Autor Tema: Problem sa menjacem  (Pročitano 2861 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #15 poslato: 29. Maj, 2019. 16:36 »
Dobro to je bas zanemarljivo . Ja sam svoj auto jednom vozio do maksimuma za 2 godine . Zato se razlika i ne primecuje
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže .Alex-Započeo temu

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #16 poslato: 31. Maj, 2019. 20:24 »
I naravno kao sto sam i ocekivao, majstor mi je rekao tek posle utorka da se cujemo...
  • Vozi: Skoda Octavia 1.8t 2002 Vrs

Van mreže .Alex-Započeo temu

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #17 poslato: 11. Jun, 2019. 17:01 »
Pozdrav ljudi, u subotu sam skinuo menjac sa auta i istog dana ga poslao kod majstora za menjace, danas ga je majstor otvorio. Na diferencijalu hvale dva zuba, na tanjirastom zupcaniku, i pukla su dva lezeja. Rekao je da ce da mi javi do veceras da li moze da nabavi te delove posto ih nema za moj menjac. Da li mozda neko zna gde mogu da ih nadjem i koliko bi to kostalo?
  • Vozi: Skoda Octavia 1.8t 2002 Vrs

Van mreže Bobi

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #18 poslato: 11. Jun, 2019. 17:13 »
Imaš na KupujemProdajem jedan ispravan menjač od 1.8 turbo AGU,potraži pa vidi isplati li se remont tvog ili kupovina ispravnog...
  • Vozi: Skoda Octavia MK1 1.6L MPI ' 98 benz+tng

Na mreži AcoSk

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #19 poslato: 11. Jun, 2019. 23:53 »
Ja takodje mislim da se neki od lezajeva u menjacu raspao. Svakako ne bi trebao da vozis da ne podleti pod zupcanik i zezne menjac.....
Nazalost, kao sto sam pretpostavio gore.

@.Alex-, poslacu ti pp sa brojem telefona od ljudi u Bg-u, trebalo bi da imaju te lezajeve

Van mreže .Alex-Započeo temu

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #20 poslato: 12. Jun, 2019. 00:11 »
Hvala druze. Zvacu ujutru cim zavrsim sa poslom, nadam se da cu da uspem da resim ovo.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.8t 2002 Vrs

Van mreže .Alex-Započeo temu

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #21 poslato: 12. Jun, 2019. 13:21 »
Lezajeve je naso majstor, da li neko mozda ima ili zna gde mogu da nadjem tanjirasti zupcanik i glavnu osovinu? Oznaka na srcu diferencijala je 02J 409 121 C. Nasao sam na internetu ceo diferencijal ali se razlikuje samo zadnje slovu umesto "C" je "M' ne znam da li bi to pasovalo i sta oznacava to zadnje slovo, covek trazi 20e za ceo diferencijal. Unapred zahvalan!
  • Vozi: Skoda Octavia 1.8t 2002 Vrs

Na mreži petarp031

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #22 poslato: 12. Jun, 2019. 13:24 »
Jel si zvao Dragana iz Sapca sto sam ti poslao kontakt?

Poslato sa ANE-LX1  


Van mreže .Alex-Započeo temu

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #23 poslato: 12. Jun, 2019. 14:19 »
Jesam, reko da ce da se javi ako se poklapaju zupcanici. Oni ima sa dizela i misli da su isti menjaci. Ostalo je da se proveri precnik tanjirastog zupcanika i koliko zuba ima.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.8t 2002 Vrs

Van mreže .Alex-Započeo temu

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #24 poslato: 13. Jun, 2019. 21:41 »
Samo da javi, kupio sam drugi menjac, reperacija mog bi me kostala prko 250e. Danas sam uzeo auto, sam menjacem koji sam kupio je sve ok deluje mi da je sve isto kao i na mom, inace kupio sam od golfa 4 1.8t sa oznakom dtk a moj je bio eha. Ali pojavio se novi problem, lamela mi prklizava. Na primer vozim u trcoj brzini na 3000 obrtaja stisnem gas i taman kad treba da krene da ubrzava lamela proklizi. Kad je ugrejem manje proklizava, kad je hladna mnogo vise, to ranije nije bilo, sve je bilo skroz ok. Po recima majstora nije uopste skidan set kvacila sa auta, samo je montiran menjac sa druk lagerom koji je bio vec na tom menjacu.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.8t 2002 Vrs

Van mreže -nebojsa-

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #25 poslato: 14. Jun, 2019. 22:18 »
Alal vera majstoru; demontirao menjac, zamenio a nije ni pogledao set kvacila.
Taman da sad jos jednom naplati rad. >:( :( :bravo:
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #26 poslato: 14. Jun, 2019. 22:20 »
Alal vera majstoru; demontirao menjac, zamenio a nije ni pogledao set kvacila.
Taman da sad jos jednom naplati rad. >:( :( :bravo:

Pa tako se to radi kod nas . Od cega ce ljudi da zive . Sramota
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže -nebojsa-

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #27 poslato: 14. Jun, 2019. 22:24 »
A ja budala sve mislio da to treba odmah popraviti, iz prve  =))
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže .Alex-Započeo temu

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #28 poslato: 14. Jun, 2019. 22:37 »
Ja sa mu bio napomenuo da pogleda i set kvacila, on mi je rekao da ce da pogleda ali nema razloga da bude los, i eto... U ponedeljak ujutru mi je zakazao opet skidanje menjaca i rekao je da ne trebam da mu paltim nista posto smatra da je njegova greska. Dogovor je da skine u ponedeljak ujutru i kada vidi sta se desava da narucim set kvacila. Ja sam planirao da narucim LUK set. Nudili su mi danas neki nemacki za 11.000, ali sam odusta zato sto nisam cuo za tu marku. Inace Luk je 19.200. Da li vi imate neku preporuku sto se tice proizvodjaca? I da li moze da bude mozda problem do neceg drugog? Postao sam skeptican, bas me je lose krenulo...
  • Vozi: Skoda Octavia 1.8t 2002 Vrs

Na mreži bigor

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #29 poslato: 14. Jun, 2019. 23:39 »
Najbolje da uzmes marku koja se fabricki ugradjuje u njega. To sto je skup set ne znaci obavezno da je i najbolji, sve zavisi od nabavne cijene i dilera.
Kada sam se raspitivao za svoj, ponudjeno mi je od najjeftinijeg 9000din, pa do najskupljeg 14000din za set, raspitaj se jos po radnjama jer mi se cini da je to malo jaca cijena 19000din
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ



Pretraga foruma [Google]