Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: zamena vodene pumpe  (Pročitano 443 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zamena vodene pumpe
« poslato: Maj 01, 2019, 09:59:38 posle podne »
Pozdrav ljudi,imam jedno mozda glupo pitanje  naime vlasnik sam oktavie 2002 1,6 benz-plin. Treba da radim veliki servis  pa me zanima dali treba da menjam i vodenu pumpu? Sa istom nemam nikakvih problema, a pre  5 god kada sam kupio auto i radio veliki servis  majistor mi savetovao da nemenjam vodenu pumpu jer nemam nikakvih problema sa tim i da menjamo ukoliko procuri ili budem imao nekih problema sa pumpom a sve iz razloga jer su nove pumpe uglavnom  "mala privreda" i mozda nece biti tog kvaliteta koji je mozda unutra u motoru. (dali ga je prosto bilo mrsko da menja to neznam, inace sam promenio majstora  u medjuvremenu jer nisam  bio zadovoljan sa njim). Napominjem da  neznam kada je menjana pumpa  i prepostavljam da bi bilo pozeljno zameniti ali bih molio i za neki vas savet. Inace svake godine idem sa njim na more  i duze destinacije van Srbije. Hvala

Na mreži petarp031

Odg: zamena vodene pumpe
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2019, 10:31:59 posle podne »
Moja preporuka je da sada menjas pumpu, jer radis vec drugi veliki servis, a ista nije menjana. Moze se desiti da postojeca procuri ili jos gore raspadne se pa napravi vecu stetu nego da zamenis preventivno, iako se ista ne cuje niti auto gubi antifriz. Takodje, ako dodje do havarije, ponovo treba dati novac za menjanje iste, a to je skoro pa isti posao kao zupcenje. E sad, tacno je da vise nema pravila koju pumpu uzeti za zamenu, ja sam imao losa iskustva sa najkvalitetnijom HEPU koja je procurela nakon 25.000km, a na istom autu trenutno radi kineska BGS bez ikakvih problema vec vise od 50.000 km. Preporuka je da poslusas majstora kod izbora delova jer pretpostavljam da ce on garantovati za svoj rad. Ja recimo nemam losa iskustva sa KWP pumpama koje veoma cesto idu u continental ili INA setove, takodje SKF je ok, ali opet kazem majstor neka preporuci ili prodavac gde uzimas delove. Pozdrav

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
« Poslednja izmena: Maj 01, 2019, 10:37:21 posle podne petarp031 »
  • Vozi: Octavia RS mk1

« Odgovor #2 poslato: Maj 02, 2019, 12:04:40 pre podne »
hvala na brzom odgovoru, raspitacu se jos oko marke pumpe kod vise majstora  pa cu uraditi zamenu

Na mreži Ljahze

« Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2019, 02:22:05 posle podne »
Ako ti nesto znaci ova informacija,ja sam pre par dana radio veliki servis na SDI motoru  i uz set nisam dobio vodenu pumpu nego sam je  zasebno kupovao.AIRTEX vodena pumpa (na njoj pise da je proizvedena u Spaniji) za SDI motor kosta nepunih 4000rsd,a verujem da je slicna cena i za tvoj benzinac.To je relativno malo para u odnosu na ono sto neispravna pumpa moze da napravi,a naknadno menjanje same pumpe je je isto kao da ti majstor radi veliki sevis.Ruke skoro skuplje nego sama pumpa.
Sta od proizvodjaca uzeti je neka druga prica.

Van mreže URKE 80

« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2019, 03:15:15 posle podne »
Na moju SDI sam stavio GRAF-ovu vodenu pumpu. I izdržala je bez problema 60.000km. Pa sam ponovo stavio novu od istog proizvodjača i prešao 20.000km i prodao je tako. Tako da bi ja mogao da preporučim GRAF iz ličnog iskustva,što se tiče vodene pumpe.

Послато са Moto C уз помоћ Тапатока

• Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

« Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2019, 10:11:40 posle podne »
hvala lepo  na odgovorima, puno ste mi pomogli