Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 3592 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje48

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #105 poslato: Februar 12, 2020, 02:13:23 posle podne »
Dao sam u temi o fabiji kontakt od decka koji mi je doterao moj auto koji se pokvario u Nemackoj. Imam poverenje u njega. On inace radi p tom principu. Ti vidis oglas, porucis i on ti dotera. bravo2.  Ako ima dva auta na prikolici, dovoz po autu je od 500-600 eura za mala kola pa navise. Bojan 0606061711 bravo2
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #106 poslato: Februar 12, 2020, 03:49:19 posle podne »
Filipe slazem se , vidjao sam i ja dobrih sluzbenih ali uglavnom najbolje otkupe upravo ljudi iz te firme ili njihovi rodjaci , prijatelji . Naci dobar auto firme bez neke preporuke ili veze je mozda 1 u 1000 .
  • Vozi: Roomster TDI, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže Filip BG

« Odgovor #107 poslato: Februar 13, 2020, 08:29:32 pre podne »
Ponovo se slažemo. Ovaj put smo mi bili ti koji kupuju sa preporukom. Dispečer koji radi u toj firmi nam je dao spisak vozila, evidenciju održavanja, a onda smo otišli da ih pogledamo uživo i odaberemo jedan. Lepo je kada čovek može da bira između više automobila od kojih je više njih bilo u dobrom stanju (shodno godištu i kilometraži). Kao kada dete uđe u poslastičarnicu pa ne zna za koji kolač da se odluči. A roditelji kažu: "Može samo jedan!"
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži jabre

« Odgovor #108 poslato: Februar 13, 2020, 01:41:50 posle podne »
Ne znam dal se autor ove teme odlucio za auto i da li je ve uzeo, jeste da smo svi ljubitelji skode, ali evo npr ja sam za porodicu uzeo opel zafiru koj je idealna i komforna za sve potrebe, plus je sa 7 sedista, a za taj cenovni rang kojim raspolaze moze da nadje izuzetan primerak b serije.... Ja sam uzeo a stariju ali  u odlicnom stanju.....
A skodu evo opet tražim za sebe
  • Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Van mreže djordje48

« Odgovor #109 poslato: Februar 13, 2020, 01:52:24 posle podne »
Uuh, bolje da si uzeo turana :(

« Odgovor #110 poslato: Februar 13, 2020, 03:10:02 posle podne »
Viđam dosta Turana u gradu. Sviđa mi se taj auto. Ima sve što Srđanu treba. Gledao sam recenziju za njega i daleko mi ozbiljnije izgleda od sličnih Citroena koje sam kadgod merkao u 7 siter varijanti.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #111 poslato: Februar 13, 2020, 05:00:04 posle podne »
Uuh, bolje da si uzeo turana :(

Gotivim i ja turana , vidjao sam ih i bas dobrih i nisu im jake cene . Nek pogleda u tom pravcu malo
  • Vozi: Roomster TDI, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

« Odgovor #112 poslato: Februar 13, 2020, 05:07:51 posle podne »
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže djordje48

« Odgovor #113 poslato: Februar 13, 2020, 06:18:56 posle podne »
Kazu da je bregasta prpblematicna na zafiri. A kod citroena kazu da kais nekad prezupci :(

Van mreže plsvojo

« Odgovor #114 poslato: Februar 14, 2020, 09:20:49 pre podne »
Poštovani Srđane, nemoj da sada kloneš duhom. Može se probrati solidan porodični auto, pojaviće se. Prednost je što sadašnje auto nisi prodao pa ti hitno ne trebaju kola, jer tad se kupuje bilo šta. Pokušao sam sugerisati i u kom pravcu da ideš. Sa limuzinom više klase kao superB od 400.000km bi dobio glavobolje jer je tu mehanika na isteku resursa i za održavanje, pored ulaganja od početnih XXX evra u akumulator, gume, v-servis, trap i sl. ne može bez 50e mjesečno kada usrednjih godišnji trošak, plus eventualni kasko jer nisu česte. Samo neka se pare gomilaju za kupovinu, biće nešto sa dobrim limom, solidnog motora. Neka budu plastične ratkape, paket bez masaže i grijanja sjedišta, ali da je vozio neko normalan u inostranstvu i održavao za svoju porodicu. Pozdrav :-)
  • Vozi: 1.9 TDI

Van mreže srđan1976Topic starter

« Odgovor #115 poslato: Februar 14, 2020, 02:41:15 posle podne »
Puno vam se svima zahvaljujem na podršci i predlozima. Do sada nisam naišao na ovako drugarski i solidaran forum.
  • Vozi: Golf 2, benzin 1.3, 1986, Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže djordje48

« Odgovor #116 poslato: Februar 14, 2020, 11:04:42 posle podne »
Daleko smo bolji od micubisi i isuzu foruma ;) bravo2

« Odgovor #117 poslato: Februar 16, 2020, 09:43:08 posle podne »
Želim ti mnogo sreće u potrazi za Superbom :) Ja sam moju kupio sa oko 60.000 km, sada imam na satu 191.000 i vreme je za prodaju i kupovinu nove. Ne treba žuriti i utrčati u kupovinu nekog krša, a znajući koliko se prevaranata krije iza tekstova oglasa  " NOV, ČAŠA,SALONSKO STANJE, NOV NOV..." hvata me mučnina jer moram da oglasim moj automobil za prodaju i da nikada ne spominjem koliko sam novca uložio u nove original delove prilikom servisa jer mi niko neće verovati jer tamo neki Mile iz Niša prodaje ISTU Škodu za 400e jeftinije ....
Najbolja je kupovina automobila preko preporuke ili da uvezeš sam neku iz inostranstva, uglavnom nisam ti mnogo pomogao, ali tu smo svi kada ti zatrebamo.
  • Vozi: Skoda SuperB 1.4TSI

Na mreži petarp031

« Odgovor #118 poslato: Februar 16, 2020, 09:46:57 posle podne »
Srdjane, pogledaj oglas kolege @SuperB za skodu superb prve generacije, vredan auto za razmatranje iako je starije vozilo. Dobio bi pouzdan auto, jako lepo odrzavan za relativno malo novca.
Pozdrav
  • Vozi: Octavia RS mk1

Van mreže srđan1976Topic starter

« Odgovor #119 poslato: Februar 28, 2020, 07:44:05 pre podne »
Pozdrav dragi drugari Škodadžije!

Moram da prijavim da se ova saga okončala prilično neočekivano. Zaista sam se u ova dva-tri meseca osećao kao akter nekog najneverovatnijeg trilera punog apsolutno neočekivanih obrta i psiholoških igara. Istraživao sam poput detektiva, dobijao najkontradiktornije moguće informacije, saplitan i upućivan u pogrešnom pravcu. A pritom zaista prilično vezanih ruku u istrazi. Sto puta sam se zapitao zašto sam se pored milion drugih automobila koje je mnogo lakše proveriti ja zalepio baš za ovog, ali racionalan odgovor nije postojao.

Da konkretizujem malo ovu moju priču sa par najvažnijih detalja. Pojavilo se tu i par preprodavaca (iz iskustva sa drugih auto-foruma znam da ih ima koji i na ovaj način rade) koji su povezali moje pisanije ovde i javni oglas, sabrali dva i dva, i bili radi da pazare auto. Tad sam pribegao očajničkom blefiranju (ako pročitate moje ranije postove biće vam jasno na šta mislim) i počeo i ja da igram igru puštanja glasina, koje su izazvale opštu pometnju i karambol. Koliko sam mogao, još nekoliko puta sam proverio auto i prijavio se za licitaciju, koja je vrhunac ovog zapleta za Oskara. Unapred sam odredio da ću ići do sume od 600 hiljada dinara, i eventualno još jedan licitacioni korak od 10-20 hiljada, jer nisam želeo da zbog tih sitnih para ne kupim auto. I drugi plan je bio da nudim u poslednjem trenutku i time igram igru nerava. Naravno da ne može sve da se isplanira, mnogo toga se i samo namesti, tako je slučaj hteo da su preostala tri učesnika došla dva-tri sata ranije (ispostavilo se da su timski nastupili) i tražili mene četvrtog. Slučaj je hteo da se ja pojavim bukvalno, ali bukvalno dva minuta pred početak licitacije. Tada me jedan od njih upita da li sam za dogovor, što me je prilično izbacilo iz ravnoteže. Tu sam ja malo nervozno reagovao, ali je to možda delovalo drčno i arogantno, što je verovatno dobro. Navodno, jedan od njih hoće da kupi po početnoj ceni a da preostaloj trojici da po dvesta hiljada da odustanu. U prvi mah sam se zbunio potpuno, ali sam to odsečno odbio, kao nešto meni neprirodno, nešto čime se nikad nisam bavio. Napominjem da se sve ovo dešava bukvalno u dva minuta. Bio sam izbačen iz koloseka, ali sam se umirio i sabrao i shvatio da ako je istinita ta ponuda od tri puta po dvesta hiljada konačna cena bi bila dupla, što nije realno - tad shvatih da je to samo igra u kojoj njih trojica zajedno nastupaju. Tako i bi - samo jedan je licitirao a druga dvojica su samo statirali. Nije ih ništa koštalo jer im se kaucija vraća u slučaju da neko kupi auto. Ponudio sam 600 hiljada, taj tipus 610, i sad je došao onaj moj poslednji korak preko koga sam odlučio da neću ići i ponudio sam 620. Da je taj tipus ponudio 630 hiljada auto bi pripao njemu - ali nije - i ja kupih Superba!!! Posle sam saznao da su sva trojica iz istog grada, što je bila još jedna potvrda njihovog zajedničkog, isplaniranog nastupa. Razmišljao sam posle šta bi bilo da sam pristao na tih dvesta hiljada: pitanje da li bih ih i dobio, ili možda neke falsifikovane novčanice, pa ajde ti to posle dokaži kada su jedini svedoci - njih trojica! Čitav taj dan sam bio zbunjen, i razmišljao čak i da odustanem od kupovine i prežalim tih 400 i kusur evra kaucije koje ne bih mogao da dobijem nazad ukoliko odustanem od kupovine. Sabrao sam se, uplatio ostatak, sačekao nekoliko dana papire i poresko rešenje, i juče registrovao auto!

Naravno, jedva sam ga sinoć dovezao i parkirao jer je to svemirski brod posle Golfa dvojke koga sam jedino vozio u životu, ali polako, naučiću. :-) Najsmešnije mi je bilo što sam na svako kočenje gotovo leteo kroz šoferku, uopšte nemam osećaj. Decu sam vodio da sede u autu i bili su očarani i oduševljeni gomilom svetala i dugmića sa svih strana, a bogami i ja. :-)

Kad se malo saberem i sredim predstaviću ovog "holivudskog" Superba!

Veliki pozdrav svima, i ne zamerite na ovom dugaćkom štivu.
  • Vozi: Golf 2, benzin 1.3, 1986, Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008