Autor Tema: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020  (Pročitano 23678 puta)

0 članova i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži petarp031

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #15 poslato: 07. Mar, 2020. 21:04 »
Onda se izvinjavam.

Van mreže SuperB

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #16 poslato: 08. Mar, 2020. 07:05 »
A da li neko ima iskustva sa Pirelli Cinturato P7  Seal Inside letnjim gunama?
I da li neko ima iskustva sa kupovinom guma preko sajta autogume.rs ( vidim da inaju povoljne cene)?

Na mreži petarp031

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #17 poslato: 08. Mar, 2020. 08:39 »
Ja imam Pirelli Centurato P7 ali ne Seal Inside. Kako vidim Seal Inside je tehnologija koja u slucaju probijanja, prakticno sama zakrpi ostecenje. Bojim se samo da ta tehnologija ne pretvara gumu u veoma tvrdu jer jedina mana P7 je upravo tvrdoca i osecanja neravnina, ali opet premium guma i mora takva da bude. Inace, za moje potrebe ovo je veoma dobra guma, po kisi odlicna, na velikim temperaturama solidna, veoma precizna guma bez uvijanja, cviljenja, dobre ivice, sve mi odgovara osim cene koja je visoka u mom profilu 205 50 17, ali sam ipak odlucio da i ove godine uzmem jos 2 komada pa nek ide zivot. Recimo imao sam ponudu za kupovinu P7 Run Flat po bas ok ceni, ali sam odustao zbog dodatne tvrdoce kod RF tehnologije, zato kazem da se raspitas za Seal Inside.
Pozdrav

Van mreže markob15

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #18 poslato: 08. Mar, 2020. 18:25 »
Ja koristim kao letnji set guma Pirelli Cinturato P7/P7 Blue vec 11 godina i generalno sam zadovoljan. Nije guma koja moze da se forsira previse, ali mislim da je tako i napravljena da bude u sredini po svemu i dobro blasirana. Dobra na suvom, dobra po mokrom, dosta udobna i ne trosi se brzo ako se ne vozi previse agresivno. Mislio sam da se vratim na Continental posle dugo vremena, pa me interesuje jel ima neko iskustva sa Premium Contact 6 u dimenziji 235/40/R19 na Superbu?
  • Vozi: Škoda Superb III 2.0tdi

Na mreži Skorpion

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #19 poslato: 15. Mar, 2020. 10:14 »
Evo da spodelim da ovu godinu Goodyear izbacio nove modele za mid/budget range gume:
Fulda Eco control HP2
Sava Intensa HP2

Takodze Michelin lansirao:
BF-Goodrich Advantage Go

Dok Conty: Uniroyal RainSport 5

  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Van mreže Melja

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #20 poslato: 15. Mar, 2020. 11:23 »
Michelin energy saver kod mene, izgurale 70000 km za 4 sezone. 90% voznje je otvoren put. Videcemo da li cu promeniti prednje sa zadnjim za ovu sezonu ili menjati sve 4. Uglavnom sam zadovoljan sa Michelinom.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži Mihailo

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #21 poslato: 17. Mar, 2020. 13:25 »
Da li ima smisla ici na pilot sport 4 na 16" i na oktaviji 1.2tsi? Generalno vozim lagano, ali volim povremeno kad sam sam da testiram gume po krivinama...  :B=) U principu se lomim izmedju njih, conti pc6 i primacy 4 (ako mogu da se nadju po ceni koju je pomenuo Milos). Planiram do kraja nedelje da menjam gume, a kako trenutno nalazim na netu, ps4 je 325e, conti 285e, a primacy mi dodje best buy po Milosevoj ceni (250)... Inace ga za 300e ne bih razmatrao...

Takodje, ako neko zna gde se mogu naci povoljnije, bio bih vam zahvalan na info...  :RR)
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Na mreži Markkoni

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #22 poslato: 17. Mar, 2020. 16:27 »
Za to što tebi treba Conti PC6 je idealan.
Vidim da su u Planeti guma 310 EUR. Verovatno ima negde i povoljnije.

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #23 poslato: 24. Mar, 2020. 08:32 »
Срећна замјена зимског сета и стављање љетних гума прије овог снијега у марту свима који славе ;D

Na mreži DonKihot

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #24 poslato: 24. Mar, 2020. 08:35 »
Kakav danak plaćen neiskustvu... Baba marta ima prgavu narav, često to ljudi zaboravljaju.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Na mreži Mihailo

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #25 poslato: 24. Mar, 2020. 08:49 »
Cuo sam krajem prosle nedelje da ce biti snega, a i ova situacija sa koronom me malo bacila u rebus oko rasipanja sredstava, pa ce na kraju ostati zimske jos malo... Doduse u Valjevu se jos uvek sneg ne zadrzava na putevima...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #26 poslato: 24. Mar, 2020. 10:59 »
Ova 2 dana se vozi Audi A Peske  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže dzon

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #27 poslato: 24. Mar, 2020. 11:03 »
Treba i ja da uzmem kompletan set letnjih za oktaviju, 195/65/15, pošto sam PremiumContact 2 koje su stigle uz auto morao da bacim...

Relacije su mahom kratke (svaki dan 5-6km gradske vožnje do/od posla), na svakih par nedelja BG-Titel (140km tamo i nazad) do vikendice, mada je to sve pravo i ravno, nema nekog maltretiranja guma po krivinama. Što se tiče stila vožnje, ne vozim kao baba  :B=), mada ne maltretiram auto. Duge relacije ne vozim često, prosek mi je do sad bio ~10000km godišnje. (mada je to bilo bez vikendice, cenim da će skočiti sad)

Prva opcija su mi bile PremiumContact 6 ili Primacy 4 koje vidim da i ovde preporučujete kao dobru varijantu jer su mekše. E sad, možda bih izbegao premium gume jer mi je do pomenute vikendice delom tucanik, delom zemljani put, prijatelj nam je skoro isekao gumu na tucaniku na placu, te cenim da će manje boleti ako isečem gumu od 5-6000 umesto od 10000.

Šta bi bila neka dobra midrange varijanta? Na fabiji sam se oduševio kakva je bila Falken Sincera SN832 u manjoj 175/65/14 dimenziji, mada je i slabiji i manji auto.
Ono što sam ja video su:
  • Falken Ziex ZE310
  • Uniroyal RainExpert 3
  • Nokian Line

Mišljenja, saveti?
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Na mreži petarp031

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #28 poslato: 24. Mar, 2020. 18:24 »

  • Falken Ziex ZE310
  • Uniroyal RainExpert 3
  • Nokian Line

Mišljenja, saveti?

Mislim da neces pogresiti sta god da uzmes od navedenih. Imam Nokian Z Line, odlicna guma, za Line drugar ima na meganu i super se pokazala. Uniroyal sam vozio vise puta, odlican proizvodjac, dugar je imao na cliu i ima bas pozitivna iskustva. Falken nisam nikada testirao, ali testovi pokazuju da je vise nego dobar pneumatik.
Pozdrav

Na mreži Skorpion

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #29 poslato: 26. Mar, 2020. 12:25 »
Uniroyal RainExpert 3 vozio na Dusteru pre 2god.  Bas meka guma i brgu se pojela. Uskoro treba izaci novi model posto je konkurencija zadnje godine otisla je 2 koraka dalje.

Za ostale nemam iskustvo.

Pogledaj modele koje su ovu godinu izasli Sava,Fulda, BFGoodrich.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw



Pretraga foruma [Google]