...trap bez trunke lufta, utegnut..kocnice fenomenalne..."poderale" su valjke...A izmerena vrednost gasova 0.549...A maksimalna dozvoljena vrednost je 4.5...I sad..sto gori MIL lampica a sastav izduvnih gasova je dobar??? Sad razmisljam i prisecam se necega sto sam procitao..ceo taj OBD sistem se ne bavi kontrolom samog sastava izduvnih gasova, vec se bavi proverom ispravnosti pojedinih delova sistema koji uticu na sastav izduvnih gasova. ..EGR...katalizator...lambda sonde i sl.  E sad..EGR moze da ne otvara, da ne zatvara da se zaglavi i da u tom rezimu pravi problem...Ali kod mene on bar fizicki radi besprekorno...ali sta to pogresno ocitava...ne mi je jasno??? help2

Na mreži petarp031

« Odgovor #34 poslato: Septembar 02, 2019, 07:24:11 posle podne »
Mora se ocitati greska pa naci uzrok problema. Tacno napisati sta je ocitao skener ili dijagnostika.

Sent from my SM-A920F  

• Vozi: Octavia RS mk1

Pretraga Škoda foruma [Google]