Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Pokazivac broja obrtaja motora  (Pročitano 156 puta)

Van mreže Zoran StancicTopic starter

• Registrovan
  • Član od: Mar 2017
  • L&Ke: 1
Pokazivac broja obrtaja motora
« poslato: Januar 05, 2019, 06:01:46 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Vozim Skodu Feliciju 2000 1,3 GLX 43kW. Pored toga sto trosi ulje i jako se oseca u kabini, od pre nekog vremena, pokazivac broja obrtaja motora poskakuje. Ranije se to desavalo povremeno. Skala poskoci ali se smiri i to je to. Sada vec nije mirna, vec non stop poskakuje, cak i kad se auto vozi duze i mirno radi,ali ona i dalje poskakuje. U cemu je problem? I koliko je opasna situacija i koliko je hitan odlazak kod majstora? Hvala unapred....
    • Vozi: Škoda Felicija 1,3 2000

Na mreži mihajloalasp

• Laurin&Klement
    • Član od: Maj 2013
    • L&Ke: 72
    Odg: Pokazivac broja obrtaja motora
    « Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2019, 07:40:37 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Losa masa na komutatoru ili je sam komutator pred kraj
    Favorit 136LS - in progress...
    Golf 4 SDI - daily

Van mreže Zoran StancicTopic starter

• Registrovan
    • Član od: Mar 2017
    • L&Ke: 1
    Odg: Pokazivac broja obrtaja motora
    « Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2019, 06:48:45 posle podne »
  • 1
  • 0
  • Hvala na odgovoru Mihajlo. Nisam cesto pored racunara, pa Vam sad odgovaram. U medjuvremenu se desilo, da mi se auto ugasio na otvorenom putu. Odslepao sam ga kod majstora, koji je promenio razvodnik paljenja. Sada auto normalno pali, normalno ide, ali se dogodilo i to da sada pokazivac broja obrtaja motora ne poskakuje, stabilan je i pokazuje broj obratja tacno kako treba. Zakljucak, promena razvodnika paljenja je otklonila i problem na pokazivacu broja obrataja motora.
    • Vozi: Škoda Felicija 1,3 2000