Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

Nova pravili na tehničkim pregledima - diskusija AcoSk
[danas u 02:04:29 posle podne]

Skoda Octavia 2013 Columbus-DVD Vladimir1971
[danas u 09:34:50 pre podne]

VW Polo 2G MQB 2018 Prime 75 ks Markkoni
[danas u 09:12:47 pre podne]

1.6 mpi nosači motora URKE 80
[juče u 11:57:58 posle podne]

skoda octavia 1,9 tdi 66kw 2003,curenje tecnosti za hladjenje hatuna1983
[juče u 11:14:29 posle podne]

Zamena sijalice prednjeg fara na SKODA SUPERB slobodanalex
[juče u 04:35:05 posle podne]

skoda octavia 1,9 tdi 66kw 2003,curenje tecnosti za hladjenje cacak
[juče u 01:23:43 pre podne]

Povremeni problem sa paljenjem (Immobilizer lampica) Maximus10
[juče u 12:04:04 pre podne]

Tempomat hakkler
[juče u 12:01:58 pre podne]

Zamena sedišta Fabia mk1 Maksimus
[Jul 20, 2018, 06:50:59 posle podne]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Fabia II - saveti za kupovinu polovne  (Pročitano 3892 puta)

Van mreže msbgd

• Test Drive
  • *
  • Član od: Mar 2017
  • L&Ke: 3
Odg: Fabia II - saveti za kupovinu polovne
« Odgovor #75 poslato: Maj 16, 2017, 10:03:46 pre podne »
  • 0
  • 0
  • za shuxx
    ima ih po oglasima ja sam dugo cekao da zamenim svog puntica i bas sam se jedva odlucio da promenim i uzmem skodu i nisam se pokajao.. evo na primer ova je bolja od moje i znam da je ok .. Links/Linkovi Register/Registrujte se or/ili Login/Ulogujte se
    servisi se rade na 15.000 po fabrckim normama i malo su skuplji, kapiram da je fora u ulju jer filteri i nisu neka cifra.. O cenama bas i ne bih, svi servisi su voljni da preko telefona ili mejla daju ili posalju ponudu.. Ali meni licno je bolje da dobijem racun kako bi kasnije imao u rukama sta je radjeno a sta nije .. stvar licnog izbora..

za ugi85
    moguce da si u pravu sta znam.. nekad i manje trosi, npr do cepa, pumpa NIS zarkovo - Divcibere - NIS Zarkovo cca 250 km 1800 RSD i to mi bas OK.
    • Vozi: Škoda Fabia 1.6 TDI 2011 AMBIENTE

Na mreži markoko

• Ambition
    • Član od: Feb 2015
    • L&Ke: 5
    « Odgovor #76 poslato: Maj 16, 2017, 11:43:55 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Kod fabie II ima problem sa prozorima zezaju prekidaci. Za pumpe za vodu nisam cuo presao sam 125k doduse sa novom bez problema. Ako naleti imas model sa 105ks ima diskove pozadi sto mnogo znaci. Ostalo gledas trapove limariju sve standardno.

Na mreži ugi85

• Laurin&Klement
    • Član od: Mar 2015
    • L&Ke: 52
    « Odgovor #77 poslato: Maj 16, 2017, 11:58:43 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Odredjeni problemi sa elektronikom se provlace kroz sva vozila VAG grupacije pa su pristuna i kod Skode. Npr. modul za zakljucavanje vrata ume da poludi kad je napolju velika vrucina pa zakljuca vrata sto je jako nezgodno ako kljuc ostane u kolima. Mikroprekidaci za odredjivanje da li su vrata otvorena ili zatvorena crkavaju ko dobar dan  pa to pravi probleme sa alarmom i zakljucavanjem vrata. Resenje je samo njegova zamena posto je cena celog sklopa paprena. Mehanizmi podizaca prozora su nezni i lako stradaju.
    Po meni, nista od navedenog nije toliko problematicno i nije razlog da se ne kupi Skoda. Uostalom, i ostali prozivodjaci imaju odredjenih problema sa elektronikom, npr. Reno sa senzorom polozaja radilice.
    • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže msbgd

• Test Drive
    • *
    • Član od: Mar 2017
    • L&Ke: 3
    « Odgovor #78 poslato: Maj 16, 2017, 01:04:00 posle podne »
  • 0
  • 0
  • fabia 1.6 tdi 2011 75 KS ima diskove pozadi i to sam saznao kad sam menjao tockove iskreno ih nisam ocekivao..
    Sad imam pitanje i ne mogu da skapiram po forumu razlicita su misljenja.. da li ova fabia ima taj plivajuci zamajac jer vidim da postoji ozbiljna frka oko njega.. i sta se desava, kad se dok motor radi izvadi merac ulja ili otvori cep za dolivanje ulja na glavi.. tj da li treba da izlazi para ili ne treba.. vidim da postoje oprecna misljenja.. kapiram da je normalno da se pojavi nesto tipa pare ...   
    • Vozi: Škoda Fabia 1.6 TDI 2011 AMBIENTE

Na mreži shuxx

• Style
    • Član od: Nov 2016
    • L&Ke: 7
    « Odgovor #79 poslato: Maj 16, 2017, 01:42:28 posle podne »
  • 0
  • 0
  • msbg

hvala, ali me interesuje karavan..... i nešto niže cene  ;)
    • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže Karlheinz

• Administrator
    • Član od: Mar 2013
    • L&Ke: 92
    « Odgovor #80 poslato: Maj 16, 2017, 02:04:12 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Prelistaj malo forum, pisano je o tome, ovo nije tema za to :-) a i već si kupio fabiju
    fabia 1.6 tdi 2011 75 KS
    da li ova fabia ima taj plivajuci zamajac
    Nema, ima fiksni.

• Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

• Skoda Skup
    • Član od: Apr 2017
    • L&Ke: 22
    « Odgovor #81 poslato: Maj 16, 2017, 03:39:45 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ko zna da vozi plivajuci nije nikakav problem . Po meni je iskreno bolji fiksni ne zbog izdrzljivosti nego zbog same upotrebe i osecaja .
    • Vozi: Felicia MPI, Fabia 16v mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži Turbo

• Laurin&Klement
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 16
    « Odgovor #82 poslato: Jun 03, 2017, 06:08:16 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Meni uvek bila lepša vožnja auta sa fiksnim. Nekako vise osećam tu vezu sa putem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Fabia 1.2TSI 105PS Eibach Pro Kit | Civic 1.5 V-Tec Eibach Pro Kit

Van mreže brlog04

• Ambition
    • Član od: Avg 2014
    • L&Ke: 4
    « Odgovor #83 poslato: Januar 29, 2018, 10:27:55 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Nisam naisao u ovoj temi da je neko komentarisao modele sa motorom 1.4 16V 86KS.
    Da li neko moze da kaze nesto o ovom modelu i neki savet prilikom kupovine?

Na mreži URKE 80

• RallyeSport
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 11
    • karavani su kul
    « Odgovor #84 poslato: Januar 29, 2018, 05:34:34 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Evo i ja sam prevrnuo sve živo,pošto želim da zamenim moju MK1 SDI za MK 2 1.4 ili1.6. Naravno ubacio bi plin. Na dosta mesta kažu da je što se tiče materijala unutrašnjosti bolja situacija u MK 1. E sad kod motora situacija ide od toga da se ljudi bukvalno kunu u njega pa do toga da li me pitaju da li sam lud što hoću da menjam SDI za 1.4 ben. Za plin ista situacija od toga da radi kao sat pa do toga da ne izbijaju od majstora. Ovo drugo bi ipak pripisao nestručnoj ugradnji plinskog uređaja. Mada majstor Dobrivoje može da da svoj sud o ugradnji plina u 1.4 MK 2 Fabiju.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

• Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY
    škoda je zakon!!!!

Na mreži drmika

• Ambition
    • Član od: Jan 2017
    « Odgovor #85 poslato: Mart 08, 2018, 08:55:17 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ja vozim 1.4 86konja, i isto sam razmisljao o plinu, ali u razgovoru sa poznanicima koji voze sluzbene sa GPS 1.4 i imaju plin kažu da benzina trosi 6, a plina im troši 9. Sobzirom da je moja potrosnja ispod 6, nekako smatram da mi se ne bi isplatio taj plin, oko 15k prelazim.
    Od mana nekako mi dragu nervira 2 brzina iz nižih obrtaja, što je trom, i onda od 2000 živne jako lepo.  pisao sam vec da pri zustrijoj voznji mi nedostaje ulja, ali na 10k je to bilo od max do min. I što se ugasio ekran na satu iz čista mira, majstor trayio zamenu a ja jednostavno izvadio osigurač i opet radi.

No kako se resava problem ja stisnem dugme gore prozora on krene gole pa spusti dole ili obrnuto to mi radi na suvozacevom.
    • Vozi: Fabia II ambiente 2009

Van mreže vojkan85

• Skoda Skup
    • Član od: Mar 2016
    • L&Ke: 2
    « Odgovor #86 poslato: Mart 08, 2018, 09:13:38 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Možda su ti zapekli prekidači. Ako možeš skini i očisti ih ako ti se motor lepo čuje i ne muči se da se podigne ili spusti.
    • Vozi: Škoda Octavia A7 Combi, 2014 godište, 1.6TDI, 77kW

Na mreži shuxx

• Style
    • Član od: Nov 2016
    • L&Ke: 7
    « Odgovor #87 poslato: Mart 09, 2018, 08:00:29 pre podne »
  • 0
  • 0
  • @ drmka

moje iskustvo sa TNG kaže, potrošnju benzina računaj na oko 0,5L / 100km, tu su ti startovi dok prebaci na TNG i povremene vožnje ( valja se oko 10% vožnje na BMB ), TNG ti troši oko 30% više od BMBa.
    Trenutnu cenu instalacije TNGa ne znam, ali ugrubo cenim da je oko 500eur sa atestom.

moja procena je da štediš 2 din / km, i da ćeš za cca 30 000km, da otplatiš investiciju od 60000din.

pa ti vidi

pozz
    • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Na mreži drmika

• Ambition
    • Član od: Jan 2017
    « Odgovor #88 poslato: Mart 13, 2018, 08:05:40 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Do sada su mi sva vozila imala plin, ovaj kad sam kupio isto sam razmisljao ugradnju plina jer 15k godišnje prelazim. Moj majsor koji mi je do tada odrzavao plin, nije bio voljan da ugradi, neke kolege su imale zajebanciju sa tim bxw motorom. Stanišić u Futogu je radio za Auto Čačak, kod njih je nesto preko 600e ugradnja. Aj i to bi pretrpeo, u međuvremeu sam razgovarao sa ljudima koji voze takve sluzbene sa gps (vozi striktno pro propisima, neteraju preko 110) pa njihove trose 6l benzina tipa kao i moja, ali plina im tera 9+l.  (ispada 1.5din/km
    I ja sam isto računao isplati mi se za tri godine, (da sam ugradio prosle bio bi na pola puta), al tu je održavanje plina, osetljiva pumpa goriva (mozda relej da je gasi). I dan danas razmisljam dal da ugradim, i da li sam se zaj. Ali opet pošto je auto često van grada točak mi uvek u gepeku.

što se prekidača prozora tiče, nisu prekidaci, isto se desava i sa vozaceve strane i sa suvozačeve, stisneš dole krene dole i predomisli se, isto je i za gore :D
    • Vozi: Fabia II ambiente 2009

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!