Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 6170 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #30 poslato: 11. Dec, 2019. 20:03 »
Složićemo se da ne može skup automobil biti sačinjen od jeftinih delova. Kvalitetnije vozilo znači skuplje vozilo pa time i delovi moraju biti skuplji. Nego zabuna nastaje kada se kupuju polovni automobili za mnogo manje para pa se postavi pitanje cene delova tj. održavanja. Hteo sam čoveku da natuknem nešto da razmisli. Polovan Superb može da se kupi za neke male pare ali to ne znači da je i cena održavanja niska. Održavanje ne zastareva, kao što ni neki zločini ne zastarevaju. Proganjaju te dok god imaš to vozilo. Sa druge strane, prihvatam što Đorđe kaže sa filozofijom " Pa šta i da se pokvari ? ". Popravi se po nekoj ceni i gotovo. Ne treba paničiti.

Nećemo upoređivati vozila različite cenovne klase. Sve što je skupo ima svoje razloge, ali šta je dobro za Srđana .... on zna najbolje.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #31 poslato: 11. Dec, 2019. 20:29 »
Moram samo da dodam da Srbi vise nisu ludi kakva je besparica generalno . Znaju uvek sta prodaju i po kojoj ceni . Za ove sve godine rada sa automobilima nisam naisao primer da je duplo jeftiniji automobil bolji od skupljeg , na kraju ispadne da je taj jeftiniji skuplji kad se poprave sve skrivene mane . Nazalost , tako je .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Hornet

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #32 poslato: 11. Dec, 2019. 20:33 »
mislim da za superb 2 set kvacila u kit komercu nije vise od 20 000 din sigurno a mozda i manje. Uistalom to je ladja, svaki dinar vredi za takvog lepotana bravo2

Ja sam pre 10 dana menjao komplet kvačilo. 52000 Luk-ov iz originala valjda. + Ruke 10000... Kod mog majstora ne u ovlašćenom.

Kada sam uzeo kola pre 2 godine odmah sam uradio veliki servis sa svim stvarima što se treba uraditi kada se uzima polovan auto... Cena 300€ dok u ovlašćenom 600 hteli uzeti za isti posao.

Lambda sonda mi zakucala i nju sam menjao 100€ sa rukama i to je sve što sam imao od problema sa kolima.
Ne znam kako sam prošao sa cenama ali mislim da je to to.

S obzirom da je prešao 180k to je i za očekivati što sam nabrojao to sam i znao pri kupovini.
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #33 poslato: 11. Dec, 2019. 20:54 »
  na kraju ispadne da je taj jeftiniji skuplji kad se poprave sve skrivene mane . Nazalost , tako je .

+1
Nekome se posreći sa polovnjakom a nekome ne.

  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži hakkler

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #34 poslato: 11. Dec, 2019. 23:22 »


U cemu je tajna superba sa prostorom: tanka i mala prednja sedista i uska zadnja klupa i mali sedallni deo zadnje klupe. Ali prostora ima za noge i kolena koliko hoces, kao i prostora napred.

Ali usko je za sedenje. Zadnja sedista na fabiji i superbu su skoro iste velicine

Ovo je najjači post u temi..pogotovo zadnje dvije rečenice ..tj  zadnja.

Usporedba klase auta iz B i D segmenta..lol

U S2 sam vozio jednog dvometraša koji se baš razvalio u zicu..dok drugi sa 100kg+ nije bio puno manji. Ne znam kako bi se u fabiji rastegli

On topic predlažem autoru da isproba sa cijelom familijom prije kupnje...komplet sa sjedalicama i busterom pa će dobiti najbolji dojam da li je to TO.

 S druge strane po godištu i km koje je S2 prošao neka uz dobar pregled i pripremi sa strane određenu cifru za "eventualne" popravke..kojih će biti...sigurno.




Van mreže djordje48

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #35 poslato: 12. Dec, 2019. 00:09 »
Sedalni deo klupe na fabiji mk2 i superbu mk2 identican po dimenzijama svidelo se to vama ili ne bravo2 licno sam stavljao sedalni levi deo klupe sa fabije na superb jer je meni nedeljiv sedalni deo na superbu i ne mogu da delim 1/3 prema 2/3 sedalni deo. Naslon mogu da delim. Trebalo je da prevezem jednu osobu pozadi a 2/3 sedista da spustim i uzeo sam 1/3 sedalnog dela iz fabije da ta osoba sedne.  :bravo: sirina naslona nije ista sira je kod superba. Ali je sedalni deo identican po sirini i duzini;)

Van mreže fobia24

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #36 poslato: 12. Dec, 2019. 06:13 »
Sedalni delovi je i normalno da su isti, ali kakve to veze ima sa prostorom. Pa nije superb S klasa ili majbah pa da očekujemo da se 3 odrasle osobe od plus 100kg pozadi ne smeju dodirnuti ni kada se počešu po dupetu.

On topic predlažem autoru da isproba sa cijelom familijom prije kupnje...komplet sa sjedalicama i busterom pa će dobiti najbolji dojam da li je to TO.

 

Eto dobrog pregleda, da ne pomisli čovek da će mu putnici pozadi biti podjednako udobno smešteni u fabiji i superbu. I neka sedne u neku fabiju usput ako ga ne mrzi, mene bi iskreno mrzelo jer ja kad kupujem auto nemam živaca za druženje sa oglasima mesecima. :))

Van mreže BrRista

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #37 poslato: 12. Dec, 2019. 08:22 »
Realno gledano, tj superb je manje presao nego 95% vozila sa autoplaceva. Nedavno je kolega kupio Megane 2009 sa 160 hiljada na satu da bi se ispostavilo da je presao minimum 320 hiljada. I dobar je auto, nema problema sa njim.
Mozes da racunas da je odrzavanje relativno skupo. Ni mnogo ni malo. Neki delovi jesu skupi ali se takva auta ne kvare previse. Bas sam skoro uporedjivao troskove odrzavanja na autima prema motoru, godistu, klasi ( auta koja mi vozimo) i troskovi nisu preveliki. Nema mnogo velikih kvarova, auta su sve pouzdanija. Najskuplja nam je skoda za sada za odrzavanje ali se najvise i vozi. Golf 1,9tdi, 101 ks je najzahvalniji, pasat se malo vozi, Kugu sam kupio nedavno i prijatno se iznenadio cenom servisa i nekih sitnih stvari koje sam menjao...
Pogledaj servisnu istoriju ( tj ako ima servisnu knjizicu) i sta je sve menjano. Nasi majstori su naopaki, popravljaju i menjaju sta im se kaze ( tj ono na sta im se zalis), retko koji ce da pregleda auto i predlozi stvari koje treba zameniti ako su pri izdisaju.
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Van mreže djordje48

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #38 poslato: 12. Dec, 2019. 09:21 »
Opet ne mozemo porediti cene odrzavanje superba i golfa. bravo2 Da vidimo koliko kosta odrzavanje mondea, superba, mazde 6, talismana, pasata, pezoa 508, kie optime, insignije, avensisa i sl.

Ali, ono sto znam i potpisujem, mali servis za mazdu 3 2017 godiste je 22 000 u dipemu, mali servis za superb mk3 2017 goduste je 22 000 u autocacku. Mozda neo moze da kaze od nekog majstora koliko bi kostao mali servis za ova dva modela. A nisu ista klasa, eto vidite da nema smisla voziti mazdu uopste ;)

Pri cemu ni jedan od gore navedenih automobila ne moze ni da pridje superbu po ponudi prostora. Superb nema klasu, on je svoja klasa. Mnogi ga svrsatavaju u klasu pasat i audija A4 sto nije tacno. On je vise duzi od A4 nego sto je kraci od A6, ali ocigledno da duzina vozila ovde nije bitna kad superb ima daleko vise prostora od A6, E klase i serije 5 koji mu ne mogu prici po ponudi prostora u kabini a ni po gepeku cak ni u karavanskoj verziji sem E klas T modela donekle. Odlican auto nema sta bravo2 :bravo:

Van mreže BrRista

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #39 poslato: 12. Dec, 2019. 09:35 »
Cinjenica je da je auto ogroman! Poznajem par ljudi koji voze Superb dvojku i malo je reci da su prezadovoljni.
Mali servis je najbolje raditi kod proverenog mehanicara. Cene su mnogo povoljnije. Cena materijala ( ulje, filteri) i malo preko toga za rad. Nije veliki trosak. Ja cak i sam menjam ulje i filtere kada sam raspolozen.
Problem sa ovlacenim servisima je sto umeju da ne zamene ulje ili neki filter a sve uredno naplate. Provereno iz prve ruke. Najbolje je posao proveriti majstoru kome verujete ili nadgledati sve radove.
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #40 poslato: 12. Dec, 2019. 15:22 »
Jako sam prijatno iznenađen kolegijalnošću i solidarnošću na ovom forumu. Hvala svima što su uzeli učešće u ovoj mojoj temi.

Svakako da ću čim budem u prilici proveriti sve što se može u vezi konkretnog Superba.

Ponovo sam dobio potvrdu od druga da je on svoje troje dece kad su bili mali (u sedištima) vozio u Superbu 2. Pretražih net i nađoh podatak da je širina zadnje klupe 145 cm. Pretpostavljam da je to ona veća mera, širina u laktovima. Ako neko od forumaša može da nađe podatak, ili izmeri na svom Superbu 2 - zanima me širina srednjeg sedišta zadnje klupe.
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže djordje48

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #41 poslato: 12. Dec, 2019. 17:11 »
Merim veceras slikam i saljem bravo2

Van mreže fobia24

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #42 poslato: 12. Dec, 2019. 17:26 »
Pazi, za te novce ne možeš naći auto sa više prostora od superba. Ogroman je i preveliki. Meni je sa dvoje dece i oktavija prevelika, a često idemo petoro.

Na mreži predragas

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #43 poslato: 13. Dec, 2019. 06:45 »
Srdjane, imam takodje petoclanu porodicu i imao sam slicnu dilemu kao ti,  dugo tragajuci za vecim automobilom. S obzirom da mi je prostor bio glavni prioritet, na kraju sam se odlucio za Rapida, jer ni jedan automobil par godina starosti ne daje toliko prostora kako u kabini, tako i u gepeku za manje novca, ni kod Skode, ni kod konkurencije. Nisam se pokajao i miran sam nekoliko godina. Bez problema stanu 3 sedista/bustera.
« Poslednja izmena: 13. Dec, 2019. 06:52 predragas »
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance

Na mreži Markkoni

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #44 poslato: 13. Dec, 2019. 07:21 »
Kako stanu 3 sedista u Rapid? Pa ni u Superba o kom pricamo ne mogu stati lepo 3 sedista. Imam oba kod sebe trenutno, i 3 sedista. Mogu da stanu jedino ako u jedan stavim jedno sediste, a u drugi 2. :)
Jedino da se nabiju sva 3 bez mogucnosti da se deca vezuju na normalan nacin. Ja se prebacujem na Touran sa 7 sedista kako bih mogao normalno i bezdedno decu da vozim.

Sto se pomenutog Superba tice bez obzira na predjenu kilometrazu to je super cena za taj auto, i ako bude bilonsta zapelo prodaces ga i pokvarenog za te pare ako je koliko-toliko korektan. Ukoliko je firma u pitanju, vidi sa njima da odete u neki servis na pregled, pa ako pristanu da se zameni i odradi sve sta treba, cisto manje glava da te boli. Planiraj remont turbine ako nije nikada radjen, verovatno je to prvo od skupljih stvari sto ce te snaci.

Sent from my SM-N910C



Pretraga foruma [Google]