Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 3 ... 10
11
Motor Menjač / Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Poslednja poruka Panta72 poslato 17. Apr, 2024. 22:25 »
I ja imam pitanje za gdin Stalkera: imam preporuku za motorno ulje Yacco Lube DE 5W30. Motor u koji bi išlo ulje je 1.6 tdi, 88kw u superbu 2017 god. Da li prihvatiti preporuku ili se zahvaliti i odbiti?                                               
12
Motor Menjač / Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Poslednja poruka paliic poslato 17. Apr, 2024. 19:13 »
Jedno pitanje za uvaženog Stalkera - šta je pandam Šelovoj masti “Shell Gadus S2 V100 3”? Može od FAM-a, NIS-a ali i od zvučnijih proizvođača, zapravo nešto što je dostupno da se kupi kod nas i u nekom razumnom pakovanju za upotrebu u domaćoj radinosti (400-800g).

Hvala unapred!!
13
Servisiranje Kvarovi Popravka / Odg: interval zamene ulja: "mokri" DSG 7
« Poslednja poruka wkobre poslato 17. Apr, 2024. 19:03 »
@Ljuba To već ne bih znao. Nisam istraživao u tom pravcu. Ali evo, moj se pakuje u drugi, a presrećan sam zbog novog saznanja da je u mint stanju  :RR)
Predpostavljam onda da se mogu naći. Kod majstora gde se radi ima još jedan na stanju, ali nije za direktnu zamenu, već mu nešto fali.
Možda @Buca Skoda Mladenovac ima bolji uvid u to?
@Zoran M Koliko sam ja upoznat, a ne tvrdim da je tačno, najbolji je DQ250, navodno bi DQ381 bio jedan od poslednjih i pouzdanih... ali svaki ima neku manu, počevši od mehatronika. Za taj drugi koji je pomenut iskreno nisam znao ni da postoji.
14
FABIA 1999-2007 / Odg: Silen blokovi
« Poslednja poruka Remark78 poslato 17. Apr, 2024. 18:02 »
Zna li neko gde mogu da se kupe kvalitetni silen blokovi prednje viljuške za Octaviu mk3?

Lemforder po mogućnosti.
15
Servisiranje Kvarovi Popravka / Odg: interval zamene ulja: "mokri" DSG 7
« Poslednja poruka Zoran M poslato 17. Apr, 2024. 17:31 »
Da li DQ381 ima nekih sličnosti sa DL382 (koji bi trebalo da se ugrađuje u Audi A4 B9). Ili preciznije da li DL382 ima iste mane kao i DQ381 :)
16
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: Menjac nece u brzinu
« Poslednja poruka Ljuba poslato 17. Apr, 2024. 16:32 »
@soneje govoris o jabucicama na krajevima sajli i to je nesto sto je na novijim modelima donekle izmenjen dizajn. Istina je da istrosena jabucica moze da napravi problem kod saltanja brzina. Mozda sam se pogresno izrazio ali sam prilicno siguran da kod vracanja sajli biraca postoji procedura u smislu da se prvo opruge zakljucaju u nategnutom polozaju, zatim se rucica menjaca,uz pomoc igle, zakljucava u svoj polozaj, zatim se birac na menjacu zakljucava, takođe iglom, u svoj polozaj. Kad je sve fiksirano, navlace se sajle, otpustaju se opruge i to bi trebalo da je fabricka postavka celog mehanizma.
17
Servisiranje Kvarovi Popravka / Odg: interval zamene ulja: "mokri" DSG 7
« Poslednja poruka Ljuba poslato 17. Apr, 2024. 16:21 »
A nasi otpadi, nudi li neko menjace?
18
KAROQ 2017 / Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Poslednja poruka Remark78 poslato 17. Apr, 2024. 15:13 »
Dobar dan,
Ako je reč o „gumenim“ delovima trapa, možda se misli na kvalitetnije izvedbe od poliuretana, poput Powerflex i Strongflex. Prodaju se i u Srbiji.

https://www.powerflex.co.uk/

https://www.strongflex.eu/

Ko u Srbiji prodaje te delove?
19
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Octavia 3 - servis trapa
« Poslednja poruka hirurg poslato 17. Apr, 2024. 14:47 »
Lamforder ili swag odlicni...
20
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: Menjac nece u brzinu
« Poslednja poruka soneje poslato 17. Apr, 2024. 13:52 »
A moze biti da je kolega soneje na dobrom tragu u smislu da kod skidanja sajli biraca na menjacu postoji procedura prilikom vracanja gde se opruge "resetuju" kako bi birac bio tacan kod "ubadanja" u brzinu.
To nije tačno da se (resetuju) sajle,ako su kako da kažem polukružne žabice na sajlama istrošene pojavio se veliki zazor i ne mogu dobro da pomeraju polugice menjača.
Stranice: 1 2 3 ... 10

Aktivne teme