Autor Tema: Baterija zamena za kljuca  (Pročitano 10085 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Super 20Započeo temu

Baterija zamena za kljuca
« poslato: 10. Feb, 2020. 21:47 »
Ne znam jer ima ovakva tema, nisam je nasao.
Moj superb je 2016g. Kada sam sinoc usao u auto na bord kompjuter pisalo je da treba da zamenim bateriju kljuca. Malo mi je cudno auto nije keyless , i obicno se auto vozi na duge relacije. Znaci niti se nesto posebno koristi kljuc niti se kljuc cuva na hladno il nesto sl. Prije na prosli auto ford focus za 7 godina (dok sam ga zamenio) kod mene nikada nije bilo potrebno promenu baterije. Sada pitam se jel stvarno je potrebno nova baterija, ili je neki program da na odredjeno vreme trazi promene baterije. Nisam primetio da slabije radi kljuc vec sasvim normalno. Mslm nije problem i da promenim bateriju, samo smatram da je bezveze ono sto pise na bord compjuter i da bih menjao za djabe. Neka iskustva?
  • Vozi: Superb

Van mreže Šiki

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #1 poslato: 10. Feb, 2020. 22:16 »
 Imate na ovom linku istu temu i vrlo zanimljive i korisne komentare... Možda nešto Vam bude od koristi...
http://forum.skodaforum.rs/octavia-2013/baterija-daljinskog-kljuca-se-brzo-prazni/msg96353/#msg96353
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Van mreže Super 20Započeo temu

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #2 poslato: 10. Feb, 2020. 23:56 »
Hvala Siki. Kada vidim druga iskustva ovo sto se kod mene javilo nakon necelih 4 godina je i OK :) Al necu da menjam bateriju dok radi pa videcu dokle ce raditi.
  • Vozi: Superb

Van mreže fobia24

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #3 poslato: 11. Feb, 2020. 07:31 »
Meni se pojavio natpis pre par dana. Posto sam na putu kolima nisam hteo da razmisljam i promenio. Auto je kupljen krajem juna 2018 i nije presao mnogo. Verovatno vise propada baterija tako nego kada se vozi stalno. Nakon zamene sve ok, a zamena baterije ni 2e.

Van mreže Super 20Započeo temu

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #4 poslato: 11. Feb, 2020. 12:22 »
Sam si je promenio? Gde si kupio bateriju?

p.s. interesantno da ti poruka za zamenu stoji u voznji. Meni pokaze to kada upalim auto i izgubi se za par sek.
  • Vozi: Superb

Van mreže fobia24

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #5 poslato: 13. Feb, 2020. 17:14 »
Zamenio je za 20 sekundi čovek u radnji koji prodaje baterije. Poruka se gasi u početku, ali sam je ja ignorisao i posle nekoliko dana je počela stalno da gori.

Van mreže Super 20Započeo temu

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #6 poslato: 14. Feb, 2020. 11:26 »
Probao sinoc sa rezervnom klucom koji nikad nisam upotrebio, poruka se nije pojavila. Znaci ipak ima nesto, nije po difolt poruka da se javlja nakon nekog vremena. Bice uskoro kod mene redovni servis za 15 dana pa verovatno cu i to odraditi.

p.s. Ja sam mislio da si sam menjao bateriju.
  • Vozi: Superb

Van mreže djordje48

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #7 poslato: 14. Feb, 2020. 12:34 »
4 god max za bateriju. Dobar brend baterije ne mora da znaci kvalitet. Moze baterija da iscuri, i da napravi karambol. Obavezno promeniti i u rezervnom kljucu. Svajcarske baterije Renata su top kad su dugmetare u pitanju, bilo za kljuc ili rucni sat, aparat za secer pritisak i sl. Ili ako imate mocnog rendzera na baterije ;)

Van mreže Šiki

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #8 poslato: 14. Feb, 2020. 23:40 »
 Super 20, nema na čemu. Izgleda da kod novijih modela zbog stalne komunikacije između daljinaca i centralne upravljačke jedinice se baterija brže troši nego kod starijih modela. Ili važi ova teorija, ili ni baterije nisu ono što su nekad bile... :( Meni npr. na fabiji(2005.godište), koju od 2016. koristi brat, i dalje radi originalna, prva fabrička baterija... Šta reći... :) 
  • Vozi: Škoda fabia 1,2 HTP Elegance-do 03. 2016, trenutno Golf 7 1,2 TSI

Van mreže SuperB

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #9 poslato: 16. Mar, 2020. 13:04 »
Sam si je promenio? Gde si kupio bateriju?

p.s. interesantno da ti poruka za zamenu stoji u voznji. Meni pokaze to kada upalim auto i izgubi se za par sek.


Barerija oznaka CR2025, cena 250-300din 2 komada ide u paketu, taman i za rezervni kljuc, npr VARTA,  menjas je sam, jednistavno i brzo.

Na mreži zoranius

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #10 poslato: 16. Mar, 2020. 14:59 »
Ali ako odete u ovlasceni servis (kao sto je rodjak sa 2 godine starom Oktavijom uradio), cena baterije je nesto oko 600din ali je usluga 1300din. Pa vi vidite.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže Super 20Započeo temu

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #11 poslato: 16. Mar, 2020. 15:12 »
Ja ne znam da menjam bateriju a i rezervnom svakako ne bih menjao.Na proslom ford focusa kojeg sam kupio nov za 6-7god dok sam ga imao nijedan put nisam mu promenio bateriju. Niti je iscurila niti bilo nekakvih problema. (ni sa kljuc koji sam koristio ni sa rezervnim). Zato mi je bilo cudno to sto mi se pojavila "lambica" za promenu nakon 4 god. Vidim nekima se javlja i ranije. Imam bivseg ucenika :) koji se bavi kljucevima izmedju ostalog i izradjuje kodirane kljuceve za sva auta pa cu njega pitati da mi promeni bateriju kada odlucim da promenim. Jos uvek pojavljuje se upozorenje za promenu al kljuc radi kao nov. Kao sto rekoh sa rezervnom kljucom ne pojavljuje se nikakvo upozorenje. Na servis koji sam radio mali servis u specijalizovani servis za VW grupaciju (ne oficijalni) pitao sam za bateriju rekli su mi da to ne rade  :o :o i da ako hocem trebam ostaviti kljuc pa da ga oni posalju kod nekog nivnog coveka bla bla... i treba nekoliko h da se ceka . Tako da teramo ovako pa videcemo do kada ce raditi :) Za dalja putovanja uzimam i rezervni kljuc da u slucaj nece da upali/otkljuca auto "glavni" kljuc.

p.s Imam i opel merivu 2007 god jos uvek je prva baterija,
  • Vozi: Superb

Van mreže SuperB

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #12 poslato: 16. Mar, 2020. 15:21 »
Meni je prilikom kupovine rezervni kljuc uzrokovao obavestenje o zameni baterije pa sam kupio u prodavnici baterija 2 baterije CR2025, zamenio za 1 min i nema vise obavestenja, a tako i na kljucu koji je Svabo koristio da znam da su oba nova. U svakom slucaju da znas da je ta zamena rutinska da te niko ne odere bezveze. A tu je i youtube da objasni proceduru menjanja. Veliki pozdrav.

Van mreže Super 20Započeo temu

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #13 poslato: 16. Jun, 2020. 19:16 »
Da pisem moja iskustva na temu. Iako bili su tu saveti da obavezno menjam baterije, sa obzirom da je kljuc radio savrseno i sa obzirom od iskustva od druga auta (ford focus 7god i meriva 13 god i nikada baterija nisu menjani) i sa obzirom da nije keyless odlucio sam da NE menjam baterije. Kljuc je radio savrseno i mogao sam da otkljucam auto iz daljine kao kada je bio nov a i hteo sam da malo eksperimentisem i vidim sta i kada ce se nesto desiti. Upozorenje se stalno palilo, u pocetku za kljuc koji redovno koristim kasnije i za kljuc koji nikada nisam upotrebio-rezervni. I tako odlucio sam da vidim dokle ce da ide tako... i vidi cudo upozorenje je nestalo. I kod rezervnog kljuca i kod kljuca koji svaki dan koristim. Neko mi je rekao da bi moglo da zeznem kljuceve sa baterijom i slicno al uopste me nije briga odlucio sam da ostavim tako i ako i do toga dodje spreman sam i 400 evra uloziti za dva nova kljuca. Iskreno 100% sam siguran da nece nista da se desi, upozorenje je nestalo sve savrseno funkcionise kako kada je bio nov auto. To je moje iskustvo i iskreno dok se ne desi da pocne slabije da otkljucava auto ne planiram nista da menjam. I nije problem u novac za baterije vec stvarno sam ubedjen da je upozorenje bezveze i da je to jos jedna stavka za koja treba se platiti novac u servisima bez potrebe. Normalno ne mora neko drugi da slusa moj savet i iskustvo al ja ostajem na taj stav. Pozdrav
  • Vozi: Superb

Van mreže Super 20Započeo temu

Odg: Baterija zamena za kljuca
« Odgovor #14 poslato: 01. Jul, 2021. 13:09 »
Nakon godina dana od poslednji moji post kljuc i dalje savrseno radi sa starom baterijom. I rezervni i onaj koji stalno upotrebljujem. Negde maj mesec se ponovo pojavilo upozorenje da se treba promeniti baterija, a posto kljuc i dalje moze da se upotrebi kao kada je bio nov ostajem na pocetnu bateriju. Upozorenje je nestalo po 2 nedelje i sve je normalno. Sve vise sam ubedjen da je ovo upozorenje teska glupost i da je to sve tako napravljeno da bi se bacalo nepotrebni novac.(nije toliko problem ni novac koliko je nepotrebno cimanje). Auto je 2016, znaci vec 5 godina star (kako samo vreme brzo leti) a kljuceve savrseno rade. Tako da siguran sam da ce oni izgurati i 10 godina sa obzirom da nisu keyless. To je to oko kljuceva moje iskustvo, ko voli neka menja baterije na upozorenje, ja necu.
  • Vozi: Superb



Pretraga foruma [Google]