Autor Tema: Superb III 2015 - uskoro  (Pročitano 19621 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nebojsar

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #105 poslato: 09. Mar, 2015. 12:58 »
Toliko o pojevtinjenju. Klasicna klima i celicne 16-tice na ovakvom autu su samo za smeh. Dakle sadasnji biznis elegance ce u stvari biti l&k koji ce kostati bar 33+k. Doduse ovo je uk, kod nas su paketi uvek bolji.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Na mreži Filip

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #106 poslato: 09. Mar, 2015. 13:27 »
ne zaboravi i plastikaner od volana, kao i maglenke tek u trećem paketu, presmešno
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže djordje48

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #107 poslato: 09. Mar, 2015. 13:51 »
Ksenoni su generalno na zapadu jos uvek egzotika. to sto smo mi navikli wac1 =))  u ceskom konfiguratoru, biksenon ide negde i kao doplata wac1. Ali mislim da nasi paketi nece smeti da budu siromasniji nego sto su sada. taj 2.0 TSI od 280 KS ne bi smeo da predje 30-31 000 u style paketu. Ali nikako mi se ne svidja start stop kao obaveza. Ne smeju da te obavezu ako neces. Tj, cuo sam da taj sistem ne moze stalno na dugme da se iskljuci, vec samo pri svakoj voznji. Ma mora da moze neka zica da se cvikne =)). Ajde za motor 1.4 ili 1.6. Jednostavno, neko ko ima para za 2.0 TSI 280 KS ili 2.0 TDI 190 KS nece start stop wac1
« Poslednja izmena: 09. Mar, 2015. 13:58 djordje48 »

Van mreže nebojsar

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #108 poslato: 09. Mar, 2015. 16:20 »
Ajde za motor 1.4 ili 1.6. Jednostavno, neko ko ima para za 2.0 TSI 280 KS ili 2.0 TDI 190 KS nece start stop wac1

Mislim da nisi u pravu, start stop pomaze bas tamo gde je potrosnja nepotrebna, tj kad si zagusen u gradu. Meni je tih 2-3 l bacena u vazduh na potezu od 2 km zbog retardirano isplaniranih tokova saobracaja susto bacanje para. Nepotrebno bez obzira koliko para imao. To kao da kazes ako imam jahtu od 12m svejedno mi je da li trosi 250 ili 2500l goriva jer ako imam para da je kupim mogu da platim I gorivo.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Na mreži hakkler

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #109 poslato: 09. Mar, 2015. 18:10 »
Start/stop i dpf je najveca glupost koji su izmislili zeleni..pogotovo za motor.
Potrošnja je tu najmanja stavka...koju mozes očekivati u radnom vijeku jednog današnjeg dizelaša

Koji je sa tim sr***m dodatno opterečen.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Van mreže zoranius

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #110 poslato: 09. Mar, 2015. 19:39 »
Nisam bas siguran da ce oprema ici kako je ovde navedeno jer bi to znacilo da su auto dobro osiromasili po paketima. Jedino ako ce cena da ide dosta ispod sadasnje pa da to bude razlog. Sadasnji Ambition Business ide sa nekom opremom koja je ovde tek u L&K paketu.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže nebojsar

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #111 poslato: 09. Mar, 2015. 20:09 »
Start/stop i dpf je najveca glupost koji su izmislili zeleni..pogotovo za motor.


Ma ja sam najvise mislio na benzince kojima to mnogo manje skodi...
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže mirkuk38

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #112 poslato: 09. Mar, 2015. 22:03 »
Kada možemo očekivati skockanu ponudu za Srbiju?
Mislim da sam negde pročitao da Škoda prima porudžbine počev od 10.marta....

Van mreže nebojsar

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #113 poslato: 09. Mar, 2015. 22:32 »
U autocacku sam cuo da ce vec na sajmu moci da se naruci. Ne znam da li je istina.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže djordje48

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #114 poslato: 10. Mar, 2015. 13:41 »
Sto se start stopa tice, za to je neko mozgao, date su pare, ulozene u nesto/nekoga i treba spustiti kapu dole svakoj inovaciji. Al ja ga nikako ne zelim kao obavezu, vec da to bude opcija. Kao sto preko novog kolumbusa moze da se ukljuci i iskljuci skoro sve (npr automatskog dugo svetlo, radar rastojanja, front assist, lane assist, driver alert system, occupant assitent). nikako ne razumem zasto nije data i opcija gasenja za stop start. Jednostavnu necu da mi se gasi auto na semaforu nikada, pogotovu ako imam DSG i nesto se u momentu desi kad su milisekunde bitne za kick down i treba momentalno da se krene. Pogotovu dizel koji se za nijansu startuje sporije od benzinca. Ko hoce, nek izvoli, ko nece wac1

Van mreže nebojsar

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #115 poslato: 10. Mar, 2015. 16:00 »
Pa zar ne postoji u svakom automobilu sa start stop sistemom ono dugme sa slovom a koje sluzi za deaktivaciju?
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže mirkuk38

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #116 poslato: 11. Mar, 2015. 08:33 »
Kolega je verovatno mislio na permanento isključivanje start&stop sistema... da ne mora posle svakog startovanja motora pritiskati "A" dugme :)

Zvao sam maločas Autočačak, kažu da će se auto moći videti tek na Sajmu...  dakle neće biti "pretpremijere" kod njih u salonu, na žalost  >:(

Van mreže djordje48

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #117 poslato: 11. Mar, 2015. 11:14 »
Kolega je verovatno mislio na permanento isključivanje start&stop sistema... da ne mora posle svakog startovanja motora pritiskati "A" dugme :)

Zvao sam maločas Autočačak, kažu da će se auto moći videti tek na Sajmu...  dakle neće biti "pretpremijere" kod njih u salonu, na žalost  >:(


da tako je. da se ukljuci tj iskljuci stalno. Kako sam cuo to A dugme samo vrsi trenutno iskljucivanje

Van mreže Turbo

Odg: Superb III 2015 - uskoro
« Odgovor #118 poslato: 11. Mar, 2015. 11:28 »
Sto se start stopa tice, za to je neko mozgao, date su pare, ulozene u nesto/nekoga i treba spustiti kapu dole svakoj inovaciji. Al ja ga nikako ne zelim kao obavezu, vec da to bude opcija. Kao sto preko novog kolumbusa moze da se ukljuci i iskljuci skoro sve (npr automatskog dugo svetlo, radar rastojanja, front assist, lane assist, driver alert system, occupant assitent). nikako ne razumem zasto nije data i opcija gasenja za stop start. Jednostavnu necu da mi se gasi auto na semaforu nikada, pogotovu ako imam DSG i nesto se u momentu desi kad su milisekunde bitne za kick down i treba momentalno da se krene. Pogotovu dizel koji se za nijansu startuje sporije od benzinca. Ko hoce, nek izvoli, ko nece wac1

Ove nove start stop sisteme koje sam probao je nemoguće primetiti da postoje. Svakako 95%+ vozača ne moze da primeti. Posebno uz automatik.

Huawei P6 TT


Van mreže djordje48




Pretraga foruma [Google]