Autor Tema: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020  (Pročitano 23662 puta)

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Mihailo

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #30 poslato: 26. Mar, 2020. 13:49 »
Ja pomenuh u prvim porukama Hankook Ventus Prime 3, koji se kotira jako visoko u svim testovima. Ne znam kako se krece cena za tvoju 195 65 r15, ali u odnosu na premium je znatno jeftiniji...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Na mreži Skorpion

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #31 poslato: 26. Mar, 2020. 14:59 »
Jesu dobri Hankook mada i oni su vec stari model i veliki minus je sta su bas bucni.

Sta se tice karakteristike spominjalo se da nemaju konstantnost u performanse a i nisu tako jeftine kako su bile pre 4 godina.

Evo lista nove modele za 2020:

https://shina.guide/press/wp-content/uploads/2020/03/shina-guide-new-summer-models-2020-list.jpg
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Na mreži AcoSk

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #32 poslato: 26. Mar, 2020. 20:29 »
Vozio sam Uniroyal RainSport 2, sad na jednom autu imam Uniroyal RainSport 3, guma je i vise nego dobra, zadovoljan sam. A po mokrom je bas ludacka, drzi bas dobro.
E sad, ne znam za RainExpert da li naginje ka ovoj sport ili na drugu stranu :)

Na mreži petarp031

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #33 poslato: 29. Mar, 2020. 22:25 »
Uniroyal RainExpert 3 vozio na Dusteru pre 2god.  Bas meka guma i brgu se pojela. Uskoro treba izaci novi model posto je konkurencija zadnje godine otisla je 2 koraka dalje.

Za ostale nemam iskustvo.

Pogledaj modele koje su ovu godinu izasli Sava,Fulda, BFGoodrich.
Mi u firmi imamo dustera i fabie. Dok fabiji promenimo jedan set, duster na istoj km potrosi dva seta guma goodyer i lassa. Deluje mi da to vozilo mnogo ljulja, nema trakciju i da glavnu ulogu preuzima guma. Recimo, primetio sam da amortizeri mnogo pre stradaju nego da drugim vozilima, cini mi se oko 100.000 maksimum da su presli a da amortizeri nisu bili za zamenu.
Kako se to vozilo ponasa na drugim pneumaticima, da li drugi proizvodjaci duze traju?

Van mreže marko nis

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #34 poslato: 01. Apr, 2020. 23:09 »
Pozdrav razmisljam da kupim nove letnje gume za Skodu Fabiu vrs mk1 i uzeo bih 17 incha dimenziju guma a izbor je izmedju ove dve gume:

1.Michelin Pilot sport 4 ili
2.Good Year Assy f1 5

Good Year assy 5 vozim vec god dana na drugom autu i mogu da kazem da su bas meke i super drze i na mokrom i na suvom nisu mnogo bucne. Uzeo sam njih jer sam pre njih vozio assy 2 i bas su se dobro pokazale.

 Michelin nisam vozio. Da li je neko vozio obe i da li moze da ih uporedi ako jeste?
  • Vozi: Skoda fabia vrs mk1

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #35 poslato: 02. Apr, 2020. 01:07 »
Pilot sport 4 kazu da je najbolja , ali ja sam goodyear fan iskreno na oba mercedesa sam samo njih imao . Moj glas za GY  bravo2
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Maksimus

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #36 poslato: 02. Apr, 2020. 01:10 »
Nisam vozio f1,jesam ps4 i ps4s. Za superba sam uzeo ps4.
Ako ti nesto znaci kad sam u radnji porucivao ps4 pitao sam za gy f1(jer su iste cene a i gy je opasno hvaljen) i rece mi prodavac da su na njih imali osetno vise reklamacija. Sta to znaci iskreno ne znam,ali definitivno ni sa jednom nema greske,vrhunske gume.

Van mreže aleksa559

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #37 poslato: 02. Apr, 2020. 18:06 »
Ljudi sta mislite o kleber 205/55 r16 dynaxer hp4 91h gumama, vidim da dosta ljudi hvale te gume?
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6 MPI 2010

Na mreži nidza

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #38 poslato: 02. Apr, 2020. 23:02 »
Pozdrav razmisljam da kupim nove letnje gume za Skodu Fabiu vrs mk1 i uzeo bih 17 incha dimenziju guma a izbor je izmedju ove dve gume:

1.Michelin Pilot sport 4 ili
2.Good Year Assy f1 5

Good Year assy 5 vozim vec god dana na drugom autu i mogu da kazem da su bas meke i super drze i na mokrom i na suvom nisu mnogo bucne. Uzeo sam njih jer sam pre njih vozio assy 2 i bas su se dobro pokazale.

 Michelin nisam vozio. Da li je neko vozio obe i da li moze da ih uporedi ako jeste?
Nisam 5 vozio, jesam ranije modele. Volim i ja GY. Trenutno vozim PS4S.

Obe gume jako dobre. GY je udobnija, ali malo manje direktna, mekša guma. PS4 je tvrđa i direktnija, a PS4S bih stavio u segment iznad, tzv UUHP, ona je još tvrđa. U tom rangu GY ima Supersport.

Nema greške ni sa jednom, vidi šta više voliš i čemu služi auto primarno.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže marko nis

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #39 poslato: 02. Apr, 2020. 23:13 »
Hvala na savetima  :) razmisljam u pravcu da svaka promena godi i bas hocu da probam te Michelin PS4 mada volim i GY ali njih sam vozio.

Verujem da te PS4S ubijaju u toj klasi. Na netu su ih dosta ishvalili cak i da su bolje od Pilot Super Sport. Mada za auto za koji uzimam PS4 ce biti pun pogodak.
  • Vozi: Skoda fabia vrs mk1

Na mreži Skorpion

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #40 poslato: 03. Apr, 2020. 14:24 »
Ljudi sta mislite o kleber 205/55 r16 dynaxer hp4 91h gumama, vidim da dosta ljudi hvale te gume?
Mozda ih hvale ali ovaj model nije se pokazao da je nesto bolji od ostali iz srednjeg segmenta gde pripada.
Ja imam zimske BF sta je klon Klebera ali oni i razbili na svi testova.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Van mreže Melja

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #41 poslato: 07. Apr, 2020. 14:19 »
Michelin energy saver kod mene, izgurale 70000 km za 4 sezone. 90% voznje je otvoren put. Videcemo da li cu promeniti prednje sa zadnjim za ovu sezonu ili menjati sve 4. Uglavnom sam zadovoljan sa Michelinom.
Ispostavlja se da je zamena prednjih i zadnjih uzaludna bila. Probao da vozim, tresu i bruje nenormalno. Kad smo pogledali gume malo detaljnije videli smo da su skroz potrosene. Pregurale su preko 800000 km, posto sam gledao servisnu knjizicu 2015 auto je imao oko 100 000 km, a sada ima 239 000.
Narucene nove Michelin Primacy 4 91V. Sutra montiramo pa nek idu i one bar 60 000 km.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži Bingodalton

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #42 poslato: 07. Apr, 2020. 16:15 »
Kako mi je auto stigao za zimskim Continental gumama, sad sam u potrazi za letnjim.

Imam par pikova gledajuci strane testove i rezultate.

1. Continental Premium Contact 6 (uvek u vrhu, nekad i pobednik)
2. Save Intensa UHP 2 (za te pare verujem najvise nudi, recimo 5. na testovima iza par najjacih)

Sto se tice GY, imam Ass3 na drugom autu i nisam odusevljen. Treba joj vremena da se ugreje, tad jeste bolja po krivinama. Prilikom ostrijeg starta proklizava. Akvaplaning dobar, ali to se vidi i iz dizajna same gume. Tako da bih promenio malo.

Jel neko stavljao 245/45 R18 umesto 235/45 R18?
Cenovno je nesto povoljnija guma, malo vise daje na udobnosti i sirina je na njenoj strani.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #43 poslato: 07. Apr, 2020. 18:52 »
Ja vozim uhp2 245/40/18 ali na felnama 8j ne 7.5 koje su fabricki na 225/45/18 (uvek sam za siru gumu ako moze da stane) . Posto su iste kao GY tacnije GY je kupio Savu slicne su sa zagrevanjem , po meni su bile best buy odnos cena kvalitet i nemam zamerke do sad . A sto se tice proklizavanja sa tom snagom prolizavace svaka .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Bingodalton

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020
« Odgovor #44 poslato: 07. Apr, 2020. 20:44 »
Na Superbu III je 18" fabricka 8J, tako da to nije problem. Malcice ce biti visi (2mm), nista strasno. Taman mogu da padnu i opruge posle da se vrati na zemlju :)
I mozda distanceri 10 ili 12mm. Sa sirom gumom pre 10mm nego 12mm, mozda i manje. Auto sa distancerima izgleda mnogo lepse.

Posto planiram i remap ove godine, ipak vise naginjem premium brendovima, nego Savi. Iako nije losa.
Ali lepa je usteda. Taman za distancere i opruge. Muka.



Pretraga foruma [Google]