Google pretraga Škoda foruma

Aktivne teme [vidljive za Goste]

Tag uredjaj za ENP ne radi kroz Kodiaq šoferku Joe
[danas u 08:07:22 pre podne]

Kupovina A5 ili A7 1.4tsi petarp031
[juče u 10:21:46 posle podne]

Kodiaq - BOJA - LIMARIJA petarp031
[juče u 06:24:56 posle podne]

iskustva sa fabiom 1.2 htp 2006 god vladimir1975
[juče u 01:25:25 posle podne]

Gume skoda fabia za novi tehnicki vladimir1975
[juče u 12:35:05 posle podne]

KODIAQ - prvi servis loše iskustvo Jocalaguna
[juče u 11:41:57 pre podne]

Kupovina nove Oktavije 3: saveti, iskustva, preporuke observer
[juče u 10:00:29 pre podne]

Homokineticki Milance981
[juče u 09:56:44 pre podne]

Problem sa bravom ivanwoi
[juče u 07:46:40 pre podne]

Fabia 1.4tdi Set kvacila petarp031
[juče u 07:07:18 pre podne]

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
Pridruži se i ti - registruj se sada!

Autor Tema: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018/19  (Pročitano 4584 puta)

Na mreži Dilema

• Active
  • **
  • Član od: Dec 2018
  • L&Ke: 3
Odg: Zimske gume, saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018/19
« Odgovor #90 poslato: Januar 15, 2019, 10:08:02 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Alpin A4 sam sveo na 5-5,5mm šare. Po ivicama je bila malo više potrošena, iako gume duvam prema deklaraciji. Uvijek dok su hladne nerijetko i 0,1-0,2 bara preko preporuke.
    Alpin A4 neće niko uzimati sada, više sam htjeo istaći da sam stekao utisak da Alpin manje gubi na performansama u odnosu i Konti i Dunlop.

Čuo sam da je GY Ultragrip fenomenalna guma, ima li neko ličnih iskustava.
    Takodje hvale Kleber, kao jeftiniju varijantu.
    • Vozi: Škoda Superb 1.9 TDI Greenline

Na mreži Marjanke

• RallyeSport
    • Član od: Dec 2016
    • L&Ke: 13
    « Odgovor #91 poslato: Januar 15, 2019, 10:59:09 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Ja sam vozio gy ultra grip i za mene vrhunska guma, ali vec druge godine je pokazala poprilicno smanjene performanse.

Na mreži Karlheinz

• Administrator
    • Član od: Mar 2013
    • L&Ke: 97
    « Odgovor #92 poslato: Januar 15, 2019, 11:16:10 pre podne »
  • 0
  • 0
  • Vozio sam UltraGrip GY 7+ 15", kupio ih polovne (stare 2 god.), sa šarom oko 7,5mm, prešao sam sa njima ukupno ~35.000km za 7 zimskih sezona i spustio šaru na ~4mm. Zadnjih 2-3 zime su postajale jako loše, plića šara, iskrzale se, postale plastika, užas. Sreća prošle zime nije bilo puno snega/hladno pa sam se provukao.

Generalno, zimske ispod 5mm i starije od 5-6 godina - ne.

Međutim, ove godine opet GoodYear UltraGrip 9 (stare 2 god.), i drže odlično tj. fenomenalno u odnosu na one od prošle zime. Mekana guma, šara 7,5-8mm.
    • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

• Laurin&Klement
    • Član od: Apr 2017
    • L&Ke: 28
    « Odgovor #93 poslato: Januar 15, 2019, 03:54:50 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ove godine Fulda Kristall Montero 3 prezadovoljan , nema gde ne prolaze i meni najbitnije drze lepo na putu .
    Na ostale 2 Octavie Wintera i Eskimo to nema sta da se prica vise o njima sve je ispricano 1000 puta :D .
    Na Roomseru probao malo Barum Polaris 3 2018 dot solidna guma skroz odnos cena kvalitet kao i Eskimo .
    E sad covek je ovde skoro pominjao i hvalio Kleber Quadraxer2 allseason , stigle su mi skoro 14 inca dimenziji dot kraj 2016 , montirao na Reno Kangoo . Gume su blagi uzas , smece klasicno , zao mi je sto sam dao pare uopste na montazu i balansiranje . Auto se po snegu ne pomera , kocenje sa njima isto kao i letnja guma . Verujem da su i ostale allseason malte ne slicne . Bar ove izbegavati u sirokom luku .
    • Vozi: 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži Maksimus

• Laurin&Klement
    • Član od: Sep 2017
    • L&Ke: 33
    « Odgovor #94 poslato: Januar 15, 2019, 05:09:28 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Ja sam onim hankook winter icept bas zadovoljan,i po suvom i po snegu se ponasaju sjajno.
    Na samta feu su neke pirelli scorpio,ono leti u smece posle ove zime,ne znam cime pravdaju cenu koju traze.
    • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži klisko

• RallyeSport
    • Član od: Nov 2014
    • L&Ke: 28
    « Odgovor #95 poslato: Januar 15, 2019, 06:13:45 posle podne »
  • 0
  • 0
  • Vozio GY7+ na prethodnoj O2, sada vozim Conti 850 na O2fl, obe u 195/65R15. Po meni, GY je bio bolji. Conti umeju da budu bučne, imaju vrlo specifičan zvuk koji se javlja na novom mokrom asfaltu, već na nekih 70km/h. Srećom ne pojačava se mnogo s većom brzinom. Na snegu je nova GY bila bolja od nove Conti. Moguće da je Conti bolja na mokrom (tu je baš dobra), ali ne pamtim ni GY kao loš.
    GY je prve dve sezone na snegu bio fantastičan, treće se primetio pad ali ništa zabrinjavajuće. Četvrta je bila slična trećoj, relativno mali pad. Peta sezona je jasno stavila do znanja da je kraj blizu, primetno slabije je čupala po snegu iako je šara bila 6-7mm (malo prelazim zimi). Ušao sam i u šestu sezonu ali sam prodao auto pre snega.
    Conti ima manji pad performansi, ali je kao nova bila slabija od nove GY (doduše, sa GY nisam bio na planini, a sa Conti jesam, možda je subjektivno). Sad sam u četvrtoj sezoni, rekao bih da su tu negde, sada su kao i GY što si bile četvrte godine, možda su čak i malo bolje Conti kao 4 godine stare od GY 4 godine stare.
    • Vozi: Octavia 1.9TDI 2010

Obaveštenje za Goste

Gost, dobrodošao na škodaforumllRS. Nakon Prijavljivanja dostupno je više mogućnosti i sadržaja sa ŠKODA portala, vidljivi su skriveni linkovi i slike u punoj veličini a format prikaza je širi.
    Pridruži se i ti - registruj se sada!