Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 6177 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srđan1976Započeo temu

Kupiti ili ne - Superb 2
« poslato: 11. Dec, 2019. 11:27 »
Dragi drugari,

Ne zamerite što odmah po prijavi na forum otvaram temu. U veliku dilemu me je bacila jedna Škoda Superb 2, 1,9 TDI, 77kw/105ks, oprema Ambition, kupljena nova u Srbiji krajem 2008. godine, prvi vlasnik, korišćena za službena putovanja u zemlji i inostranstvu (pretežno vožena na otvorenom putu), redovno servisirana u ovlašćenom servisu, sa izuzetno očuvanim enterijerom, prešla 370 hiljada km. Cena je oko 4500 evra.

Imam troje dece (4 meseca, 1,5 god i 3,5 god) pa mi treba prostran auto da na zadnju klupu primi troje dece sa dva dečja sedišta i jednim busterom. Imam velik vozački staž, ali samo s jednim automobilom - već 22 godine vozim Golfa benzinca (86. godište) i do sada sam pretežno vozio po gradu i prelazio desetak hiljada km. Sad želim kvalitetan i komforan auto, da deci priuštim putovanja po Srbiji i letovanja u Grčkoj, uz želju da me služi bar desetak godina.

Sem kvaliteta, komfora i luksuza koji krasi Superba, prednost koja me goni na kupovinu je to čuveno "prvi vlasnik, kupljen nov u Srbiji", činjenica da je redovno servisiran.

Koči me visoka kilometraža, strah od skupih kvarova svojstvenih dizelašima, i bojazan da sa svojom platom od 500 evra nisam finansijski dorastao ovom automobilu. Takođe, mogao bih da kupovinu auta odložim još za godinu i po (nećemo toliko putovati dok deca još malo ne poodrastu), ali ako smatrate da je ovo prilika koja se ne propušta - ugrabio bih je.

Svestan sam da je odluka moja, ali vas molim za sugestije i savete. Svaki ugao gledanja, i svaka pa i najbanalnija opaska je dobrodošla.

Unapred hvala!
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Na mreži observer

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #1 poslato: 11. Dec, 2019. 11:51 »
Ja ne bih. Ail to je licni stav, uvek bih pre uzeo najjeftiniji novi auto najnize moguce klase, nego neku limuzinu ali lesinu koja moze da me finansijski pokopa preko noci.

Auto kosta 4500 eur. Presao km toliku da bi u normalnoj zemlji vec odavno bio prijavljen za presu.
Odrzavanje takvog automobila trazi ozbiljne pare.

Novi Sandero je oko 9500 eur, novi Polo oko 12-13.000, auti sa 0 km. Preci ce bar 100.000 km bez kvarova. Upravo tih ocekivanih 10 godina.
Kako stojis sa kreditnom sposobnoscu? U principu sam protiv banaka i veza sa njima, ali ako je frka, vredi ove pare dati kao ucesce za kredit za novi auto (cak mozda i za Polo) i ostatak lagano otplacivati, bez puno stresa.

O velicini auta ne bih polemisao, nekada su porodice isle Peglicom na more. Jugo je vec bio konfor.

  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Maksimus

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #2 poslato: 11. Dec, 2019. 12:25 »
Covek pita za veliku porodicnu limuzinu za 4500e,predlozis mu gradski auto za 12k eura. Nije na mestu iskreno,iako razumem na sta ciljas.

Vezano za superb-taj motor jeste pozudan,auto jeste veliki i udoban,ali i tih 370k jeste veliko.
 Ja licno nemam iskustva sa vozilima na toj kilometrazi,mada nisam siguran da su bas toliko retka,vec da retko kojem stoji vise od 300k na satu.
Za 4500e mislim da je odlicna ponuda(i mk1 superb je osetno skuplji u tom godistu),nisam znao da superb 2 moze da se kupi za taj novac,bez obzira na kilometrazu.
Medjutim i ja bih licno pre trazio noviji auto C segmenta(golf klasa,polo je premali za porodicu) pre nego D segment,mislim da se moze dobiti noviji automobil sa manjom kilometrazom.

Ali ako je taj superb dobro odrzavam,nije lupan,u dobrom je stanju i nema mehanickih problema iskreno sumnjam da ce ista losije sluziti od nekog drugog iz uvoza sa "180 000km".

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #3 poslato: 11. Dec, 2019. 12:28 »
Meni je cena sumnjiva , taj auto bez se krece oko 7000+ .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži observer

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #4 poslato: 11. Dec, 2019. 12:45 »
Maksimuse, obrazložio sam svoj stav. Sa primanjima od 500 € se ne kupuje islužen auto D segmenta (pri tome ne mislim ništa loše, 500 eur je nažalost normalna plata ogromne većine poštenog sveta u našoj zemlji).
Ako ne postoji prepreka u kreditnom smislu, sa lovom od 4500 se opušteno uzima kredit za Polo, koji uopšte nije mali u poslednjoj generaciji. Sasvim je merljiv sa Golfom 4 a možda i sa "peticom".
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži petarp031

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #5 poslato: 11. Dec, 2019. 12:49 »
Superb 2 nema sa 1.9 tdi motorom koliko ja znam. Super 1 ima sa 1.9 od 101 i 130ks. Cenovno bih rekao da se radi o superb 1. Kilometraza je veoma realna, a svaki auto u tom godistu najverovatnije ima vracenu km, jer niko toliko vozilo nije uzeo da mu stoji, a narocito sa dizel motorom. Ta kilometraza nije velika i uz normalno odrzavanje moze preci i duple, pa cak i tri puta vece km. Moguce da se radi o poslednjoj seriji superb 1 koja se paralelno radila sa dvojkom, proveriti da li ima dpf i ako ima u kakvom je stanju, zavisi od trzista za koje je radnjena, neke serije najverovatnije imaju pdf.
Ja bih pregledao stanje auta, superb je ipak klasa za ostale skode, ali samo ako je dobro odrzavan nece osetiti km.
Srecno

Sent from my SM-A920F  


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #6 poslato: 11. Dec, 2019. 12:51 »
Maksimuse, obrazložio sam svoj stav. Sa primanjima od 500 € se ne kupuje islužen auto D segmenta (pri tome ne mislim ništa loše, 500 eur je nažalost normalna plata ogromne većine poštenog sveta u našoj zemlji).
Ako ne postoji prepreka u kreditnom smislu, sa lovom od 4500 se opušteno uzima kredit za Polo, koji uopšte nije mali u poslednjoj generaciji. Sasvim je merljiv sa Golfom 4 a možda i sa "peticom".

Nazalost 500e je i velika plata za normalan svet , i to uglavnom Beograd i mozda veci gradovi , ostali gradovi kada je 300e je puna kapa , i ljudi su srecni sto to imaju . Tonemo polako ali sigurno
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži petarp031

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #7 poslato: 11. Dec, 2019. 12:52 »
Pogresio sam, superb 1 1.9tdi nema dpf ni u jednoj izvedbi, a radjen je od 101 i 130 ks.
Cak sta vise, u poslednje serije jedinice isao je 2.0tdi.

Sent from my SM-A920F

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #8 poslato: 11. Dec, 2019. 12:53 »
Ima ima superb 2 sa 1.9tdi isao 2008 i 2009 , imam ih na placu . A veruj mi brza je fabia 1.4 tdi , mnogo trom auto  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži petarp031

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #9 poslato: 11. Dec, 2019. 12:54 »
Nema ni u autodati, ima 1.6 105ks. Dal je moguce da su stavljali stari motor u dvojku.

Sent from my SM-A920F  


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #10 poslato: 11. Dec, 2019. 12:55 »
Nema ni u autodati, ima 1.6 105ks. Dal je moguce da su stavljali stari motor u dvojku.

Sent from my SM-A920F

Licno ih rasturio  :)) . A autodata ima dosta propusta , pa i u a5 fl je isao 1.9tdi do 2010
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži petarp031

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #11 poslato: 11. Dec, 2019. 12:56 »
To znam i to ima i u autodati, al za superb sam mogao da se zakunem da nema 1.9

Sent from my SM-A920F  


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #12 poslato: 11. Dec, 2019. 13:00 »
To znam i to ima i u autodati, al za superb sam mogao da se zakunem da nema 1.9

Sent from my SM-A920F

Ima , komplet sve isto kao i a5 , menjac motoe agregati sve isto . Vidi na polovnim automobilima ima bar 20 komada 1.9tdi . Ali kako god taj auto nema za 4500 , mozda jedino iz neke kombinacije ili kao sto ti kazes super 1 restajling
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži petarp031

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #13 poslato: 11. Dec, 2019. 13:01 »
Sad citam na nekom domacem sajtu da su prve serije isle 1.9 105ks i sto je kasnije zamenjeno 1.6 105ks. U svakom slucaju zaobisao bih superb 2 sa tom cenom jer nema sanse za te pare uzeti takav auto da je ispravan.
Videh da ima u oglasima, moguce samo za nasa trzista. Slicno kao punto iz zastave sa tockovima 13 coli

Sent from my SM-A920F
« Poslednja izmena: 11. Dec, 2019. 13:07 petarp031 »

Van mreže djordje48

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #14 poslato: 11. Dec, 2019. 13:49 »
1.9 TDI ima u s2 def. Ali nemoj da se prevaris da je zadnja klupa na superbu mk2 a ni mk3 velika niti siroka. U cemu je tajna superba sa prostorom: tanka i mala prednja sedista i uska zadnja klupa i mali sedallni deo zadnje klupe. Ali prostora ima za noge i kolena koliko hoces, kao i prostora napred. Ali usko je za sedenje. Zadnja sedista na fabiji i superbu su skoro iste velicine

Tako da sigurno neces noci da stavis dve decija pozadi i buster izmdju njih. Za to je ipak bolji rumster ili jeti ili nesto slicno sto ima tri odvojena sedista pozadi. Mislim da je cena od 4500-5000 evra realna za 12 godina star auto te klase koji je presao tu km. Odrzavanje nije skupo sem mozda dizni i sl bravo2

Nego svaka cast za troje dece, bravo! :bravo: :bravo: :bravo:



Pretraga foruma [Google]