Autor Tema: Poliranje plastike km sata, čime?  (Pročitano 3984 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Poliranje plastike km sata, čime?
« poslato: 08. Avg, 2019. 12:11 »
Na plastici km sata mi stoje fleke, koje sam uočio pre mesecipo dana nakon servisa, koje ne uspevam da skinem ni suvom ni vlažnom krpom, ni sa malo sapuna niti vlažnom maramicom...
Ima li neka polir pasta koja je "sigurica" za poliranje ove providne i osetljive plastike?
Evo slike, fleke su u gornjoj zoni.

Da dodam, da pretpostavljam, da su fleke nastale od ulja, tj. masnih prstiju majstora koji je bio u kabini auta i drukao kočnicu (menjao sam kočiono ulje), i nehotice pipao km sat...
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže crtacrta

Odg: Poliranje plastike km sata, čime?
« Odgovor #1 poslato: 08. Avg, 2019. 12:21 »
ako je masno stavi kap deterđenta za suđe..ili čistim benzinom ..nikako aceton
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Poliranje plastike km sata, čime?
« Odgovor #2 poslato: 08. Avg, 2019. 12:46 »
Nije više masno, osušilo se odavno, mislim da je plastika oštećena jer pod prstom se oseti razlika, zato mislim da je poliranje eventualno rešenje.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži observer

Odg: Poliranje plastike km sata, čime?
« Odgovor #3 poslato: 08. Avg, 2019. 12:58 »
Ja sam svojevremeno stakla na auticima (skupljam modele 1/43) polirao standardnim stick & rope sredstvom: pastom za zube. Ne garantujem da ce pomoci ali bar ne bi trebalo da odmogne. To je slicna vrsta osetljive plastike.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži mtesic

Odg: Poliranje plastike km sata, čime?
« Odgovor #4 poslato: 08. Avg, 2019. 13:14 »
Uh kakva štetočina, šta je tamo uopšte i pipao prstima???  :( Takođe mi je neverovatno da ulje (a ne znam ni šta bi drugo mogao da ima na prstima) može tako da ošteti tu plastiku.

Inače patim od skidanja fleka u domaćinstvu po svaku cenu pa sve i svašta tretiram raznim sredstvima: Od "jačih" stvari, alkohol, čak i uljani razređivač nikada ništa nisu oštetili (recimo, ni PVC stolariju, niti štampu na plastici). Nitro razređivač i aceton (i superlepak) naravno jesu.

Sretno u poliranju, nezgodna je i lokacija i položaj, a otežava i to što je plastika relativno tanka pa ne možeš da pritisniš... Sve u svemu - i za poliranje na toj lokaciji treba imati dosta hrabrosti.

Možda ovako nešto da koristiš za obrtanje? https://www.youtube.com/watch?v=7hYAR9V5_ng
« Poslednja izmena: 08. Avg, 2019. 13:20 mtesic »
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Poliranje plastike km sata, čime?
« Odgovor #5 poslato: 08. Avg, 2019. 14:12 »
Jedino da se proba isto kao i za farove kad  se poliraju . 3m zelena pasta . Ako nece samo pastom onda malo vodene smirgle 2000 . Secam se na felicji sam davno to odradio sa smirglom , e sad na a5 je dosta finija plastika . Ako budes ka Mladenovcu dodji da probamo da sredimo

Edit: ako je nesto ulepljeno jer ne vidim dobro na slici , ja sve takve stvari vec dugi niz godina pa cak i lepak od folija skidam sa onim sredstvom za odmrzavanje stakala za zimu . Slucajno dam probao tada i odusevio se , probaj sa tim malo na krpu
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži observer

Odg: Poliranje plastike km sata, čime?
« Odgovor #6 poslato: 08. Avg, 2019. 14:26 »
Sad mi je pala na pamet jos jedna stvar: WD 40. Pre neki mesec imao sam "situaciju" sa prokisnjavanjem garaze i kapanjem zardjale vode po haubi i faru. Rdja je sadrzala i neku agresivnu hemiju pa je far poceo da se presijava po duginim bojama (kao kada se prospe ulje po vodi). Uspeo sam sa WD 40 da skinem sve tragove. Pretpostavljam da ni WD 40 ne sme dugo da se zadrzava na plastici, pa ga sto pre treba isprati vodom
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Poliranje plastike km sata, čime?
« Odgovor #7 poslato: 12. Avg, 2019. 19:24 »
Hvala na idejama, videću šta ću od toga, ne smem baš da eksperimentišem.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži DonKihot

Odg: Poliranje plastike km sata, čime?
« Odgovor #8 poslato: 12. Avg, 2019. 22:44 »
Kociono ulje je agresivno prema plastici. Mozda ne svim polimerima, ali prema nekim izuzetno. Vrlo je moguce da je ostecenje fizicko od kocionog ulja prenetog prstima...

Poslato sa EML-L29  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Na mreži djordjebg

Odg: Poliranje plastike km sata, čime?
« Odgovor #9 poslato: 13. Avg, 2019. 09:32 »
O da,  prema laku auta takodje.
Najbolje je da to pogleda neko ko se bavi profesionalno detailing-om, da ne bude veca dara nego mera.
Takodje postoji i radikalniji pristup, maska se moze odvojiti od instrument table i zameniti nekom koja je dobra. Ne postoji kao rezervni deo, ali vredi pokusati po otpadima, siguran sam da negde postoji neki neispravan sat ili sat sa engleskog vozila npr.



Pretraga foruma [Google]