Autor Tema: Skoda rapid 1.2 tsi problem sa lpg  (Pročitano 1012 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sverub1211Započeo temu

Skoda rapid 1.2 tsi problem sa lpg
« poslato: 09. Mar, 2020. 22:46 »
Pozdrav svima.
Imam pomenuti auto I druzimo se od 2013 I preko 220.000km bez ijednog problema. Zaista autic je pravi I pouzdani zvrk.

Problem koji imam desava se na plinu I to od trenutka ugradnje (preko 10.000 km)

Auto ima kratku knedlu pri dodavanju gasa, I dosta ostro reaguje kada se doda gas ili potopi pedala, tj nekako udari, nije mekano kao na bezninu.

Napominjem da je pre ugradnje promenjeno sve od struje, ociscena usisna grana I leptir gasa, ociscene benzinske dizne I sl.. Auto na benzin radi (kao I uvek) savrseno. Takodje konverzija je radjena sa BRC SDI uredjajem I nije se stedelo, kostalo je sa atestom oko 1100 eur.

Nekoliko puta je  bio na reklamaciji kod ugradjivaca plina (ovlasceni BRC servis) I jednoatavno ljudi garantuju da nije do lpg sistema niti do konverzije.

Da li ima bilo ko savet sta da radim ili u kom pravcu da idem kako bi otklonio problem?
  • Vozi: Skoda Rapid 1.2 tsi 2013 active

Na mreži petarp031

Odg: Skoda rapid 1.2 tsi problem sa lpg
« Odgovor #1 poslato: 10. Mar, 2020. 23:00 »
Pozdrav, vidim niko se ne ukljucuje u Vas problem pa eto mene, sto bi rekli u svakoj corbi mirodjija moram biti.
Ocigledno je da Vase vozilo ne radi kako treba na gasni uredjaj. TSI agregat je veoma specifican za konverziju na plin jer zbog ustede u gorivu i direktnog ubrizgavanja, vase vozilo radi u siromasnoj smesi u nekim rezimima, sto u ovom slucaju nije stetno, obzirom da je agregat tako i konstruisan. Prvobitno nije ni bila zamisao da se to vozilo moze konvertovati na gas, cak je i sam uvoznik skode imao dosta vozila koja su bila parkirana zbog problema nakon ugradnje. U poslednje 2- 3 godine problem je, moze se reci i resen, ali se sporadicno desavaju odredjene poteskoce kod zahtevnijih vozaca. Ono sto znam iz prakse, obzirom da imam drugara koji ima 1.8tsi, a inace se bavi ugradnjom plina, ima problema i mora se eksperimentisati sa vise uredjaja kako bi dosli do idealnog, a idealni uredjaj i najbolji za vase vozilo je tesko pronaci iz prve. Recimo, on je prvo ugradio AC Stag 400dpi i imao je problema da vozilo u odredjenim trenucima ima prekide u vidu seckanja, podesavao je, cak se i sam Poljak iz firme AC kacio online i podesavao u voznji i zakljucio da to nije dobro. Zatim je ubacio uredjaj Landi Renzo i tek posle par dana podesio auto da radi kako treba. Tada kada smo proveravali, AC u svojoj tabeli uopste nije preporucivao ugradnju niti je ista mogla biti izvrsena u 1.2tsi, dok je za 1.4, 1.8, 2.0 sve bilo preporuceno. Tek kasnije su dopunili tabelu.
Kako se secam, jedan kolega sa foruma, cini mi se iz Nisa, je imao crnu octaviu 3 fl koja je bila 1.2 tsi i pisao je na forumu da mu je to drugi auto sa istim motorom i da se posle dosta igranja izvrsilo podesavanje plina i da je zatim bio odusevljen. Pokusacu i ja da nadjem taj post, znam samo da je taj auto bio do skoro u autocacku na prodaju sa dosta malom km.
Inace, BRC je ozbiljna kompanija, morali bi da rese problem obzirom da je ocigledno da Vase vozilo na benzin radi idealno, dok na plin ima problem. Ne treba se igrati i to tako voziti duzi period obzirom da moze doci do nezeljenog efekta i defektaze na motoru ili nekom pratecem elementu, a pri tome ste izdvojili veliku svotu novca za ugradnju.
Izvinjavam se na opsirnosti, nadam se da nisam odmogao.

Van mreže sverub1211Započeo temu

Odg: Skoda rapid 1.2 tsi problem sa lpg
« Odgovor #2 poslato: 10. Mar, 2020. 23:08 »
Hvala puno na odgovoru, znacio bi mi taj post.

Pa vidi, ja sam kontaktirao direktno BRC koji su mi dali preporuku za uredjaj kao I instrukcije u kom servisu da uradim konverziju. Znaci nije nikakav papak ili priuceni majstor improvizovao oko bilo cega.

Upravo iz razloga sto nisam zeleo igranku, sam se I odlucio za brc. Ali eto ti ga... Bas sam u bedaku!
  • Vozi: Skoda Rapid 1.2 tsi 2013 active

Na mreži petarp031

Odg: Skoda rapid 1.2 tsi problem sa lpg
« Odgovor #3 poslato: 10. Mar, 2020. 23:17 »
Evo ga citat clana @miroljub, pisao je u temi kolege Zlatica, pokusaj da ga kontaktiras:
"Posto i sam radim u skodi,tj u Auto Cacku imao sam prilike svasta da vozim i probam. Za 3god promenio sam vise od 15 vozila iz skodinog programa u privatnoj reziji,od toga su bile 3 octavie 1.2tsi sve sa naknadno ugradjenim gasom. Moze da se desi problem sa stelovanjem kao sto je navedeno ali sve zavisi od steucnosti majstora za pravljenje mape i samog stanja vozila. Posto pricamo o novim vozilima,stanje ne bi trebalo da predstavlja neki problem. Od 3 octavie su 2 ustelovane da rade savrseno na plin. Sa jednom je bilo malih "problema" ako mozemo tako da nazovemo zbog stelovanja jer je isto bila chiovana,pa je bila malo veca procedura dok mu se uskladila mapa,ali je i to kroz jos 2 mape sve prevazidjeno. Kad sam rekao "problem",zato je tako i napisano jer to i nije bio probelm u vidu lampica,cimanja,da auto nije hteo da ide i slicno vec u duboko mirnom leru je imao po neki kao preskok,nedostatak punjenja ilo sta vec,ali je sve to ponavljam vrlo brzo sanirano. Svakako neko moje licno iskustvo je da ne postoji bolji odnos cena-kvalitet-ekonomicnost od 1.2tsi 86ks sa chipom i gasom,a zaista nema sta nisam probao iz skodinog programa. Potrosnja oko 8l na 100km od toga 7l gasa x75din i 1l benzina x150din,ravno dzabe. To ni jedan dizel ne moze po lokalu da izvede.. Sada opet i definitivno vozim octaviu sa tim karakteristikama,a koliko to zaista mislim sudi to sto sam se pre 2 meseca odrekao superba style 2.0tdi 4x4 190ks 2016 zarad ovog lepotana.. "
Evo i link:
http://forum.skodaforum.rs/moja-octavia/octavia-a7-fl-1-2-tsi-63kw-by-miroljub/msg89585/

Van mreže fobia24

Odg: Skoda rapid 1.2 tsi problem sa lpg
« Odgovor #4 poslato: 11. Mar, 2020. 14:56 »
Miroljub se nije logovao na forum od maja prošle godine. Ja bih svakako insistirao na reklamaciji u BRC servisu jer ako problem ne postoji na benzinu, problem je samo do njih. Neka menjaju uređaj ako ne mogu da reše.



Pretraga foruma [Google]