Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 6184 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Maksimus

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #15 poslato: 11. Dec, 2019. 15:56 »
Ovo za fabiju i superb jednostavno nije tacno.
Superb 2 ima mnogo prostora za kolena ali zbog relativno male sirine celog auta nije toliko izdasan za ramena,ali daleko od fabije.
Mk3 je vec 5cm siri i to se oseti i napred i nazad.
Za za 3 sedista nazad jeste bolja opcija mpv ili SUV model,zbog kutijastijeg dizajna(lakse za manevrisanje sa sedistem) i dizajna zadnje klupe kao 3 sedista a ne 2 definisana sedista i trece "pomocno".

@observer Razumem ja tvoj stav,ali mi ne deluje realno da se na upit o autu od 4500e daje savet za auto od 15k eura(toliko je bazni polo).

Na mreži observer

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #16 poslato: 11. Dec, 2019. 16:00 »
Da li se praviš ili ne čitaš pažljivo ili samo provociraš?
Jasno sam spomenuo kredit, nekoliko puta.

A evo koliko košta Polo na akciji - 12.990 eur.
https://stockcars.porscheinformatik.com/vw-rs/result-list?mg=046

  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži petarp031

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #17 poslato: 11. Dec, 2019. 16:25 »
Glupo je sto se mesam, ali bih se slozio sa Maksimusom. Mozda pokretac teme podize kredit i za 4500 eura, a mi mu predlazemo novo vozilo za 13.000 po porche mobility uslovima.
Moje je misljenje da svaka tema koja ima jasan upit, zahteva i takav odgovor. U prenesenom znacenju, covek je mogao postaviti upit, da li da kupi polovan stan u Boru od 80 kvadrata, a od nas bi dobio odgovor da podigne kredit i kupi tri puta skuplji stan pd 30 kvadrata nove gradnje u Beogradu.

Sent from my SM-A920F  


Van mreže fobia24

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #18 poslato: 11. Dec, 2019. 16:35 »
Ja se za tu cenu ne bih razmišljao ako je auto redovno održavan. Cena je takva zbog km, ali dizne, dpf i sve ostalo na autu koji se održava i vozi na autoputu su u boljem stanju nego automobili korišćeni po gradu sa 100.000km. O motoru ne treba govoriti, on može i milion km bez ikakvih problema, naročito na otvorenom. A za razliku u ceni do realne možeš srediti i dizne kad crknu i plivajući i da ostane. O poređenju sa dačijom novom superb polovan, ne bih komentarisao. Pa ni o pouzdanosti iste, imao sam dačiju i znam, a nove su dva puta lošije i štedelo se, samo su lepše na oko.

Van mreže Maksimus

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #19 poslato: 11. Dec, 2019. 16:51 »
Da li se praviš ili ne čitaš pažljivo ili samo provociraš?
Jasno sam spomenuo kredit, nekoliko puta.

A evo koliko košta Polo na akciji - 12.990 eur.
https://stockcars.porscheinformatik.com/vw-rs/result-list?mg=046
Citam sta pise,a da provociram tek nemam nameru,samo mi je totalno besmisleno predlagati doslovno 3 puta skuplji automobil na kredit a novac planiran za kupovinu dati za ucesce,kao da taj kredit placa neko drugi.

Na mreži MAKS

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #20 poslato: 11. Dec, 2019. 16:54 »
Kao sto vidis misljenja su ralicita. Od .................... do...............
Auto je kako vidim kupljen ovde i redovno odrzavan. To mu je najveca prednost. E sad cena . To je vec induvidualno. Svi kazu da je taj motor super i da prelazi ohoho.  Auto je vise klase i to je vec nesto posebno.
E sad nemoj izgubiti iz vida da kupujes polovan auto. Samim tim i spremi se na veca ulaganja. Jer jednostavno to je auto koji je presao toliko i toliko. Sto opet nemora nista da znaci .
I jos nesto i to ono najbitnije. CENA. Mislim tu koliko mozes da odrzavas auto.
 To nam je svima frka ali ali ti biras.
Od onoga sta se tebi svidja i sta bi ti uzeo  zbog  mogucnosti novcane naravno.

Moj kum vozi 1.5 DCI renault kangoo sa trenutnih 380.000 km. I jos nije promenio korpu i lamelu ali pocinje polako da ima sto sitinih sto krupnih problema.

Znaci da negusim vise . Ti biras i ti odlucujes. I sigurno je da za tako veliku porodicu / svaka cast / potreban prostoran auto.

Ti odlucujes i ti biras. Zato srecno i bilo ti lepo pa makar i tom superbu =)). Mala sala.
SRETNO U ODABIRU.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Hornet

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #21 poslato: 11. Dec, 2019. 17:08 »
Druže, ako ti je za utehu sad ću ti ja ispričati moju priču pa ćeš sam zaključiti šta mislim o tome :))

Ja sam 2017. dobio na nagradnoj igri 500l sakupljajući račune. Auto sam vozio koji mesec i prodao za 10k € i odmah kupio Superba starog 9 godina =)) zažalio dana nisam i opet bi uradio isto :)
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže fobia24

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #22 poslato: 11. Dec, 2019. 17:13 »
Legendo, svaka ti čast i na sreći i na odluci! bravo2

Van mreže milosgranice

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #23 poslato: 11. Dec, 2019. 17:43 »
Pogledaj servisnu istoriju, pogledaj auto, kilometraza je nebitna ako je vozen po autoputu, auto vozen u gradu sa 100hkm gradskih nije nista manje pohaban od ovog. Ako je sipana sintetika u njega mora da je dobar, ako je sipana polusuntetika onda je upitan turbo i naslage u motoru i to je po meni nepravilno odrzavanje.
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže Zarko

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #24 poslato: 11. Dec, 2019. 17:47 »
Ladno čoveku predlažete da, kupi auto koji je tri puta skuplji, a i koliko sam, shvatio ti drzue radiš u nekoj auto kući. No nebitno mislim ako znaš prvog vlasnika i da, je, redovno održavan i servisiran ja mislim da tu nema greške, jeste da ćes sigurno imati neka ulaganja u taj auto što je i normalno i da, ulaganja nisu kao u tvoj golf ili sta vec vozis, preko ovde na primer u Finskoj se piše samo godište automobila ne piše se koja je kilometraza tako da je to normalno ako se auto redovno održava i servisira da će te služiti. Ja da sam na, tvom mestu uzeo bih to bez razmišljanja.

Sent from my SM-G973F  


Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #25 poslato: 11. Dec, 2019. 17:57 »
Motor: 1.9 PD-TDI 8V turbo, (DPF*) diesel 77 kW (105 PS) @ 4000 rev., 250 Nm @ 1900 rev., SOHC, EU4

Ovo sam morao staviti u prvu poruku, da ne nagađate kakav je motor u pitanju. Podaci dobijeni sa neta ukucavanjem broja šasije konkretnog Superba.

Da li je dvojka ili ne, rečeno mi je da su dobro gledali slike sa neta, upoređivali i da je dvojka - natpis Superb se pozadi nalazi na sredini i takve stvari.

Da naglasim da o automobilu za petočlanu porodicu razmišljam ravno godinu dana, od kada sam saznao da ćemo dobiti treće dete, i da sam dosta razmišliao i o novom automobilu. Živim u zgradi, parkiram na ulici, na Grbavici na kojoj je veliki krkljanac - tu da ostavim nešto vredno 13 hiljada evra mislim da oka ne bih sklopio. Sem toga, bilo da je keš ili kredit, ja ću svakako platiti svih tih 13 hiljada evra. Mislim da je sasvim nov automobil prevelik izdatak, sem u slučaju kada bi se taj automobil nekako koristio za neki posao i bar nekako "privređivao". Razmišljao sam tad i o novom Sanderu, i o novom Loganu MCV (oba dovoljno široka na zadnjoj klupi za troje dece), ali uz cenu, od toga me je odvratilo opšte nepoverenje u trocilindrične motore i u kvalitet Dačijinih vozila. Pobedilo je stanovište bolje polovni kvalitetniji automobil nego nova Dačija. I eto, od tada sam čvrsto pri stavu da ću ipak kupiti polovan automobil.

Svestan sam takođe i činjenice da je gro automobila na placevima prešlo dva i više puta kilometara od navodnih 180000 (to im je nekako najdraža brojka).

Što se tiče širine zadnje klupe Superba 2, priznajem da nisam stigao da potražim tačan podatak na netu, a tražio sam i našao za dosta modela o kojima sam razmišljao. Ako neko tačno zna neka napiše, hvala mu. Ali jedan drugar ima takođe troje, a Superbe ima u porodici petnaestak godina, i kaže da staju dva sedišta i buster. Moj Golf dvojka je pozadi širok samo 130 cm pa malo fali da stane buster između dva dečja sedišta. Vozio bih ja Golfa i dalje jer sam ga čuvao i održavao i motor je izvrstan, ali srednji pojas na zadnjoj klupi je samo onaj kratki što ide preko butina. Tako da možemo još uvek da se smestimo svih petoro u Golfa dok se beba vozi u "jajetu" na suvozačkom sedištu kontra od smera kretanja, a supruga sedi pozadi između dva sedišta bukvalno na jednom guzu, da prostite. Zato sam rekao da možemo još neko vreme da se krpimo sa starim golfom.

O ovom razmišljam nekih nedelju dana i prilično sam se zagrejao jer sam znao za sve sem za kilometražu koju sam saznao tek juče, i zaista sam u ogromnoj dilemi.

Našao sam po temama u garaži da je mali servis za Superba recimo 8-10 hiljada dinara. To mi je prihvatljivo. Koji red veličine dostižu ti  po zlu čuveni kvarovi poput dizni, turbine, zamajca, dpf filtera? Ja imam info da su dizne 1000 evra, zamajac 600, turbina 300, možda sam nešto permutovao...
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #26 poslato: 11. Dec, 2019. 18:14 »
Ja vozim Dačiju. Mene nemoj slušati uopšte.

Održavanje dizela je generalno skuplje od održavanja benzinca uvek bilo.

Traži servisnu knjižicu na uvid, probna vožnja po gradu i na otvorenom (plati mu gorivo) , proveri da li sve radi od elektrike (podizači stakla, brisači, svetla, klima i drugo), terajte vozilo u servis (po tvom izboru) da ga majstor pogleda i stavi na dijagnostiku gde možda može videti stvarnu kilometražu. Ovo je standardna procedura kod iskusnih kupaca. Majstor može dosta stvari da utvrdi ali ne sve. Retko se dešava da vozilo ima skrivene nedostatke koji se javljaju kasnije. Kilometraža nije presudna ali starost vozila jeste. Ako je vozilo korišćeno u službene svrhe neke firme onda to baš i nije "prvi vlasnik". Vozili su ga i Kurta i Murta. Najbolji auto je firmin auto što znači da ćeš kupiti "najbolji auto". Pa eto ko razume shvatiće.

Polovne automobile kupuju tri kategorije ljudi: 1. Oni koji nikako ne mogu da kupe nov.  2. Bogati ljudi koji vole da menjaju vozila svakih par godina i nije im frka da plate bilo kakvu popravku.   3. Iskompleksirana sirotinja - 12 godina star Audi A6 pa makar nemo leba da jede.

Seti se šta je Ford rekao. Koji je najbolji auto ? Firmin ? Ne ne ...  =))

Set kvačila za Logana ph1 Valeo fabrička ugradnja oko 8.500,oo din.  ;)
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže slobodanalex

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #27 poslato: 11. Dec, 2019. 18:30 »
Superb 2, 2010, kupljen nov u srbiji, na satu 316.000 km, fabricko kvacilo i zamajac... bolje auto sa pravih 370.000km nego iz uvoza za 500.000+ km koji se prodaju kod nas sa 170.000 - 190.000km.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže fobia24

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #28 poslato: 11. Dec, 2019. 19:54 »
Nemoj plašiti čoveka visokim cenama delova u ovlašćenom, neće on ići u ovlašćeni sigurno da menja set kvačila i da dođe na red ako dođe. Pre skoro 10g sam platio malo ispod 5800 din običan uložak bravice gepeka za logana u Hit autu koja je riknula posle 3g. Ovlašćeni je skup za svaku marku. Ja sam vozio oktaviju od 209.000km na satu bez servisne istorije do 248.000km i nisam menjao set kvačila, ali dizne su došle na red. Na mazdi su mi dizne došle na red na dve šestice na manjoj km, a važe za sinonim pouzdanosti. Ako je auto vožen uglavnom na otvorenom, bio službeni ili ne, to je veliki plus. Jer ne verujem da je neko namerno samo zato što je službeni vozio 140 konstantno trećom sa ciljem da ga siluje. Gledaj auto kao i svaki polovan što bi uzimao, a održavanje za svaki auto postoji. I srećno ako se odlučiš, pa predstavi auto na forumu ako se odlučiš.

Van mreže slobodanalex

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #29 poslato: 11. Dec, 2019. 20:02 »
Na mazdi su mi dizne došle na red na dve šestice na manjoj km, a važe za sinonim pouzdanosti.

Jeste da je off ali moram...
Kod mene u firmi Mazda 6, 2.2 dizel, stara 3 godine, zakucao motor na 160.000km, garancija je do 100.000km, kazu da je ovo treca ili cetvrta Mazda sa istim problemom uglavnom popravka ce biti oko 5000€... a i pre toga vise je vremena auto provodio u servisu nego na putu...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue



Pretraga foruma [Google]