Autor Tema: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019  (Pročitano 15526 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Hornet

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #30 poslato: Mart 03, 2019, 08:53:30 pre podne »
Cini mi se da i nisu bas na popustu, 7561 a u Topstop kod nas u NS 7500 :B=)
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže Hornet

« Odgovor #31 poslato: Mart 03, 2019, 09:21:52 pre podne »
Ne znam kako se edituje post pa moram novi da pisem.

Evo u NS kod par vulkanizera sto se bave i prodajom guma 6500 Sava intesa uhp2. Opasno sam zagrejan gumom, kazi mi nesto vise o gumi... kolika joj je dubina sare? Koja je to uopste klasa? Niza ili nesto izmedju nize i srednje?

S obzirom da prelazim 12-13k godisnje, moze potrajati 4-5 godina :) Bojim se jednoga, negde sam procitao, ne znam kolika je istina da se brze trose od ostalih ili je laz wac1

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #32 poslato: Mart 03, 2019, 09:41:20 pre podne »
Pa odkud znam gledajuci cenu od letos doata su jefrinije , verovatno je kod svih manja cena pre sezone . Pazi tiha guma , malo meksa . Nisam je testirao bas ludacki hladno je i dalje ali dobro drzi u krivinama . Vozio sam intensa HP na renou 7 god bez problema , iskreno zato sam se odlucio na savu . Sad je jos pod goodyear , vozi je takodje drugar na cupri od 300ks . Video sam da ima ocenu A za kisu , to cu tek da testiram   :B=)

Pre save su mi bile neke atrezo sailun kinezi vrvt , njih sam dobio uz felne , ove sad uhp2 su daleko bolje . A trosenje sto sira guma brze se trosi , ali mislim da ces bar 5 godina moci da vozis bez problema bilo koju da uzmes ako se ne izivljavas sa kolima i rotiras normalno prednje zadnje  :)
« Poslednja izmena: Mart 03, 2019, 09:46:43 pre podne Buca Skoda Mladenovac »
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže Hornet

« Odgovor #33 poslato: Mart 03, 2019, 10:15:17 pre podne »
Hvala ti na detaljnijem opisu.
 Mislim da je to dovoljno, pogotovo ako si ih vozio i opet uzeo iste to dovoljno govori :)

Mislim da mi ne treba premium guma jer u mom slucaju necu osetiti neku bitnu razliku a udaranje je po dzepu za dimenzije koje trazim :B=)

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #34 poslato: Mart 03, 2019, 11:31:20 pre podne »
Vozio sam HP obicnu sava gumu , ova je UHP2 sport verzija tako da je od obicne sigurno bolja . Mislim da se neces pokajati iskreno :) . Pa ista situacija kod mene 245/40/18 sto ti kazes udaranje po dzepu za ove premium  :B=)
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže aleksandarzlatic

« Odgovor #35 poslato: Mart 03, 2019, 06:03:24 posle podne »
Ja imam letnje Sava UHP2 gume u dimenziji 225/45 R17 i mogu reći da su odlične! Prešao sam sa njima oko 25.000km u 2 letnje sezone i prezadovoljan sam, tihe su, lepo drže i na mokrom i na pesku, suvom... Odlične!
  • Vozi: Skoda Octavia A7 1.2 TSI 63kW/86HP Ambition MY2016, Revochip 129HP 215Nm

Na mreži fobia24

« Odgovor #36 poslato: Mart 03, 2019, 07:01:51 posle podne »
Daju na 6 rata Intesa karticom bez kamate. Juče sam iznuđeno morao da kupim 2 nove kleberuše, pred kraj zime. Pozdravile me rupe. Bar je felna ostala cela.

Sent from my POCOPHONE F1  

Kada razbiješ gumu ili još gore dve, stani tu, pozovi policiju da naprave zapisnik i naplati od Puteva Srbije koji umesto da održavaju puteve kradu novac u svoje džepove. Moj poznanik je udario u rupu i iscepao gumu, ali kako je žurio na posao, namontirao je rezervnu i otišao. Vratio se uveče kod rupe, vratio oštećen točak i pozvao policiju. Na kraju je dobio cenu nove gume i ako je njegova bila stara već par meseci.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Van mreže Peja

• Laurin&Klement
  • Total likes: 0
  • Ugled L&K: 40
  • "Lako ti je plitku vodu zamutiti, i budalu naljuti
« Odgovor #37 poslato: Mart 03, 2019, 08:32:01 posle podne »
Goodyear EfficientGrip Performance  bravo2
Poruka hejterima:
Jedino što možete uraditi je da mi pljunete pod prozor

Van mreže aleksandarzlatic

« Odgovor #38 poslato: Mart 03, 2019, 08:35:51 posle podne »
Kada razbiješ gumu ili još gore dve, stani tu, pozovi policiju da naprave zapisnik i naplati od Puteva Srbije koji umesto da održavaju puteve kradu novac u svoje džepove. Moj poznanik je udario u rupu i iscepao gumu, ali kako je žurio na posao, namontirao je rezervnu i otišao. Vratio se uveče kod rupe, vratio oštećen točak i pozvao policiju. Na kraju je dobio cenu nove gume i ako je njegova bila stara već par meseci.

Ja nisam dobio nista, otkacili me na keca, jedino da ih tužim... A policija je podnela krivičnu prijavu protiv odgovornih lica ali oni mene opet odbiše, JP Putevi Beograda... Lopovi...
  • Vozi: Skoda Octavia A7 1.2 TSI 63kW/86HP Ambition MY2016, Revochip 129HP 215Nm

Na mreži nidza

« Odgovor #39 poslato: Mart 03, 2019, 09:17:14 posle podne »
Razmišljao sam, ali 3 godine stara guma, svakako sam razmišljao da ih oglasim sledeće godine. Uradio bih tako da sam našao vremena, ali mnogo veći prioriteti su mi na čekanju.

Ovako će da idu 3 na oglas po ceni par, 7.5 do 8.3mm su, prodaće se.

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

Na mreži nidza

« Odgovor #40 poslato: Mart 03, 2019, 09:19:09 posle podne »
Ja nisam dobio nista, otkacili me na keca, jedino da ih tužim... A policija je podnela krivičnu prijavu protiv odgovornih lica ali oni mene opet odbiše, JP Putevi Beograda... Lopovi...
Tako je, ovde bi išla tužba i smaranje, proverio sam. Sigurno bih ih dobio, ali skuplja dara nego mera. Dve odlične nove vrlo povoljne gume su na autu, po ceni 1 Goodyear, vrhunski prošle na testovima, trebalo bi da budem zadovoljan.

Trenutno je na volanu osećaj ko da su od žvakaće gume, ali valjda ce da legnu.

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

Na mreži fobia24

« Odgovor #41 poslato: Mart 04, 2019, 03:15:50 posle podne »
Ovaj prijatelj je dobio bez problema, a znam još jednoga kome su isplatili. Ako su te odbili, ja bih ih tužio pa bi onda dobio, a oni bi sigurno pre početka spora predlagali poravnanje jer bi u slučaju spora morali platiti i sudske troškove koje si ti imao. Ima dosta advokata koji ne uzimaju ništa za zastupanje, već se naplate od njih kada dobiju spor, a naplate ti samo taksu za tužbu i eventulano za presudu. I kasnije i to dobiješ. Tako da im ja ne bih pustio jer čim nekom daju a nekom ne, znači da ni oni nemaju praksu nego idu kako gde prođe.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI
error driver

Van mreže kompresorTopic starter

« Odgovor #42 poslato: Mart 07, 2019, 03:09:50 posle podne »
Stigle gume ;). Hankook 205 55 R16. Koji je najoptimalniji pritisak?
  • Vozi: Golf 5

Na mreži slobodanalex

« Odgovor #43 poslato: Mart 07, 2019, 03:26:35 posle podne »
Trebalo bi da pise na poklopcu rezervoara.
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 170hp 2010 Ambiente + Eibach Pro Kit

Van mreže kompresorTopic starter

« Odgovor #44 poslato: Mart 07, 2019, 04:13:01 posle podne »
Sto se tice montaze, na bocnoj strani gde pise outside to znaci da taj deo ide sa spoljne strane i inside sa unutrasnje ili nema veze to.
  • Vozi: Golf 5