Autor Tema: blokirali motorici centralne brave  (Pročitano 9218 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže selakZapočeo temu

blokirali motorici centralne brave
« poslato: 30. Okt, 2013. 18:47 »
kako da otvorim zadnja desna vrata ako mi je motoric blokiro i ne funkcionise
to jest kako da odblokiram bravu na vratima da bi mogla vrata da se otvore
« Poslednja izmena: 30. Okt, 2013. 22:33 pedja »

Van mreže milosgranice

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #1 poslato: 30. Okt, 2013. 19:12 »
Ne mogu da se otvore iznutra povlacenjem brave? Jel si probao, nije zakljucavanje dece aktivirano?
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže selakZapočeo temu

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #2 poslato: 30. Okt, 2013. 19:17 »
nemoze nikako da se otvori . skino sam tapacirung zastitu od podizaca i doso sam do motorica ali nema nikakav nacin da se mehanicki otvori  . jer je motoric izgleda povezan sa bravom ....

Van mreže milosgranice

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #3 poslato: 30. Okt, 2013. 19:24 »
Samo ta strana ne radi,proveri osigurace,dovod struje. Pipak za zakljucavanje je vezan za bravu metalnom sipkom povuci njega  na  gore tj. sipku i otkljucaj vrata i otvori. Meni su suvozaceva vrata bila bez struje al tako moze da se otkljuca i zakljuca
« Poslednja izmena: 30. Okt, 2013. 19:31 milosgranice »
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže selakZapočeo temu

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #4 poslato: 30. Okt, 2013. 19:28 »
da ali kad blokira motor onda ne moze da se povuce sipka .

Van mreže milosgranice

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #5 poslato: 30. Okt, 2013. 19:36 »
Probaj,motor je blokirao zbog mehanickog ostecenja ako ga ima, a ako nema samo struje onda moze. Javi sta je bilo cekam
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže dulefontana

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #6 poslato: 30. Okt, 2013. 23:25 »
To se i meni desava na Oktaviji isto zadnja desna. Otkljucavanjem i zakljucavanjem nekako proradi. Probaj nekako ako mozes da otkacis motoric i rkom ili srafcigerom da mrdnes mehanizam.
Kod mene postoji alarm, i kada je aktiviran i kada skinem akumulator ta vrata ostanu blokirana i nikako ne mogu da ih otvorim. Moram da zakacim aku i da otkljucam/deaktiviram alarm i onda se normalno zakljucavaju i otvaraju iz kabine

Sent from my HTC Desire X
« Poslednja izmena: 30. Okt, 2013. 23:34 dulefontana »

Van mreže bokilava

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #7 poslato: 30. Okt, 2013. 23:33 »
oktavija, ista prica zadnja desna. Meni upali ovako, lupam u predelu brave spolja i otkljucavam/zakljucavam istovremeno na dugme na daljincu, ako nemas daljinac onda neko tamo kod vozacevih vrta neka drnda a ti lupkaj.
 II varijanta par puta povuci unutrasnju kvaku i pusti je da se naglo vrati, tj da ''lupi''
i III varijanta, otvori prednja vrata, svuci gumu koja stiti zice izmedju stuba i vrata i malo tu prodzaraj.
Ovo sa gumom ne znam kako izlgeda na fabiji, al na oktaviji to moze da se odradi.

ja sam ovo zatekao izmedju stuba i vrata

Van mreže djordje cacak

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #8 poslato: 31. Okt, 2013. 09:52 »
pregledaj kablove da nisu u prekidu,svuci gumenu zastitu i povuci kablove na sredini vrata kod stuba.Prvo na jednu stranu pa na drugu,ako nijedan nije pokidan onda vrata otvori kao sto ti rece milos povuci sipku rucno.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže bokilava

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #9 poslato: 31. Okt, 2013. 12:15 »
to sa povlacenjem nece da moze :) kad povucem unutrasnju kvaku, pipak na tapaciru izadje, al cim pustim kvaku vrati se i pipak. Probao sam i da ga zadrzim ali ni tad se nista ne desi. Jednostavno brava je zakljucana

Van mreže milosgranice

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #10 poslato: 31. Okt, 2013. 17:43 »
skino sam tapacirung zastitu od podizaca i doso sam do motorica ali nema nikakav nacin da se mehanicki otvori  .
ja sam 10 dana vozio bez podizaca i tapacirunga vrata i otkljucavao i zakljucavao sam vrata sa povlacenjem sipke iako su vrata bila bez struje kao i motor za centralnu, ako je covek sve skinuo onda povuce sipku za otkljucavanje i otvora vrata 100%
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže selakZapočeo temu

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #11 poslato: 31. Okt, 2013. 17:48 »
uspeo sam. sa unutrasnje strane sam skino tapacirung i podizac stakla i onda drvenim cekicem udaro iznutra a koleka je zakljucavo i otkljucavo dok ga nije otkljuco . raskopco sam motoric i sad mehanicki moze da se zakljuca i otkljuca . staro dobro resenje ko za nekadasnje televizore udri dok ne proradi ...

Van mreže milosgranice

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #12 poslato: 31. Okt, 2013. 18:57 »
srpska univerzalna alatka CEKIC, bravo majstore >:D
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže djordje cacak

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #13 poslato: 31. Okt, 2013. 19:10 »
jesi li locirao kvar,jer si tako  samo resio 30% problema.
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže milos zemun

Odg: blokirali motorici centralne brave
« Odgovor #14 poslato: 11. Maj, 2014. 17:24 »
A gde si udarao cekicem? Ja imam isti problem, s tim sto su kod mene pop nitne pa cu morati busilicom da ih skinem i da stavim srafove. Mislio sam da cu kada dodjem do motora moci da otvorim vrata jer je pretpostavljam u njemu problem. Pre nego sto mi je crklo totalno, prvo se motor cuo da se muci i reagovao je na treci cetvrti impuls kada se otkljucava. ali ubrzo vise nista i vrata su blokirana. Ne mogu nikako da ih otvorim. Dakle gde si lupao cekicem, ne znam sta vise da radim?
  • Vozi: skoda fabia 1.4 elegance 2003



Pretraga foruma [Google]