Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 6171 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #75 poslato: 14. Jan, 2020. 15:57 »
Imam nove informacije. Bila je pauza zbog kraja godine i praznika, ali pre par dana sam video servisnu knjigu. Ljudi moji, i to ne jednu, nego tri servisne knjige! Auto je izgleda baš pažen i mažen. Od samog starta (kupljen u decembru 2008) ulje je menjano na 8 ili 9 hiljada, nikad preko 10 hiljada iako je to najčešće period od samo 3-4 meseca. Tri velika servisa (kaiševi, pumpe, kočnice) do sada rađena, otprilike na 100, 200 i 300 hiljada. Posebno je naglašeno još da su na 187 hiljada menjana sva 4 amortizera a na 300 hiljada silen blokovi. Drugo ništa nije upisivano u servisne  knjižice. Ne znam da li zaista ništa drugo nije rađeno ili je ove u servisu mrzelo da upisuju detalje u knjižicu, kad već to rade u nekoj svojoj bazi podataka. U prvih par godina održavan u Intersremu, potom do kraja u As servisu u Kisaču.

Iz pouzdanog, neutralnog izvora sam ponovo uveravan da je auto sve ovo vreme vozio samo jedan vozač, isključivo na međugradskim relacijama, vrlo često u inostranstvo. Vožen samo direktor, upravnik, šta li, pa je auto morao uvek da bude tip-top, cakum-pakum.

Video sam auto, samo spolja, i zaista deluje jako očuvan.

Nekako bih pre kupio ovakav auto čak i na neviđeno i bez majstora, nego sa oglasa i placeva uz čitav konzilijum majstora i pravnika.

  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #76 poslato: 14. Jan, 2020. 17:07 »
Verovatno je auto odlično održavan i verovatno nema prevarnih namera, ali to ne znači da je sve sigurno OK. Oteraj ga u neki servis da majstor posluša motor i da pregleda vozilo pa ako se čini da je sve u redu i ako si odlučio kupi i to je to.

Evo zanimljiv primer auta koji je puno prešao a izgleda odlično.

https://www.youtube.com/watch?v=1NCt758UQUU
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #77 poslato: 14. Jan, 2020. 18:24 »
Sta ce mu 3 servisne knjige ? Sve se upisuje u jednu fabricku
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Melja

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #78 poslato: 14. Jan, 2020. 18:28 »
Nije bilo mesta da stane u fabricku. Ja cu uskoro da zapocnem drugu knjigu na sledecem servisu. Sve smo listove ispucali :)

Sto se auta tice verovatno da je dobra kupovina s obzirom na takvo odrzavanje.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži slobodanalex

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #79 poslato: 14. Jan, 2020. 18:35 »
I ja imam dve, originalnu prepunjenu i novu dobijenu od ovlašćenog, njihova reklamna...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže fobia24

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #80 poslato: 14. Jan, 2020. 19:37 »
U servisnu se upisuju obicno samo servisi. Eventualne popravke ako ih ima ne. Mada, kako je auto vozen, verovatno i nije bilo nekih popravki. I tako cesta zamena ulja je danas kod skoda retkost. Taj auto je zaista dobra kupovina.

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #81 poslato: 09. Feb, 2020. 19:53 »
Molim kolege forumaše da mi preporuče nekog dobrog majstora iz Novog Sada koji bi bio voljan da pogleda auto na licu mesta i odradi dijagnostiku pomoću laptopa, ili kako to već rade. Pošto kola ne smeju nigde da se voze, u pitanju je prodaja putem licitacije. Treba mi za ponedeljak ili utorak. Sve što sam ja našao preko oglasa, ili nemaju vremena ili to ne rade. Ako ne uspem odustaću, jer i pored savršene servisne knjige dobio sam kontradiktorne informacije o realnom stanju i ne bih se baš usudio na neviđeno da ih kupim.

Hvala unapred, vi ste mi poslednja šansa.
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #82 poslato: 11. Feb, 2020. 22:14 »
Da javim novosti...

Uspeo da sredim, na kvarno, da odšlepam auto kod majstora u radionicu. Nije nimalo sjajno. Kao da je neko crtao baš tako da ljude zezne, tako se potrefilo, neverovatno. Što bi se reklo - spolja gladac, a iznutra jadac! Limarija deluje dobra, ali ima dosta nekih peckica, čak sa rđom. Ispod užas, valjda od soli, a nije pran temeljno, užas. A to niko neće videti jer se kupuje samo u viđenom stanju, na parkingu. Gume krš, samo zimske. Akumulator pri kraju. Dizne loše rezultate daju, kako se već kaže, ne razumem se.... Baš sam se deprimirao... I još dosta sitnica. Voda ulazi, ne zna se gde, našao majstor u gepeku i jednim vratima. Čudom se čudio... Baš šit, da prostite... Koliko koštaju toliko još da se uloži... Izem ti sreću i mesece čekanja i merkanja...
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #83 poslato: 11. Feb, 2020. 23:34 »
I da je samo to, nego zona sumraka, ona najžešća, Marti misterija, triler najžešći. Auto je u aprilu (valjda, ako me sećanje služi) bio u Kisaču na servisu savršen (koliko može s tom kilometražom). Šta se od tada izdešavalo, poslednjih meseci, ili čak poslednjih dana, Boga pitaj... Luda kuća!

Vama svima sa foruma hvala na dobroj volji, savetima. Ja sam laik, ali neke stvari su toliko očite kad se bolje pogledaju. Tragedija je što ostali neće biti u prilici da pogledaju kao ja.

I šlag za kraj - moj blam - uplatio sam učešće na licitaciji, 10% od cene, i to će mi propasti ako niko ne kupi. A da ne govorim razne druge troškove, čašćavanja, bar još 200 evra...

Izvinjavam se na opširnosti, i haotičnosti, ali očekivao sam mnogo a devastiran sam totalno. I što je najgore, ne mogu nikako da provalim šta se desilo. Misterija totalna, kao neki neverovatno zamršen film. Umoran sam kao konj a ne mogu da zaspim od ove zamrsotine. Neverovatno... I onda kupi kola polovna... Sa svih strana zamke najstrašnije.

Izvinjenje još jednom, i veliko hvala svima. Ostaću član, čitaću...
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #84 poslato: 11. Feb, 2020. 23:51 »
Meni je cena sumnjiva , taj auto bez se krece oko 7000+ .

Moram samo da dodam da Srbi vise nisu ludi kakva je besparica generalno . Znaju uvek sta prodaju i po kojoj ceni . Za ove sve godine rada sa automobilima nisam naisao primer da je duplo jeftiniji automobil bolji od skupljeg , na kraju ispadne da je taj jeftiniji skuplji kad se poprave sve skrivene mane . Nazalost , tako je .

Da ne bude da nisam rekao . Ne varira cena istim modelima bezveze po par hiljada evra . Nisu prodavci blesavi
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #85 poslato: 11. Feb, 2020. 23:54 »
I samo da se ogradim, da ne izvučete pogrešne zaključke - tajni šlep sam odradio maksimalno pažljivo, pošteno, sa svedocima, službenim licem da kažem... Na neku pravnu foru, ne razumem se... Kajem se, jer u životu nisam ocenu u dnevniku prepravio, ranije vreme dolaska na posao upisao... I da zlo bude veće, zagrebao sam površinu Danteovog pakla, otkrio takve mućke u tom svetu polovnjaka da se čoveku utroba prevrne.
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže djordje48

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #86 poslato: 12. Feb, 2020. 06:17 »
Za limariju se ne brini, skode imaju odlicnu limariju i sneg i so im ne moze nista. Meni je bila probijena farba do koske na par mesta na fabiji od kamnecica na autoputu na haubi ali nigde se nista nije sirilo. Kederi se zamene vrata se nasteluju. E bojim se dizni, DPF plivajuceg. To su prilicno skupi kvarovi (opet daleko jeftiniji nego kod nekih azijskih marki vozila). Nego proveri jel letva volana ok proveri da li su viljuske ok i sl. Tj stvari bitne za upravljanje, oslanjanje kocenje. Daleko bilo, to sve mora perfektno da bude.  :(

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #87 poslato: 12. Feb, 2020. 06:26 »
Ma i letva je krš, za viljuške i ne znam, toliko je toga lošeg da nisam sve ni popamtio... :(
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Na mreži observer

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #88 poslato: 12. Feb, 2020. 09:03 »
Stvarno ne bih da te nagovaram (da zelim da te nagovaram na bilo sta, nagovorio bih te da kupis moj Polo, posto ce verovatno na prodaju :) iako tebi treba veci auto) ali stvarno mislim da je bolje kupiti i najjeftiniji novi auto nego zapusten polovnjak. Polovnjake prepusti ljudima koji cesce menjaju kola i kojima nije problem da se druze sa majstorima, imaju seme, veze, prijatelje koji ce negde uskociti sa uslugom slepanja, manje popravke za dzabe i slicno. Ja to nemam i nikada nisam ni pomisljao na polovnjaka, za prvi auto sam stedeo 10 godina. Polovno se usudjujem da kupim samo bicikl. Ne znam sta sad ima na trzistu od modela sa vise prostora kakvi tebi trebaju, ali mora da postoji neka dovoljno velika Dacija Logan Van ili tako nesto.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže fobia24

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #89 poslato: 12. Feb, 2020. 10:45 »
Nema te limarije koja nece propasti od soli i kada se auto ne pere odozdo kao sluzbene sto ljude boli uvo. Pitas sta se desilo sa autom od zadnjeg servisa, pa stajao je toliko i so zapekla. Propada sve od stajanja vise nego da se vozi. Vlaga koja se uvlaci u supljine se ne susi. Taj auto verovatno podugo stoji na placu.



Pretraga foruma [Google]