Autor Tema: T11a, T11b dzekovi  (Pročitano 642 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MarjankeZapočeo temu

T11a, T11b dzekovi
« poslato: 20. Jan, 2019. 15:52 »
Posto sam nasao seme elektroinstalacije za grejace sedista i neke druge stvarcice, interesuje me gde se nalaze dzekovi sa oznakom t11a i t11b.

Van mreže Karlheinz

Odg: T11a, T11b dzekovi
« Odgovor #1 poslato: 09. Feb, 2019. 12:37 »
Posto nema odgovora, evo gde su kod fabia, pa neko da objasni njihovu lokaciju kod modela octavia
1. fabia
2. t11a beli zaokružen na slici, t11b crveni desno od njega?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže MarjankeZapočeo temu

Odg: T11a, T11b dzekovi
« Odgovor #2 poslato: 11. Feb, 2019. 20:10 »
Odnosno ide u ECU.
Da li je moglo sve da se tako zakomplikuje.

Hvala!

Послато са SM-J500FN  

Van mreže -nebojsa-

Odg: T11a, T11b dzekovi
« Odgovor #3 poslato: 11. Feb, 2019. 22:52 »
Naravno da mora da se zakomplikuje  :) Sve u racunar karoserije/body/BCM/BSI, kako god ga ko od proizvodjaca zvao.
Tako da svako dodavanje ili zamenu moras da "kodiras" preko originalne dijagnostike.
Na A7 je jos i gore. A slicno je i kod ostalih (relativno novijih) evropskih automobila.  :( Dobra stvar je sto se dosta opcija da ukljuciti ako su samo iskljucene/konfigurisane kao odsutne.
Za te stvari su zakon Japanci; samo ubodes odgovarajuci deo i teraj; u vecini slucajeva (izuzimajuci dizne, imobilajzere, dpf... i sl.).

Mozda moze i da se zaobidje; mogu grejaci sedista i da zaobidju fabricku instalaciju. Napajanje, original prekidaci, kablovi , releji i teraj... U sustini je slicno ugradnju maglenki verovatno.
Ja sam napravio dnevna svetla kao na FLu a opcije za to fabricki nema.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže MarjankeZapočeo temu

Odg: T11a, T11b dzekovi
« Odgovor #4 poslato: 12. Feb, 2019. 00:31 »
Najvise me muci sto imam skoro sve te instalacije lako dostupne, a ogromno je pitanje da li ce proraditi pojedine stvari. Mada msm da ecu podrzava sve gluposti, valjda su kolege inzenjeri mislili da ce biti nekih vlasnika skoda poput nas.

Van mreže -nebojsa-

Odg: T11a, T11b dzekovi
« Odgovor #5 poslato: 12. Feb, 2019. 11:44 »
Nismo mi njima ni na kraj pameti (valjda se tako kaze). Njima je prioritet proizvod kao nov, i kasnije kroz postprodaju prodaja delova.
Ovakvi kao mi sto nesto sami cackaju im nisu prioritet; a valjda je i jasno da su automobili sve kompleksniji i da bez dobre podrske u vidu manuala, dijagnostike, itd. nista ne moze da se uradi. Sto noviji model to je kompleksnije bilo kakvo dodavanje elemenata koji nisu fabricki ugradjeni.
Cesto pominjem drive2.com (ne reklamiram); ima gomila korisnih informacija iz prve ruke, zapisi vlasnika o popravkama, prepravkama, itd. Pogledaj tamo.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže MarjankeZapočeo temu

Odg: T11a, T11b dzekovi
« Odgovor #6 poslato: 12. Feb, 2019. 19:36 »
Imam etku sa nekim novim updateom, i podrzava octaviu, tako da je i tu prilicno jasno, ali hvala u svakom slucaju pogledacu. Od tebe uvek neka dobra informacija. Moramo popiti nekad.

Van mreže -nebojsa-

Odg: T11a, T11b dzekovi
« Odgovor #7 poslato: 12. Feb, 2019. 19:57 »
Imas i na briskodi temu (sa sve semom) o ugradnji grejaca sedista na A5.
https://www.briskoda.net/forums/topic/420260-retro-fitting-heated-seats/
Takodje ima i alternativnih (aftermarket) setova; sto je dobro jer moze da se iskoristi ideja (instalacija i prekidaci) aftermarket setova i originalna sedista sa grejacima (posto pretpostavljam da to imas).
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.



Pretraga foruma [Google]