Autor Tema: Naslon za ruku octavia mk1  (Pročitano 891 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže CabrioZapočeo temu

Naslon za ruku octavia mk1
« poslato: 05. Jan, 2019. 13:29 »
Da li je neko probao ugraditi naslon za ruku od Golfa 4 u Octaviu 1u?
Rekao bih da odgovara, ali nisam siguran...
Hvala.
  • Vozi: VW Golf mk1 Cabrio, Skoda Octavia VRS

Na mreži petarp031

Odg: Naslon za ruku octavia mk1
« Odgovor #1 poslato: 05. Jan, 2019. 13:52 »
Imam oba auta, nasloni su isti, moguce da se razlikuje drzac koji se kaci kod rucne, ali mi se cini da su identicni. Kod pasata 5 ima razlike. Provericu za vikend pa ti javljam.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Van mreže CabrioZapočeo temu

Odg: Naslon za ruku octavia mk1
« Odgovor #2 poslato: 05. Jan, 2019. 15:52 »
Svaka čast na brzom odgovoru, kad proveriš javljaj  :bravo: Na Pasatu se sigurno razlikuju to je provereno...
  • Vozi: VW Golf mk1 Cabrio, Skoda Octavia VRS

Van mreže marko_

Odg: Naslon za ruku octavia mk1
« Odgovor #3 poslato: 27. Jan, 2019. 20:54 »
Ako još tražiš odgovor, naslon za ruku od Golfa 4 ne odgovara.
I mene je ovo zanimalo kad sam prije nekoliko godina tražio naslon za ruku za svoju Octaviju, jer je naslon od Golfa 4 daleko lakše naći nego od Octavije.
Nasloni su skoro isti na izgled. Razlikuje se nosač naslona koji se šarafa na šasiju i koji izlazi iz plastike kroz šupljinu na plastici iza ručne kad se izvadi mali pretinac za sitnice. Razllikuje se u tom dijelu koji naliježe na šasiju. Navodno se i od Golfa 4 može prilagoditi (odsječe se dio koji smeta) ali se ja nisam usudio da to radim.
Poslije duže potrage pronašao sam jedan sa ispravnim mehanizmom za podizanje i spuštanje naslona, kod tapetara presvukao tapacirung i u ovlaštenom servisu naručio dvije plastike koje idu oko podnožja naslona.
Ako budeš kupovao polovan vodi računa da ti daju i sve šarafe koje idu uz njega jer su specifični.
  • Vozi: Škoda Octavia Combi 1.6 TDI 2015

Na mreži vlado985

Odg: Naslon za ruku octavia mk1
« Odgovor #4 poslato: 27. Jan, 2019. 21:05 »
A moze li se za Fabiu mk1 tako nesto slicno prilagoditi iz VAG koncerna ?  nisam siguran dal je za mk1 ikako fabricki dolazio naslon ?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Van mreže t.salai

Odg: Naslon za ruku octavia mk1
« Odgovor #5 poslato: 28. Jan, 2019. 06:23 »
Moze, u mene je u Fabiji kecu od Golfa naslon. Navaris 3 navojne sipke na pod auta na koje sarafis drzac naslona. Moras to uraditi jer inace da usarafis na pod, drzac pritisne sajle rucne i ne moze se rucna kocnica pomicati.  bravo2
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+



Pretraga foruma [Google]