Autor Tema: Kupiti ili ne - Superb 2  (Pročitano 6194 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #120 poslato: 28. Feb, 2020. 21:51 »
Prepuštam urednicima da slobodno obrišu ili modifikuju moje postove. Mada, možda je baš u ovakvom izvornom obliku korisno svim normalnim kupcima da znaju kakve sve opasnosti vrebaju.

Nek ostane sve , cak sta vise ova tema da se zakljuca i pinuje na vrh  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #121 poslato: 28. Feb, 2020. 21:54 »
Hvala Sale :-)

Hvala svima!

Gume su bile skroz ispustile, ali su dobre, proverio kod vulkanizera, to sam stigao da odradim jedino. Akumulator živ. Čini mi se da svako ono svetlašce, a ima ih milion, radi. Na tehničkom nisu imali nijednu zamerku, bio sam kod poznanika koji je rekao da će me pustiti iako sam šlepom dovezao prljav auto izduvanih guma, ali da će mi ukazati na nedostatke da ih ispravim zbog sebe - međutim nije ih bilo. Sutra idem u Zrenjanin da ugradim alarm kod našeg forumskog kolege, to mi je prva investicija, da mirnije spavam. Taman da ga probam na otvorenom. Kad se vratim opraću ga i slikati i predstaviti. A tokom nedelje idem na mali servis. Večeras sam ga malo probao na Subotičkom bulevaru, meni ono ide jako dobro, mada ja nisam merodavan jer ni u šta drugo u životu ne sedoh za volan sem ovog iz potpisa. :-)
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #122 poslato: 28. Feb, 2020. 21:56 »
Izmesti obavezno i obd dzek to je mala investicija , a dosta znaci .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #123 poslato: 28. Feb, 2020. 21:58 »
Imaću to u vidu, hvala Buco.
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #124 poslato: 28. Feb, 2020. 22:08 »
Imaću to u vidu, hvala Buco.

Znaju sigurno ti momci sto rade alarm , cena za to je 20-30e cisto da znas , a znaci bas 
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #125 poslato: 28. Feb, 2020. 23:57 »
Razmišljao sam posle šta bi bilo da sam pristao na tih dvesta hiljada: pitanje da li bih ih i dobio, ili možda neke falsifikovane novčanice, pa ajde ti to posle dokaži kada su jedini svedoci - njih trojica!

Samo me intrigira na koju foru su išli ti likovi. Moguće varijante:

1. Obeća da će dati 200k dinara nakon licitacije (kupovine) pa se posle pravi lud.

2. Odmah (pre licitacije) isplati Srđanu taj novac ali su falš novčanice. Iako je ovo moguće ipak
    je to dosta rizična varijanta za tog lika. Istraga bi definitivno dovela do njega i njegovih
    pajtosa i ne bi se on tako lako izvukao sa tim svedocima jer ni policija nije baš toliko glupa
    (bez obzira na viceve). Ako ima mogućnost da poseduje takvu količinu kvalitetno
    falsifikovanih novčanica bio bi pod nadzorom policije duže vreme i mogao bi da zaglavi
    ozbiljnu ćorku. Još ako ima dosije od ranije .... Policija bi morala da pronađe štampara i
    opremu za falsifikovanje.

3. Pre licitacije bude isplata sa ispravnim novčanicama ali kasnije traži novac nazad. Ovo je
    moguća varijanta. Njegov advokat bi se obratio Srđanu za koji dan i tražio novac nazad.
    Ukoliko bi Srđan odbio da vrati pare, taj lik bi tužio Srđana i dobio ga na sudu jer je novac
    stečen po nemoralnom osnovu. Nisam čuo za ovakav slučaj ali mislim da je moguće. Priča bi
    bila da je Srđan tog lika ucenjivao i tražio novac i nudio mu da odustane što bi "svedoci"
    potvrdili.

Od svih prevara kojih sam se nagledao, ova je baš interesantna ako su varijante pod 2. i 3. Ako su išli na varijantu 1. onda je to prosta prevara karakteristična za one sitne jajare. Mada je ovo ustvari najbolja varijanta ako se uspešno izvede. Mislim da bi većina ljudi na Srđanovom mestu tražila pare odmah neposredno pre licitacije.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #126 poslato: 29. Feb, 2020. 02:46 »
Slucaj iznude je malo komplikovaniji da ne ulazim u detalje , najbitnija stvar je da se uhvati na delu , tj u trenutku kada se daje novac uz predhodne ispitane/snimane pretnje itd . A kao sto i sam kazes jos gora opcija tj nemoguca sa fals novcanicama , sto retko ko bi mogao tako nesto da uradi , a jos manje bi radio za auto te cene .

Najverovatnije bi to bilo klasicno da da novac posle licitacije i onda da se pravi lud .

U svakom slucaju klasican olos od ljudi .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #127 poslato: 29. Feb, 2020. 04:48 »
Sale, ti si sjajno protumačio ove varijante 2 i 3,  nisam znao sve to, sad sam se još dodatno uplašio šta je sve moglo da me snađe. Zato i kažem da me sam Bog vodio i zaštitio u ta dva minuta. A da su me našli tih par sati ranije, kao što su hteli, napravili bi ogroman pritisak na mene, razmišljao bih samo o tome, znajući sebe znam da bih se opteretio i brinuo i ko zna kako bi se sve završilo. Možda se ne bih ni pojavio na licitaciji pa bi mi i kaucija propala. Sam Bog...

I još par izuzetno zanimljivih događaja koji su mi se desili nekoliko dana pred licitaciju. Razmišljao sam da li su neki testovi, ili znaci, ili pak puka slučajnost, ali mi tih nekoliko dana i bez tih dilema nije bilo nimalo lako jer smo svi porodično dumali i većali kupiti ili ne i slabo spavali od brige.

Par meseci ranije sam se sa jednim drugom dogovarao da uvezem auto iz Švedske i ta mogućnost je ostala aktuelna. Par dana pred licitaciju dobijem na Vajber povratnu avionsku kartu Niš-Štokholm, tuđu naravno, greškom. Naravno, odmah sam reagovao i odgovorio da su pogrešili broj. Ubili smo se tumačeći da li je to neki znak, test ili slučajnost.

Ne ispadaju mi čaše i tanjiri iz ruku, nisam taj tip, retko kad šta razbijem. Jedno jutro na poslu u kupatilu, preopterećen mislima o ovim kolima, načinim neki glup pokret rukom i srušim tešku i debelu staklenu ploču koja stoji ispod ogledala da bi se odložila neka sitnica dok se ljudi umivaju, peru ruke. Razbi se ono staklo, ja kao blesav skupljam sve golim rukama, ali na svu sreću ne posekoh se. Test, znak, ili slučajnost. Ubih se posle razmišljajući.

I treći događaj, najzanimljiviji. Izađem s posla u jednu bočnu uličicu da bih na miru mogao telefonom da razgovaram s roditeljima. Tema - kola, naravno. Svi smo bili preopterećeni i danima nismo spavali ne znajući da li da se odlučimo na kupovinu ili ne. U jednom trenu dok razgovaram s majkom, žena od oko sedamdeset godina (baš kao i moja majka) na desetak metara ispred mene skljoka se na zemlju pred mojim očima. Meni prva misao koja sinu kroz glavu beše - majka! Moja, nečija... Prekinuh razgovor, potrčah ka ženi, priđoh i pridigoh je da sedi. Ona me belo gleda nekoliko sekundi, onda se povrati i reče da je to verovatno od pritiska. Ona sedi, ja je svašta pitam - da li da zovem hitnu, nekog od njenih, da  joj vode donesem. A ona me i dalje, dok tako sedi naslonjena uz zid neke kuće, gleda kao neki vanzemaljac. Ili kao da sam ja s Marsa pao. Uz njen pristanak, pokušah da je podignem. Ona teška, pa još tako poluoklembešena, ja nepripremljen i bez iskustva, kako krenuh da je dižem tako me preseče preko leđa, ukočih se, sad ja ni da mrdnem. Dođe na naplatu sve ono silno dizanje, držanje i nosanje dece... Srećom samo sam neki mišić istegao ili neki živac uklještio pa je prošlo samo od sebe za par dana. I tako, ta žena sedi uz zid, ja čučim i ne mogu da se ispravim i podignem. I vidim mladića koji ide ulicom i zovnem ga da mi pomogne i objasnim mu šta se desilo. On se nasmeja, u stilu "đe mene nađe", i reče kako je imao saobraćajku (naravno, dodatni povod da kasnije razmišljam o svemu), mesecima bio u koritu, po banjama, itd. Sve u svemu - našla se dva kilavca da dižu kilavu babu! :-) Nekako je podigosmo i otpratismo kući, srećom pa stanuje u toj ulici, dvadesetak metara dalje. Nešto se kao zahvaljuje, nebitno, ali i dalje gleda pogubljeno, vanzemaljski.
Znak, test, ili slučajnost? Pričao sam posle mojima, i naravno danima razmišljao o ovom događaju.



  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #128 poslato: 29. Feb, 2020. 09:04 »
Iskusni prevaranti znaju jedno važno pravilo: Ne možeš prevariti poštenog čoveka.

U osnovi svake prevare jeste da ti neko ponudi da dobiješ nešto za ništa ili dobiješ mnogo za malo. Istinski pošten čovek na tako nešto ne bi pristao pa je time zaštićen od svake prevare.
Dakle, ne bi kupio ništa sa sumnjivo niskom cenom, ne bi se kockao i slično. U ovom konkretnom slučaju prodavac je trebao da bude oštećen nameštanjem licitacije, a bio bi oštećen i Srđan jer ako lik hoće da prevari prodavca, zašto ne bi prevario i Srđana. Iskustvo mi kaže da bi taj lik do kraja prevario i svoje saradnike jer ko zna šta im je obećao da učestvuju u tome a na kraju ni oni možda ništa ne bi dobili ili bi dobili 10% od obećanog. Složni prevaranti koji rade kao tim postoje samo u filmovima. U realnosti oni posle i jedni druge varaju a glavni kajmak pokupi samo jedan čovek. Prevaranti jedni druge ne mogu da prijavljuju i tuže jer su svi učestvovali u nedozvoljenim radnjama. Poštenje te je spasilo Srđane. 
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže SuperB

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #129 poslato: 01. Mar, 2020. 13:30 »
Takođe sve cestitke za nov Superb i petre brisi poruke u sanducetu ne mogu ti se slati  :)

Na mreži petarp031

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #130 poslato: 01. Mar, 2020. 15:02 »
Jesam, salji

Na mreži hakkler

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #131 poslato: 01. Mar, 2020. 19:07 »
Malo sam preskrolao ..i uz sve te cia i fbi upise ne vidim kojeg je to superba kolega kupio?
 God..km..motor..oprema?

Van mreže Hornet

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #132 poslato: 02. Mar, 2020. 06:06 »
Čestitke Srđane... Za oskara =))
Ps: obriši i ti inbox poruke :) bravo2
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Van mreže srđan1976Započeo temu

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #133 poslato: 02. Mar, 2020. 12:22 »
Evo, tek sad videh i obrisah. Izvini. Piši!
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Van mreže kompresor

Odg: Kupiti ili ne - Superb 2
« Odgovor #134 poslato: 03. Apr, 2020. 13:55 »
Srdjane ima li neka fotkica Superba. Neki utisak nakon kratkog vremena  ;)
  • Vozi: Golf 5



Pretraga foruma [Google]