Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 3220 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #90 poslato: Januar 14, 2020, 07:37:57 posle podne »
U servisnu se upisuju obicno samo servisi. Eventualne popravke ako ih ima ne. Mada, kako je auto vozen, verovatno i nije bilo nekih popravki. I tako cesta zamena ulja je danas kod skoda retkost. Taj auto je zaista dobra kupovina.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Van mreže srđan1976Topic starter

« Odgovor #91 poslato: Februar 09, 2020, 07:53:45 posle podne »
Molim kolege forumaše da mi preporuče nekog dobrog majstora iz Novog Sada koji bi bio voljan da pogleda auto na licu mesta i odradi dijagnostiku pomoću laptopa, ili kako to već rade. Pošto kola ne smeju nigde da se voze, u pitanju je prodaja putem licitacije. Treba mi za ponedeljak ili utorak. Sve što sam ja našao preko oglasa, ili nemaju vremena ili to ne rade. Ako ne uspem odustaću, jer i pored savršene servisne knjige dobio sam kontradiktorne informacije o realnom stanju i ne bih se baš usudio na neviđeno da ih kupim.

Hvala unapred, vi ste mi poslednja šansa.
  • Vozi: Golf 2, benzin 1.3, 1986, Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

« Odgovor #92 poslato: Februar 11, 2020, 10:14:44 posle podne »
Da javim novosti...

Uspeo da sredim, na kvarno, da odšlepam auto kod majstora u radionicu. Nije nimalo sjajno. Kao da je neko crtao baš tako da ljude zezne, tako se potrefilo, neverovatno. Što bi se reklo - spolja gladac, a iznutra jadac! Limarija deluje dobra, ali ima dosta nekih peckica, čak sa rđom. Ispod užas, valjda od soli, a nije pran temeljno, užas. A to niko neće videti jer se kupuje samo u viđenom stanju, na parkingu. Gume krš, samo zimske. Akumulator pri kraju. Dizne loše rezultate daju, kako se već kaže, ne razumem se.... Baš sam se deprimirao... I još dosta sitnica. Voda ulazi, ne zna se gde, našao majstor u gepeku i jednim vratima. Čudom se čudio... Baš šit, da prostite... Koliko koštaju toliko još da se uloži... Izem ti sreću i mesece čekanja i merkanja...

« Odgovor #93 poslato: Februar 11, 2020, 11:34:02 posle podne »
I da je samo to, nego zona sumraka, ona najžešća, Marti misterija, triler najžešći. Auto je u aprilu (valjda, ako me sećanje služi) bio u Kisaču na servisu savršen (koliko može s tom kilometražom). Šta se od tada izdešavalo, poslednjih meseci, ili čak poslednjih dana, Boga pitaj... Luda kuća!

Vama svima sa foruma hvala na dobroj volji, savetima. Ja sam laik, ali neke stvari su toliko očite kad se bolje pogledaju. Tragedija je što ostali neće biti u prilici da pogledaju kao ja.

I šlag za kraj - moj blam - uplatio sam učešće na licitaciji, 10% od cene, i to će mi propasti ako niko ne kupi. A da ne govorim razne druge troškove, čašćavanja, bar još 200 evra...

Izvinjavam se na opširnosti, i haotičnosti, ali očekivao sam mnogo a devastiran sam totalno. I što je najgore, ne mogu nikako da provalim šta se desilo. Misterija totalna, kao neki neverovatno zamršen film. Umoran sam kao konj a ne mogu da zaspim od ove zamrsotine. Neverovatno... I onda kupi kola polovna... Sa svih strana zamke najstrašnije.

Izvinjenje još jednom, i veliko hvala svima. Ostaću član, čitaću...

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #94 poslato: Februar 11, 2020, 11:51:31 posle podne »
Meni je cena sumnjiva , taj auto bez se krece oko 7000+ .

Moram samo da dodam da Srbi vise nisu ludi kakva je besparica generalno . Znaju uvek sta prodaju i po kojoj ceni . Za ove sve godine rada sa automobilima nisam naisao primer da je duplo jeftiniji automobil bolji od skupljeg , na kraju ispadne da je taj jeftiniji skuplji kad se poprave sve skrivene mane . Nazalost , tako je .

Da ne bude da nisam rekao . Ne varira cena istim modelima bezveze po par hiljada evra . Nisu prodavci blesavi
  • Vozi: Fabia mk1, 2 x Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

« Odgovor #95 poslato: Februar 11, 2020, 11:54:13 posle podne »
I samo da se ogradim, da ne izvučete pogrešne zaključke - tajni šlep sam odradio maksimalno pažljivo, pošteno, sa svedocima, službenim licem da kažem... Na neku pravnu foru, ne razumem se... Kajem se, jer u životu nisam ocenu u dnevniku prepravio, ranije vreme dolaska na posao upisao... I da zlo bude veće, zagrebao sam površinu Danteovog pakla, otkrio takve mućke u tom svetu polovnjaka da se čoveku utroba prevrne.

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
  • Total likes: 51
  • kad peres auto dobro zatvori vrata jer ce da curi
« Odgovor #96 poslato: Februar 12, 2020, 06:17:10 pre podne »
Za limariju se ne brini, skode imaju odlicnu limariju i sneg i so im ne moze nista. Meni je bila probijena farba do koske na par mesta na fabiji od kamnecica na autoputu na haubi ali nigde se nista nije sirilo. Kederi se zamene vrata se nasteluju. E bojim se dizni, DPF plivajuceg. To su prilicno skupi kvarovi (opet daleko jeftiniji nego kod nekih azijskih marki vozila). Nego proveri jel letva volana ok proveri da li su viljuske ok i sl. Tj stvari bitne za upravljanje, oslanjanje kocenje. Daleko bilo, to sve mora perfektno da bude.  :(
  • Vozi: SKODA SUPERB 2.0 TDI 103 KW 2015; SKODA FABIA 1.2 HTP 44 kw 2011

« Odgovor #97 poslato: Februar 12, 2020, 06:26:55 pre podne »
Ma i letva je krš, za viljuške i ne znam, toliko je toga lošeg da nisam sve ni popamtio... :(

Van mreže observer

« Odgovor #98 poslato: Februar 12, 2020, 09:03:24 pre podne »
Stvarno ne bih da te nagovaram (da zelim da te nagovaram na bilo sta, nagovorio bih te da kupis moj Polo, posto ce verovatno na prodaju :) iako tebi treba veci auto) ali stvarno mislim da je bolje kupiti i najjeftiniji novi auto nego zapusten polovnjak. Polovnjake prepusti ljudima koji cesce menjaju kola i kojima nije problem da se druze sa majstorima, imaju seme, veze, prijatelje koji ce negde uskociti sa uslugom slepanja, manje popravke za dzabe i slicno. Ja to nemam i nikada nisam ni pomisljao na polovnjaka, za prvi auto sam stedeo 10 godina. Polovno se usudjujem da kupim samo bicikl. Ne znam sta sad ima na trzistu od modela sa vise prostora kakvi tebi trebaju, ali mora da postoji neka dovoljno velika Dacija Logan Van ili tako nesto.
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže fobia24

« Odgovor #99 poslato: Februar 12, 2020, 10:45:01 pre podne »
Nema te limarije koja nece propasti od soli i kada se auto ne pere odozdo kao sluzbene sto ljude boli uvo. Pitas sta se desilo sa autom od zadnjeg servisa, pa stajao je toliko i so zapekla. Propada sve od stajanja vise nego da se vozi. Vlaga koja se uvlaci u supljine se ne susi. Taj auto verovatno podugo stoji na placu.
  • Vozi: Oktavia RS 2.0TDI

Na mreži Mihailo

« Odgovor #100 poslato: Februar 12, 2020, 12:00:36 posle podne »
I šlag za kraj - moj blam - uplatio sam učešće na licitaciji, 10% od cene, i to će mi propasti ako niko ne kupi. A da ne govorim razne druge troškove, čašćavanja, bar još 200 evra...

Mi smo porodicno u potrazi za 2 auta pukli bar po 200e(ne racunam troskove puta na neke dalje lokacije i sl) i veruj mi, svaki put mi je bilo lakse da prebolim taj novac nego da smo uzeli te aute... Na kraju bi mogli samo da placemo...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
« Odgovor #101 poslato: Februar 12, 2020, 12:50:02 posle podne »
Tuga da se neko tako ophodio prema remek delu autoindustrije kao sto je superb :(

Van mreže Filip BG

« Odgovor #102 poslato: Februar 12, 2020, 01:01:58 posle podne »
Da ne bude da nisam rekao . Ne varira cena istim modelima bezveze po par hiljada evra . Nisu prodavci blesavi
Buco, u pravu ste ovog puta, kao i mnogo puta do sada. A i u budućnosti  :)
Ipak. kada je firma prodavac nije neobično da se auto proda "ispod cene". Cene na oglasima su nerealno visoke pa kada neko kupi auto jeftinije, to deluje jeftino.
Moj drug je upravo kupio Insigniju, od firme, kojoj ništa ne fali, po ceni koju radije ne bih napisao javno. Pomislili bi ljudi da je u pitanju težak krš, a u stvari je auto direktora koji se menja jer je napunio 4 godine starosti, ne zbog nekih mana. Dakle, ima svakakvih slučajeva.

Srđane, žao mi je što je u Vašem slučaju potencijalna kupovina pošla naopako. Ali kako reče Mihailo, bolje da ste imali manji trošak radi pregleda kola, nego da ste kasnije potrošili mnogo više novca sređujući auto koji Vam se ne dopada od početka. Priča je delovala obećavajuće od starta, ali...
Neka ste živi i zdravi Vi i Vaša porodica. Biće auta. Tek smo na početku prve petoletke na čijem ćemo kraju, 2025., živeti mnogo bolje. Tada ćemo, nadam se, svi kupovati nova kola.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže djordje48

• Laurin&Klement
« Odgovor #103 poslato: Februar 12, 2020, 01:35:55 posle podne »
Insignija...popij lekic, popij lekic djordje ;) bravo2

Filipe, 2025 jedina briga ce nam biti da li da uzmemo nebo u alcantari =)) ;)

Na mreži MAKS

« Odgovor #104 poslato: Februar 12, 2020, 01:52:14 posle podne »
Bilo je obećavajuće ali.
Najbolje je kupiti proveren auto. Od poznanika , po preporuci . Ali izgleda da to nije bas uvek dobro. Ja sam i dalje ako se naravno ima para za uvoz. I naravno da je to macka u džaku. Ali ja do sdad nisam imao problema ni sa jednim uvezenim automobilom, hvala bogu. Ali kupljenim tamo i ne preko ovih nasih preprodavaca.
Znaci vidis auto i kazes coveku doteraj mi taj i taj auto. to kosta toliko i toliko . I naravno uzmi ili ostavi.

I jos jedno vrlo bitno. Moras biti svestan da uzimas polovan auto, a to moze da vuce komplikaciju a i ne mora.

Glava gore. Pa sretno ti u trazenju auta
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE